NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

Reisijate turvalisus on meile jätkuvalt esmatähtis - jälgime eelkõige, et reisimine oleks võimalikult ohutu ning kõik kaitstud ja hoitud. Palume nii vaktsineerimata kui vaktsineeritud ja COVID-19 haiguse läbipõdenud reisijatel tutvuda enne reisi sihtkohas kehtestatud turvalisusmeetmetega ning COVID-19 teavitusjuhendiga, mis on lisatud meie reisitingimustele.

NB! Sihtkohariigil on õigus muuta sisenemise (k.a vaktsineerimise) nõudeid ette teatamata. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste ega ka muudetud COVID-19 nõuetest tingitud reisija lisakulutuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks. 

Turvalisusmeetmed Araabia Ühendemiraatides (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Vajalikud dokumendid ja toimingud enne reisi Dubaisse:

 • Kõik reisijad peavad täitma deklaratsiooni Health Declaration Form ja esitama selle Dubaisse saabudes. Vorm on leitav SIIT.
 • Kõik reisijad peavad täitma Quarantine Commitment Form‘i ja esitama selle Dubaisse saabudes. Vorm on leitav SIIT. Soovitame vormi välja printida ja täita enne reisi.
 • Kohustuslik on all laadida mobiilirakendus COVID-19 DXB-Smart ning end seal registreerida.
 • Kõik reisijad (ka need, kes omavad rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit või on COVID-19 haiguse läbi põdenud) alates 12. eluaastast peavad esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 72 h enne Dubaisse saabumist.
 • Kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.
 • Reisija peab Dubaisse saabudes esitama tõendi kinnitatud majutuse kohta Dubais ning tagasilennupiletid.

Negatiivse tulemusega sertifikaat COVID-19 PCR testi kohta

Kõik reisijad (ka need, kes omavad rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit või on COVID-19 haiguse läbi põdenud) alates 12. eluaastast peavad Dubaisse saabudes esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta.

 • PCR test peab olema tehtud mitte varem kui 72 h enne reisi.
 • Aktsepteeritakse vaid akrediteeritud laborites läbiviidud teste.
 • Sertifikaadil esitatud isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil ehk passil.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult ning testi tegemisel peab arvestama kohaliku Dubaisse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.

Kindlustus

 • Dubaisse reisides on kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Turvaprotokoll Dubaisse saabumisel

 • Dubaisse saabudes võidakse valitud reisijatele teha täiendav PCR test.
 • Testitulemuste selgumiseni peab reisija viibima hotellis eneseisolatsioonis.

NB! Nõuded Abu Dhabisse sisenemisel:

 • Kõik reisijad peavad enne reisi Abu Dhabisse end registreerima ICA Smart Travels Service süsteemis.
 • Kohustuslik on alla laadida mobiilirakendus Alhosn ning end seal registreerida.
 • Vaktsineeritud reisijad peavad ette näitama rohelise staatuse Al Hosni rakenduses.
 • Vaktsineerimata reisijad peavad esitama mitte varem kui 96 h enne Abu Dhabisse sisenemist tehtud negatiivse PCR testi sertifikaadi.
 • Lisaks tehakse Abu Dhabi emiraadi piiril reisijatele täiendav tervisekontroll. COVID-19 sümptomite ilmnemisel saadetakse reisija täiendavale testimisele (tasuta kiirtest).
 • Positiivse kiirtesti tulemusega Abu Dhabisse siseneda ei lubata.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Samuti kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi vähemalt 2 meetrit ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.

Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50%-70% võrra väiksem. Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.

NB! Abu Dhabis peab avalikesse kohtadesse sisenemiseks ette näitama rohelise staatuse Al Hosni rakenduses.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Dubais viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat. Reisija suunatakse testimisele. Positiivse COVID-19 testi tulemuse korral peab reisija jääma 14 päevaks eneseisolatsiooni. Kõik haigestumisega kaasnevad kulud tuleb reisijal endal kanda. Dubai valitsus ei kata COVID-9 haigestumisega kaasnevaid kulusid. Dubaisse reisides on kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning kuuluvad Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, ei rakendu 7-päevane isolatsioonikohustus kui riigi nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on alla 75. Kui nimetatud riikide nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on üle 75,1, rakendatakse testimise kohustust. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Sansibaril (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Vajalikud toimingud enne Sansibarile reisimist

 • Kõik reisijad (ka need, kes omavad rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit või on COVID-19 haiguse läbi põdenud) alates 5. eluaastast peavad Sansibarile saabudes esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi COVID-19 PCR testi kohta.
 • Kõik reisijad peavad mitte varem kui 24 h enne reisi täitma Travellers Surveillance Form‘i, mis on leitav SIIT.
 • Soovitame tungivalt kõikidel reisijatel soetada COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kõik reisijad peavad taotlema Sansibarile reisimiseks viisa, lennujaamas järjekordade vältimiseks on soovitatav taotleda online viisa.

Negatiivse tulemusega sertifikaat COVID-19 PCR testi kohta

Kõik reisijad (ka need, kes omavad rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit või on COVID-19 haiguse läbi põdenud) alates 5. eluaastast peavad Sansibarile saabudes esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta.

 • PCR test peab olema tehtud mitte varem kui 96 h enne reisi.
 • Testi sertifikaat peab olema välja prinditud mitte varem kui 72 h enne reisi.
 • Aktsepteeritakse vaid akrediteeritud laborites läbiviidud teste.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult ning testi tegemisel peab arvestama kohaliku Sansibarile saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.

Travellers Surveillance Form

 • Kõik reisijad peavad mitte varem kui 24 h enne Sansibarile saabumist täitma Travellers Surveillance Form‘i, mis on leitav SIIT.
 • Deklaratsioon on vaja täita iga reisija kohta eraldi, sh eraldi ka vanemate / eestkostjatega koos reisivatele lastele.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Sansibaril hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Turvaprotokoll Sansibarile saabumisel

 • Sansibarile saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate kehatemperatuuri.
 • Kui reisijal esinevad riiki saabudes COVID-19 haiguse tunnused, suunatakse ta täiendavale testimisele.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides märgistatud avalikes kohtades. Samuti kehtib nõue hoida teiste inimestega 1 meetrilist distantsi ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Sansibaril viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat. Reisija suunatakse PCR-testile. Positiivse COVID-19 testi tulemuse korral peab reisija jääma eraldi hotellituppa 10 päevaks eneseisolatsiooni, mille järgselt tuleb teha kordustest. Kõik haigestumisega kaasnevad kulud tuleb reisijal endal kanda. Sansibari valitsus ei kata COVID-9 haigestumisega kaasnevaid kulusid, seega on rangelt soovitatav vormistada COVID-19 kattega reisikindlustus.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Maldiividel (10.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Vajalikud toimingud enne Maldiividele reisimist

 • Reisijal peab olema tõend kinnitatud majutuse kohta Maldiividel.
 • Vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata reisijad peavad esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta.
 • Kõik reisijad peavad mitte varem kui 48 h enne Maldiividele saabumist ja mitte varem kui 48 h enne Maldiividelt lahkumist täitma tervisedeklaratsiooni, mis on leitav SIIT.
 • Soovitatav on oma mobiiltelefoni alla laadida rakendus „Trace Ekee“
 • Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.

Negatiivse tulemusega sertifikaat COVID-19 PCR testi kohta

Nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata reisijad alates 1. eluaastast, kes puhkavad Maldiividel hotellis, peavad esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 96 h enne reisi. Reisijad, kes puhkavad Maldiividel mõnes teises majutuskohas, peavad esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 72 h enne reisi.

Negatiivse PCR testi tulemusega sertifikaat peab sisaldama:

 • reisija nime (sama, mis kirjas passis);
 • passi numbrit / reisija isikukoodi;
 • testi läbiviinud labori identifitseerimis- ning kontaktandmeid;
 • testi tegemise tehnikat (PCR meetod);
 • testi tegemise kuupäeva ja kellaaega;
 • testi tulemust.

Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult ning testi tegemisel peab arvestama kohaliku Maldiividele saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga. Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (pass), mis on märgitud tervisedeklaratsiooni täitmisel ja mida kasutatakse edaspidi Maldiividele sisenemiseks.

Tervisedeklaratsioon

 • Kõik reisijad peavad mitte varem kui 48 h enne Maldiividele saabumist ja mitte varem kui 48 h enne Maldiividelt lahkumist täitma online tervisedeklaratsiooni, mis on leitav SIIT.
 • Deklaratsiooni täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks (pass) ja mis oli esitatud koroonatesti tegemisel.
 • Deklaratsioonis on vaja esitada negatiivse tulemusega sertifikaat PCR testi kohta ning täpne info majutuse kohta, kus reisija Maldiividel viibib. Hotellide aadressid leiad SIIT.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Maldiivide turismiministeerium koostöös kindlustusfirmaga Allied on välja töötanud turistidele suunatud COVID-19 kaitsega kindlustuse, mida on võimalik soetada 24 h enne Maldiividele saabumist SIIT. Maldiividel kohapeal pole võimalik COVID-19 kaitsega reisikindlustust soetada.
 • Reisija positiivse COVID-19 testitulemuse korral ei kata Allied kindlustus lennupiletite, PCR testimise ja haigestunud lähedastega seotud kulusid.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Maldiividel hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Turvaprotokoll Maldiividele saabumisel

 • Maldiividele saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate kehatemperatuuri.
 • Kui reisijal esinevad riiki saabudes COVID-19 haiguse tunnused, suunatakse ta PCR testile, mille kulud tuleb reisijal endal kanda. Testitulemuse teadasaamiseni peab reisija viibima isolatsioonis.
 • Lisaks võivad kohalikud terviseametnikud läbi viia juhuslikku covid-testimist, mis on reisijale tasuta.
 • Kõik reisijad peavad lennujaama saabudes kandma maski desinfitseerima käsi ja hoidma distantsi.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Samuti kehtib avalikes kohtades nõue hoida teiste inimestega distantsi 2 meetrit ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.

Turistidel pole lubatud reisida teistele saartele või pealinna Male’i. Saartevaheliseks liikumiseks on vaja taotleda Turismiministeeriumilt eriluba aadressil splitstays@tourism.gov.mv.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Maldiividel viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse korral jääb reisija pärast sümptomite ilmnemist 14 päevaks eneseisolatsiooni, millele lisandub 3-päevane isolatsioon pärast sümptomite kadumist.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Turvaprotokoll Maldiividelt lahkumisel

 • Mitte varem kui 48 h enne Maldiividel lahkumist tuleb täita tervisedeklaratsioon, mis on leitav SIIT.
 • Hotellis lahkumisel peavad kõik reisijad täitma COVID-19 küsimustiku.
 • Kui reisija puhkab Maldiividel mõnes muus majutuskohas, mitte hotellis, on ta kohustatud mitte varem kui 72 h enne Maldiividelt lahkumist tegema PCR testi.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Mehhikos (10.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad Mehhikos täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Enne reisi Mehhikosse

Euroopa Liidust Mehhikosse saabuvad reisijad ei pea esitama negatiivse tulemusega COVID-19 koroonatesti sertifikaati.

Kõik reisijad peavad enne Cancúni saabumist täitma järgnevad dokumendid:

 • COVID küsimustiku, mis on leitav SIIT. Peale täitmist saab reisija QR-koodi, mis tuleb esitada lennujaama saabumisel.
 • FMM turistikaardi, mis on leitav SIIT.

Kindlustus

 • Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Mehhiko ei kata isolatsiooni ega COVID-19 viiruse raviga seotud kulusid.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Mehhikos hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Cancúni lennujaama saabudes peavad reisijad täitma terviseriske puudutava ankeedi. Võimalik, et juhuslikult valitud reisijatel kontrollitakse kehatemperatuuri ning viiakse läbi täiendav koroonatest, mis võib olla reisija enda kulul.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Kohustus on hoida distantsi ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Mehhikos viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni. Mehhiko valitsus ei kata isolatsiooni ega COVID-19 viiruse raviga seotud kulusid.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Mauritiusel (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Mauritiusele saavad siseneda vaid need reisijad, kes omavad kehtivat rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit:

 • reisijal peab olema kehtiv rahvusvaheline vaktsineerimistõend ning viimasest vaktsiinidoosist peab olema möödunud vähemalt 14 päeva.
 • Jansseni vaktsiini puhul on nõutav 1 doos ning süstist peab olema möödunud vähemalt 28 päeva.
 • COVID-19 haiguse läbipõdenud reisijad peavad vähemalt 14 päeva enne reisi saama 1 doosi vaktsiini ning esitama lisaks vaktsineerimistõendile ka läbipõdemistõendi.
 • koos perega reisivad alla 18-aastasted lapsed vaktsineerimistõendit esitama ei pea.

Mauritiusele sisenemiseks aktsepteeritakse järgmisi vaktsiine: AstraZeneca: Covishield, AstraZeneca: Vaxzevria, Covaxin, Johnson & Johnson, Moderna, Pfizer-BioNTech Vaccine, Sinopharm, Sputnik, Sinovac- CoronaVac.

Vajalikud toiminud ja dokumendid enne Mauritiusele reisimist:.

 • kõik reisijad olenemata vanusest peavad mitte varem kui 72 h enne reisi tegema PCR-koroonatesti ning esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi;
 • pärast negatiivse PCR koroonatesti sertifikaadi saamist tuleb täita Mauritius All-In-One Travel Form ning see kinnitada. Saadud PDF vorm tuleb välja printida, allkirjastada ning esitada Mauritiuse lennujaamas Piirivalve ja Terviseameti ametnikele;
 • Mauritiusele reisimiseks on kohustuslik omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi;
 • riiki saabudes peab valmis olema esitama tõendi Mauritiuse hotellibroneeringu kohta.

Mauritiusele saabudes:

 • hotelli saabudes on kohustuslik teha antigeeni test ning täiendav test 5. puhkusepäeval. Reisijad saavad saarel vabalt liikuda pärast esimese antigeeni testi negatiivset tulemust.

Mauritius All-In-One Travel Form

 • Kõik reisijad peavad enne Mauritiusele lendu täitma kohustuslikud tervisevormid.
 • Aja säästmiseks saab seda teha ühe vormina (Mauritius All-In-One Travel Form), mille leiab SIIT
 • Pärast kinnitamist saabub paari minuti jooksul reisija e-mailile täidetud PDF-dokument, mis tuleb välja printida, allkirjastada ja kaasa võtta.
 • Vormid tuleb esitada koos kõigi vajalike reisidokumentidega Mauritiusele saabudes Piirivalve ja Terviseameti ametnikele.
 • Soovitame vormid täita enne lendu, et vältida lennujaamas viivitusi.
 • Lõplikult vaktsineeritud reisijad, kes puhkavad mõnes muus kohas kui heakskiidetud hotell/kuurort (nt. Bungalow vms.), peavad lennujaamas tegema lisaks PCR-testi. Rohkem infot leiad SIIT.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Kindlustus

 • Mauritiusele reisimiseks on kohustuslik omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.
 • Kindlustamata reisijaid lennuki pardale ei lubata.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades alates 5. eluaastast, sh ka hotelli üldkasutatavatel aladel ringi liikudes. Kohustus on hoida distantsi.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Mauritiusel viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Samad tingimused kehtivad ka juhul, kui hotellis tehtud antigeeni test on positiivne. Reisijal tuleb jääda eneseisolatsiooni kuniks viiakse läbi täiendav PCR-testimine. Juhul, kui ka PCR-testi tulemus on positiivne, tuleb reisijal jääda eneseisolatsiooni spetsiaalselt selleks ette nähtud hotelli osasse. Kui 3 päeva pärast positiivse testitulemuse saamist esinevad reisijal COVID-19 sümptomid, tuleb pärast sümptomite kadumist lisada eneseisolatsiooniperioodile veel 3 päeva.

Positiivse COVID-19 reisijaga koos reisivad pereliikmed peavad samuti jääma 7 päevaks eneseisolatsiooni ning 7 päeva möödudes tegema PCR-testi.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Kuubal (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

NB! Alates 05.01.2022 peavad vaktsineerimata reisijad Kuubale sisenedes jääma 8 päevaks eneseisolatsiooni.

Reisijad, kes omavad rahvusvahelist COVID-19 vaktsineerimistõendit, peavad lisaks sellele esitama ka negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 72 h enne Kuubale saabumist.

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik esitada kehtiv ELi COVID digitõend või arsti allkirjaga originaaldokument.
 • Viimase vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal on vaktsineerimine tehtud, ei lähe arvesse).
 • Tõendile peavad olema märgitud kõik vaktsiinidoosid (kui vaktsiin näeb ette üht doosi, piisab ühest).
 • Vaktsineerimistõendi esitamise nõue kehtib reisijatele vanuses 12 eluaastat ja vanem.
 • Lisaks vaktsineerimistõendile on kohustuslik esitada negatiivse tulemusega sertifikaat PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 72 h enne Kuubale saabumist.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Digitaalne registreerimisvorm D’Viajeros

 • Kõik reisijad peavad mitte varem kui 72 tundi enne Kuubale saabumist täitma digitaalse registreerimisvormi D’Viajeros, mis on leitav SIIT. NB! Digitaalne vorm asendab paberversiooni, mis kehtis 15.11.2021-31.12.2021. Alates 01.01.2022 ei ole paberil registreerimisvorm enam aktsepteeritav.
 • Vorm tuleb täita iga reisija kohta eraldi, sh ka lastele.
 • PLF-vormis tuleb esitada täpne info Kuubal viibitava majutuse kohta, hotellide aadressid on leitavad SIIT.
 • Peale vormi korrektset täitmist ja kinnitamist saab reisija QR-koodi, mis tuleb esitada Havana lennujaama saabumisel paberkandjal või mobiiltelefonist.

Kindlustus

 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse poliis reisitõrke kaitsega on Kuubale reisimiseks kohustuslik.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Kuuba lennujaama saabudes on võimalik, et juhuslikult valitud reisijatele tehakse täiendav PCR-test (ka vaktsineeritud reisijatele). Kuni testitulemuse teadasaamiseni (24 h) peab reisija viibima oma hotellis.

Info tagasilennu Havana-Istanbul-Tallinn kohta:

 • Kui ümberistumise aeg lennule IST-TLL on pikem kui 12 h, pakutakse reisijatele Istanbulis majutust. Majutuse saamiseks tuleb küsida infot Istanbuli lennujaamas asuvast Turkish Airlines‘i infolauast.
 • Kõik reisijad vanuses alates 6. eluaastast peavad 72 tundi enne Havana-Istanbul lennu väljumist täitma elektroonilise vormi, mis on leitav SIIT.
 • Dokumendis nõutava aadressi lahtrisse tuleb kirjutada hotelli täpne aadress. Kuna majutuse kohta on võimalik täpsemalt infot saada alles Istanbulis, tuleb hotelli info vormi sisestada järgnevalt:

Linn: Istanbul

Regioon: Arnavutköy

Telefoninumber: reisija mobiiltelefoni number

Aadress: Turkish Airlines Hotel Desk provided hotel

 • Kui vorm on korrektselt täidetud ja saadetud, saadetakse kinnituseks HES-kood;
 • HES koodi tuleb alla laadida ning esitada paberkandjal või mobiilis enne lennuki pardale minekut.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades ning osadel avalikel hotelli aladel. Kohustus on hoida distantsi vähemalt 1,5 m.

Enamikes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.

Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Kuubal viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni. Kuuba valitsus ei kata isolatsiooni ega COVID-19 viiruse raviga seotud kulusid.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Tais (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Tai valitsuse otsuse kohaselt peatati Bangkoki reisimine Test&Go ja Sandbox süsteemide alusel. Erandiks on Phuketi saar, kuhu saab jätkuvalt reisida, järgides Sandbox reegleid.

Sandbox nõuded Phuketil:

 • reisija peab veetma 7 päeva Phuketil ning võib seejärel, olles saanud negatiivsed testitulemused, reisida kogu Taimaal;
 • riiki sisenemiseks peab reisija omama kehtivat COVID-19 rahvusvahelist vaktsineerimisetõendit. Viimasest vaktsiinidoosist peab möödas olema vähemalt 14 päeva. Vaktsineeritust tuleb tõendada alates 12. eluaastast.
 • koroonaviiruse läbipõdenud ja nakatumise hetkest kolme kuu jooksul ühe doosiga vähemalt 14 päeva enne reisi vaktsineeritud reisijad peavad lisaks vaktsineerimissertifikaadile esitama ka tervenemise tõendi.
 • kõik reisijad olenemata vanusest peavad mitte varem kui 72 h enne riiki sisenemist tegema PCR koroonatesti ning esitama sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta;
 • reisija peab end registreerima Thailand Pass süsteemis vähemalt 10-14 päeva enne reisi, et saada Taisse sisenemiseks QR-kood.
 • reisijal peab olema kinnitus COVID-19 kattega reisikindlustuse sõlmimise kohta summas vähemalt 50 000 USA dollarit.
 • reisijal peab olema kinnitus vähemalt 7-öise majutuse kohta SHA+ või AQ (Alternative Quaratine) hotellis;
 • reisijal peab olema maksetõend kahe Tais läbiviidava PCR-testi kohta, millest esimene tehakse Phuketile saabudes lennujaamas (testitulemuse teadasaamiseni tuleb viibida oma hotellitoas) ning teine test tuleb teha reisi 5. päeval valitud Phuketi testimiskeskuses (tulemuse teadasaamiseni isolatsioonis viibima ei pea).
 • Mõlemad testid tuleb eelnevalt broneerida ning reisijal endal tasuda. Testitegemise aja saab broneerida SIIT.

Thailand Pass:

 • Thailand Pass süsteemi registreerides on vaja süsteemi lisada vaktsineerimistõend, kinnitus majutuse kohta SHA+ hotellis ning kviitung kahe Tais läbiviidava PCR testi broneeringu kohta.
 • Kui süsteemi registreerimine on edukas, saadetakse reisijale QR-kood, mis tuleb esitada riiki sisenemisel.

Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:

Kindlustus

 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse poliis reisitõrke kaitsega on Taisse reisimiseks kohustuslik, kindlustus peab olema sõlmitud summas vähemalt 50 000 USD.
 • Kindlustamata reisijaid lennuki pardale ei lubata.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Kohustus on hoida distantsi 1-2 m ja desinfitseerida või pesta sageli käsi.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Tais viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni spetsiaalsesse karantiinihotelli, mille kulud katab reisija ise.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Turvalisusmeetmed Itaalias (17.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

NB! Ajavahemikul 10.01-31.03.2022 peavad kõik reisijad alates 12. eluaastast esitama hotellides, restoranides, ühistranspordis, suusatõstukites ja mitmetes teistes avalikes kohtades sisenemisel vaktsineeritust või läbipõdemist tõendava SUPER GREEN PASS'i (võrdväärne kehtiva EL'i COVID digitõendiga). Tõend kehtib reisijatele, kes on viimase 9 kuu (al. 01.02.22 väheneb periood 6-le kuule) jooksul läbinud vaktsineerimiskuuri või on viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud. SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele, mistõttu kaotab tavaline GREEN PASS alates 10.01.2022 kehtivuse ning vaktsineerimata ja COVID-19 haigust mitte läbipõdenud reisijatel pole enam võimalik PCR-testi alusel Itaaliasse puhkama minna.

Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma kehtiva ELi COVID digitõendi ning on lisaks kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik esitada vaktsineeritust tõendav ELi COVID digitõend. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal vaktsineeriti, ei lähe arvesse).
 • Lisaks peab vaktsineeritud reisija peab esitama COVID-19 sertifikaadi negatiivse PCR (tehtud 48 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) või antigeenitesti (tehtud 24 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) kohta.
 • Vaktsineerimissertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat, seerianumber ja vaktsiini tootja.
 • Vaktsineerimissertifikaadile peavad olema märgitud kõik vaktsiinidoosid (kui vaktsiin näeb ette üht doosi, piisab ühest) ning tehtud vaktsiinid peavad kuuluma Euroopa Liidu poolt heakskiidetud vaktsiinide nimistusse.
 • Negatiivse testitulemusega sertifikaat peab sisaldama järgmisi andmeid: reisija nimi, dokumendi number/isikukood, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Itaaliasse reisides esitama ELi digitaalse COVIDi läbipõdemise tõendi ja negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.

 • Läbipõdemise tõend peab kinnitama, et reisija on saanud PCR-meetodil tehtud positiivse testitulemuse mitte rohkem kui 180 päeva enne Itaaliasse sisenemist.
 • Lisaks on vaja esitada COVID-19 sertifikaat negatiivse PCR (tehtud 48 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) või antigeenitesti (tehtud 24 h jooksul enne Itaaliasse saabumist) kohta.
 • Läbipõdemist tõendaval sertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), testi läbiviinud raviasutuse andmed, testi tegemise kuupäev, testi tegemise viis (PCR) ja tulemus (positiivne).
 • Negatiivse testitulemusega (PCR või antigeeni test) sertifikaat peab sisaldama järgmisi andmeid: reisija nimi, dokumendi number/isikukood, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.

Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimiseks vajalike dokumentide esitamise nõuded lastele:

 • 0-6 aastased lapsed ei pea Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimisel tõendeid esitama.
 • 6-12 aastased lapsed saavad Itaaliasse siseneda PCR-testi või COVID-19 läbipõdemise tõendi alusel, riigisiseselt SUPER GREEN PASSI esitamise kohustust pole.
 • Reisijad alates 12. eluaastast peavad Itaaliasse sisenemisel esitama kehtiva ELi COVID digitõendi vaktsineerituse või COVID-19 haiguse läbipõdemise kohta. Lisaks on mõlemal juhul vaja esitada ka negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaat PCR või antigeeni koroonatesti kohta. Avalikesse kohtadesse sisenemiseks / teenuste kasutamiseks on vajalik esitada SUPER GREEN PASS.

Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis digilugu.ee endale luua Euroopa Liidu standardile vastava digitaalse COVID tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise tõend (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19 läbipõdemise tõend või testi tõend (ei kehti RAT testidele). Lisainfo Terviseameti lehelt.

European Digital Passenger Locator Form (EU PLF)

 • Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma 48 tundi enne Itaaliasse saabumist elektroonilise dokumendi Passenger Location Form, mis on leitav SIIT.
 • Iga täiskasvanud reisija kohta tuleb täita üks vorm, saatjaga alaealised tuleb lisada täiskasvanuga ühte vormi. Saatjata alaealiste puhul peab vanem või eestkostja PLF-vormi täitma enne reisi algust.
 • PLF-vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks (pass või ID-kaart) ja mis oli esitatud koroonatesti tegemisel.
 • Kui vorm on korrektselt täidetud ja kinnitatud, saadetakse e-mailile PDF kujul PLF-vormi kinnitus ja QR-kood, mis tuleb esitada paberkandjal või mobiilis enne lennuki pardale minekut, et reisi jätkata. Kinnituseks saadav QR-kood on iga reisija kohta individuaalne ning seda ei saa edasi anda.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Itaalias hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Igale Itaaliasse saabunud reisijale võidakse teha pisteline tervisekontroll või täiendav covid-testimine. Tervisekontrolli või täiendava testimise kohustus rakendub hoolimata reisija käes olevast koroonatesti tulemusest või vaktsineerimise sertifikaadist.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes siseruumides ja ka välitingimustes. FFP2 tüüpi maske peab kandma ühistranspordis, lennukis, suusatõstukites ja teistes avalikes siseruumides. Maskikandmise kohustus kehtib alates 6. eluaastast. Kohustus on hoida distantsi ja desinfitseerida käsi. On võimalik, et lennujaama saabudes palutakse reisijatel läbi viia täiendav covid-testimine (mõningatel juhtudel reisija enda kulul).

SUPER GREEN PASS

Hotellides ja teistes majutusasutustes, ühistranspordis, suusatõstukites, toitlustuskohtades, muuseumides, spaakestustes, spordikeskustes ja mitmetes teistes avalikes kohtades tuleb sisenemisel esitada SUPER GREEN PASS ehk vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav ELi COVIDi digitõend, mida omavad:

 • viimase 9 kuu jooksul lõplikult vaktsineeritud reisijad* (alates 01.02.2022 vähendatatakse vaktsineerituse perioodi 9-lt kuult 6-le kuule);
 • viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud reisijad.

SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele.

SUPER GREEN PASS on võrdväärne ELi COVIDi digitõendiga.

SUPER GREEN PASS-i ei pea esitama alla 12 aastased lapsed.

*Ühe doosiga vaktsineeritud reisijatele kehtib GREEN PASS alates 15. vaktsineerimisele järgnevast päevast kuni järgmise vaktsiinidoosi saamiseni.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Itaalias viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest ei rakendu 7-päevane isolatsioonikohustus kui riigi nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on alla 200. Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest, mille nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on üle 75,1, rakendatakse testimise kohustust. Lisainfo Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Egiptuses (17.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Kõik reisijad peavad esitama enne Egiptuse lennule minekut ja ka saabumisel tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form).

Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis digilugu.ee endale luua Euroopa Liidu standardile vastava digitaalse COVID tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise tõend (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19 läbipõdemise tõend või testi tõend (ei kehti RAT testidele). Lisainfo Terviseameti lehelt.

Kõik reisijad, kes ei oma kehtivat rahvusvahelist COVID-19 tõendit, on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR-testi või antigeeni testi (RAT) kohta

 • COVID-19 PCR koroonatest peab olema tehtud mitte varem, kui 72 tundi enne riiki sisenemist.
 • COVID-19 antigeeni test (RAT) peab olema tehtud mitte varem, kui 24 tundi enne riiki sisenemist.
 • Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Egiptusesse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult.
 • Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (pass), mis on märgitud tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form) täitmisel ja mida kasutatakse edaspidi Egiptusesse sisenemiseks.
 • Testi vastus tuleb võtta reisile kaasa ingliskeelse sertifikaadina paberkandjal või digitaalselt.
 • Sertifikaat peab sisaldama järgmiseid andmeid: reisija nimi, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika, testi negatiivne tulemus, QR-kood.

Reisijad, kes omavad kehtivat rahvusvahelist COVID-19 tõendit, ei pea koroonatesti tegema. Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma ingliskeelse vaktsineerimissertifikaadi ning seda vajadusel esitama. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal on vaktsineerimine tehtud, ei lähe arvesse).

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik reisi ajal esitada originaalkujul paberkandjal või digitaalselt ametiasutuse poolt väljastatud vaktsineerimissertifikaat, millel on vajalik info inglise keeles.
 • Sertifikaadil peab olema märgitud: reisija nimi, sünniaeg, vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat ning selle dooside arv.

Reisijatele, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, kehtivad samad tingimused nagu teistele vaktsineerimata reisijatele – nad on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR-testi või antigeeni testi (RAT) kohta.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbipõdenud ning saanud lisaks ühe doosi vaktsiini

 • Koroonaviiruse läbipõdenud reisijad, kes on lisaks läbipõdemisele saanud ühe doosi vaktsiini (v.a. Jansseni vaktsiin), peavad lisaks vaktsineerimissertifikaadile esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR-testi või antigeeni testi (RAT) kohta.
 • Egiptus tunnistab vaktsineerimise lõpetatuks vaid peale teist vaktsiinidoosi (v.a. Jansseni vaktsiin, millele kehtib üks doos).

NB! Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata. Nõuded lisadokumentide esitamise kohta kehtivad reisijatele vanuses 12 eluaastat ja vanem.

Tervisedeklaratsioon - (Public Health Card Form)

 • Kõik reisijad peavad esitama enne Egiptuse lennule minekut ja ka saabumisel tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form).
 • Iga vorm on isiklik ja seda ei saa teisaldada ning see on seotud ühe reisi ja reisijaga.
 • Vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi (passi) andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks ja mis oli esitatud PCR koroonatesti tegemisel.
 • Dokumendis vajaliku hotelli aadressi lahtrisse tuleb kirjutada hotelli täisnimi ja kuurort.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Egiptuses hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Egiptusesse saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate tervisedeklaratsiooni, mis tuleb esitada trükitud kujul.
 • Igale Egiptusesse saabunud reisijale võidakse teha pisteline tervisekontroll, hoolimata tema käes olevast koroonatesti tulemusest või vaktsineerimise sertifikaadist. Valitud reisijatele on kontroll kohustuslik. Kontrollist keeldumisel jätab Egiptuse riik endale õiguse keelduda riiki sisenemisest.

Olukorrast sihtkohas

Egiptuses järgitakse rangelt Maailma reisi- ja turisminõukogu (World Travel & Tourism Council - WTTC) poolt väljatöötatud turvalisuse protokolle. Väga tugeva kontrolli on läbinud sihtkoha lennujaama-, transfeeride- ja hotelli personal, samuti teised meie poolt vahendatavad teenused ja teenindajad. Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.

Näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi 1,5-2 meetrit.

Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Egiptuses viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Reisijale tehakse PCR test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni selleks spetsiaalselt määratud karantiinihotellis. Edasisi meetmeid otsustavad kohapeal tervisehoiuasutused, iga juhtumi puhul eraldi. Vaatamata sellele, et Egiptuse riik katab osaliselt ravimisega ja eneseisolatsiooniga seotud kulusid, on rangelt soovitatav vormistada COVID-19 kattega reisikindlustus.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas, peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Kanaari saartel (17.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma 48 tundi enne Kanaari saartele saabumist elektroonilise dokumendi Flight Clearance Document ehk FCS, mis on leitav SIIT.

Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis digilugu.ee endale luua Euroopa Liidu standardile vastava digitaalse COVID tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise tõend (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19 läbipõdemise tõend või testi tõend (ei kehti RAT testidele). Lisainfo Terviseameti lehelt. Kanaari saartele sisenemiseks aktsepteeritakse kõiki kolme ELi digitaalset COVID tõendit.

Kõik reisijad, kes ei oma kehtivat rahvusvahelist vaktsineerimistõendit ega pole COVID-19 haigust läbi põdenud, on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta

 • COVID-19 PCR koroonatest peab olema tehtud mitte varem, kui 72 tundi enne riiki sisenemist.
 • COVID-19 antigeeni koroonatest peab olema tehtud mitte varem kui 48 tundi enne riiki sisenemist.
 • Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Kanaari saartele saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult.
 • Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart), mis on märgitud registreerimisvormi (FCS-form) täitmisel ja mida kasutatakse edaspidi Kanaari saartele sisenemiseks.
 • Testi vastus tuleb võtta reisile kaasa ingliskeelse sertifikaadina paberkandjal või digitaalselt.
 • Sertifikaat peab sisaldama järgmiseid andmeid: reisija nimi, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.
 • NB! Vaktsineerimata kliendid, kes reisivad Tenerifele negatiivse testitulemusega, peavad saarel viibimise ajal tegema lisaks veel PCR (kehtib 72 tundi) või antigeeni (kehtib 48 tundi) testi (lisatestide arv sõltub reisi kestusest), et nad saaksid külastada / kasutada teenuseid, mis asuvad nii siseruumides kui väljas, sh. hotelli restoranid, spaad jne.

Reisijad, kes omavad kehtivat rahvusvahelist COVID-19 tõendit, ei pea koroonatesti tegema. Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma ingliskeelse vaktsineerimissertifikaadi ning seda vajadusel esitama. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal on vaktsineerimine tehtud, ei lähe arvesse).

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik reisi ajal esitada originaalkujul paberkandjal ametiasutuse poolt väljastatud vaktsineerimissertifikaat, millel on vajalik info inglise keeles.
 • Sertifikaadil peab olema märgitud: reisija nimi, sünniaeg, vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat ning selle dooside arv.
 • NB! Vaktsineeritud reisijatelt nõutakse EL-is kehtivat COVID digitõendit kõikjal, sh hotellides, asutustes, restoranides, jõusaalides, tervisekeskustes jms.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Kanaari saarte reisile kaasa võtma dokumendi, mis kinnitab, et nad on seda haigust põdenud viimase kuue (6) kuu jooksul. Positiivsest koroonatestist peab olema möödunud rohkem kui 11 päeva ning vähem kui 180 päeva enne riiki sisenemist.

Seda, et riiki siseneja on COVID-19 viiruse läbi põdenud, saab tõestada kolmel viisil:

 • sertifikaadiga positiivse PCR koroonatesti kohta
 • sertifikaadiga positiivse antigeeni koroonatesti kohta
 • EL digitaalse COVID läbipõdemise tõendiga, mille saab tasuta luua patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Tõend peab olema väljastatud 11 päeva pärast COVID-19 positiivse testitulemuse saamist ning kehtib 180 päeva peale selle väljastamise kuupäeva.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbipõdenud ning saanud lisaks ühe doosi vaktsiini

 • Koroonaviiruse läbipõdenud reisijad, kes on lisaks läbipõdemisele saanud ühe doosi vaktsiini (v.a. Jansseni vaktsiin), peavad lisaks vaktsineerimissertifikaadile esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.
 • Hispaania tunnistab vaktsineerimise lõpetatuks vaid peale teist vaktsiinidoosi (v.a. Jansseni vaktsiin, millele kehtib üks doos).

NB! Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata. Nõuded lisadokumentide esitamise kohta kehtivad reisijatele vanuses 12 eluaastat ja vanem.

Flight Clearance Document (FCS)

 • Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma 48 tundi enne Kanaari saartele saabumist elektroonilise dokumendi Flight Clearance Document ehk FCS, mis on leitav SIIT.
 • Samalt aadressilt on leitavad ka mobiilirakendused (iOS ja Android seadmetele). Kui täidate FCS-vormi mobiilirakenduses, on võimalik dokument printida ka alajaotusest „My travel“.
 • Nii isikuliselt kui pere kohta täidetud FCS vorm on seotud ühe reisiga, kinnituseks saadav QR-kood on iga reisija kohta individuaalne ning seda ei saa edasi anda.
 • FCS vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks (pass või ID-kaart) ja mis oli esitatud koroonatesti tegemisel.
 • Dokumendis vajaliku hotelli nime ja asukoha aadressi leiad SIIT.
 • Kui vorm on korrektselt täidetud ja saadetud, saate tervisliku seisundi kinnituseks QR-koodi, mis tuleb esitada paberkandjal või mobiilis enne lennuki pardale minekut, et reisi jätkata.
 • Juhul kui dokumendi täitmise hetkel ei ole lennuki istekoht teada, tuleb sisestada istekoha väljale 99L. Registreerides end lennule internetis (online check-in), saate lisada oma reaalse istekoha numbri digitaalsele vormile ning hankida uue QR-koodi.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Kanaari saartel hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Kanaari saartele saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate QR-koodi, mis tuleb esitada trükitud kujul või näidata mobiiltelefonist.
 • Tenerife lennujaamas viiakse läbi pistelisi kontrolle, mille korral võib kohalik ametnik suunata lennureisija täiendavale koroonaviiruse testimisele, sõltumata reisija vaktsineeritusest, haiguse läbipõdemisest ja tervislikust seisundist. Kontroll viiakse läbi juhusliku valimi alusel ning valikuline testimine võib toimuda:
  • pärast riiki sisenemist lennujaamas - valitud lennureisijatele tehakse tasuta antigeeni kiirtest, mis võtab aega 15-20 min. Reisijad ei vaja eraldi transporti lennujaamast hotelli ning saavad kasutada grupitransfeeri.
  • kuni 48 h jooksul pärast riiki sisenemist - reisija peab tegema tasulise PCR test lähimas testimispunktis, PCR testi hind on sõltuvalt laborist 80-120 EUR. Reisiesindajad jagavad infotunnis vajalikku infot tasulist testimist äbiviivate laborite kohta.
 • Reisikorraldaja ei vastuta reisijatele kehtestatud täiendava testimiskohustuse täitmise eest.
 • Täpsemat teavet Hispaania riigi poolt kehtestatud valikulise testimiskohustuse kohta leiad SIIT.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi 1,5-2 meetrit.

Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.

Restoranides, baarides ja teistes avalikes kohtades küsitakse COVID-19 sertifikaati. Vaktsineeritud inimestel piisab ELi COVID digitõendi näitamisest. Teistel juhtudel on vaja esitada negatiivse tulemusega tõend maksimaalselt 48 h tagasi tehtud antigeeni testi või 72 tundi tagasi tehtud PCR testi kohta. Aktsepteeritakse vaid seaduslikult volitatud laboris tehtud teste.

Väga tugeva kontrolli on läbinud sihtkoha lennujaama-, transfeeride- ja hotelli personal, samuti teised meie poolt vahendatavad teenused ja teenindajad. Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Kanaari saartel viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni selleks spetsiaalselt määratud karantiinihotellis. Edasisi meetmeid otsustavad kohapeal tervisehoiuasutused, iga juhtumi puhul eraldi. Vaatamata sellele, et Hispaania riik katab osaliselt ravimisega ja eneseisolatsiooniga seotud kulusid, on rangelt soovitatav vormistada COVID-19 kattega reisikindlustus.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest ei rakendu 7-päevane isolatsioonikohustus kui riigi nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on alla 200. Naastes Eestisse Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest, mille nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on üle 75,1, rakendatakse testimise kohustust. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks. Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Seišellidel (13.01.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

NB! Pane tähele, et sihtkohariigid võivad riiki sisenemise reegleid igal ajal muuta. Eelkõige võivad muudatused puudutada vaktsineerimata inimesi, kuna riiki sisenemine võidakse teha lubatavaks üksnes vaktsineeritud turistidele.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata. NB! Nõuded lisadokumentide esitamise kohta kehtivad kõikidele reisijatele sõltumata vanusest (ka imikutele).

Reisijad, kes ei oma kehtivat COVID-19 rahvusvahelist vaktsineerimisetõendit ega pole COVID-19 haigust läbi põdenud on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.

 • COVID-19 PCR koroonatest peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne Tallinnast väljumist.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult.
 • Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (pass), mida kasutatakse edaspidi Seišellidele reisimiseks ja reisiloa vormistamisel.
 • Testi negatiivne vastus tuleb võtta reisile kaasa ingliskeelse sertifikaadina paberkandjal.
 • Sertifikaat peab sisaldama järgmiseid andmeid: reisija nimi, passi number, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed pitsati ja allkirjaga.

Reisijad, kes omavad kehtivat COVID-19 rahvusvahelist vaktsineerimisetõendit

Vaktsineerimissertifikaat ei ole negatiivse PCR koroonatesti asemel aktsepteeritav.

 • Kehtiva vaktsineerimistõendiga reisijad peavad Seišellidele reisimiseks esitama negatiivse tulemusega PCR koroonatesti sertifikaadi. Testi tegemise nõuded on samad kui vaktsineerimata reisijatele.
 • Vaktsineeritud reisija testi tulemus võib osutuda positiivseks.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud

 • Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Seišellidele reisimiseks esitama negatiivse tulemusega PCR koroonatesti sertifikaadi. Testi tegemise nõuded on samad kui nendele reisijatele, kes pole COVID-19 haigust läbi põdenud.
 • COVID-19 haigust läbi põdenud reisija testi tulemus võib osutuda positiivseks.

Reisiluba

 • Kõik reisijad peavad enne reisile minekut taotlema ametlikul valitsuse veebilehel https://seychelles.govtas.com/ reisiluba.
 • Reisiluba on võimalik taotleda kohe pärast negatiivse PCR testi tulemusega sertifikaadi saamist.
 • Tavakorras vormistatud reisiloa hind on täiskasvanud reisijale 10 EUR ning kuni 12-aastasele reisijale 5,40 EUR. Kiirkorras taotletud reisiloa hind on 70 EUR täiskasvanu ja 25,40 EUR kuni 12-aastastele lastele.
 • Lõivu on võimalik tasuda ainult krediitkaardiga.
 • Loa taotlemise protsess on lihtne, kuid on vajalik, et kliendil oleksid kõik lendude, hotellide kinnitused, passi koopia ning PCR testi tulemusega sertifikaat üleslaadimiseks valmis. Kinnitus hotelli broneeringu kohta kogu viibimise perioodiks on kohustuslik esitada piiriületuskontrollis.
 • Reisiloa vastus saadetakse reisija e-posti aadressile hiljemalt 9 tunni jooksul pärast taotluse esitamist. Kiirmenetluse puhul vastus tuleb 1 tunni jooksul.
 • Reisiloa kinnituseta reisijaid lennuki pardale ei lubata.

Kindlustus

 • COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse poliis reisitõrke kaitsega on Seišellidele reisimiseks kohustuslik.
 • Kindlustamata reisijaid lennuki pardale ei lubata.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades, samuti kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi 1,5-2 meetrit.

Enamikes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.

Haigusnähud

Kui puhkuse ajal Seišellidel ilmnevad reisijal COVID-19 viiruse sümptomid (palavik, hingamisraskused, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid, nagu lõhna ja maitsemeele oluline vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat. Reisijad, kellel on diagnoositud COVID-19, peavad viibima oma toas eneseisolatsioonis. Edasisi meetmeid otsustavad kohapeal tervisehoiuasutused, iga juhtumi puhul eraldi. Seišelli Vabariik ei kata COVID-19 raviga seotud kulusid. Kohustuslik on vormistada COVID-19 kattega reisikindlustus.

Reisijad, kes saavad positiivse testi tulemuse Seišellidel viibides, peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub 7-päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehelt. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Novatours ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Turvalisusmeetmed Tallinna lennujaamas (17.10.2022)

 • Soovitame lennujaama saabuda hiljemalt 2 tundi enne väljalendu. See on piisav aeg kõikide vajalike toimingute tegemiseks.
 • Lennule saab registreerida ka internetis (online check-in) ning tulla registreerimislaudadesse ainult juhul, kui soovite ära anda oma registreeritud pagasit.
 • Reisiterminali siseneda ja väljuda on lubatud ainult reisile suunduvatel või reisilt saabuvatel inimestel. Lennujaam palub kõigil reisijaid saatma või vastu tulnud inimestel teha seda väljaspool reisiterminali ning terminali ruumidesse mitte siseneda. Lennujaama väljuvate lendude ala on piiratud.
 • Lennujaamas liikudes järgi üldiseid ohutusmeetmeid – hoia distantsi, desinfitseeri või pese käsi sagedasti ning kohustuslik on kanda maski.
 • Palume Tallinna lennujaama saabudes ja lennukile suundudes käituda viisakalt ja mitte tarbida ülemäärases koguses alkoholi. Tallinna Lennujaama ja lennuvedaja töötajatel on õigus ülemäära alkoholi tarbinud inimesi mitte lennule lubada!
 • Desinfitseerimisvahendid on kättesaadavad üle kogu terminali, lennujaama avatud ja kinnisel alal olevatest kauplustest on võimalik osta isikukaitsevahendeid.
 • Tallinna lennujaamas on avatud koroonaviiruse testimispunkt Eesti Välisministeeriumi poolt riskiriikideks nimetatud sihtkohtadest saabuvatele lennureisijatele. Saabuvad reisijad saavad end soovi korral lasta testida PCR meetodil. Testimine on tasuline ning negatiivne test ei lühenda vaktsineerimata reisija isolatsioonikohustust. Eestist lahkuvatel reisijatel on võimalik enne reisile minekut teha lennujaamas tasuline koroonaviiruse antigeeni kiirtest. Täpsema info leiad SIIT.

Täpsema info Tallinna Lennujaama ohutusmeetemetest leiate SIIT

Turvalisusmeetmed lennukis ja transfeeril hotelli

 • Enne lendu, lennu ajal ja pärast seda peavad kõik reisijad järgima lennufirma tervisemeetmed ohutuks reisimiseks, mille leiad SIIT
 • Tutvuma turvalise ja ohutu reisimise memoga, mille leiad SIIT
 • Lennukis pakutav toidu- ja joogivalik ning maksevõimalused on piiratud. Palume reisijatel valida toit ja jook lennuki pardale enne reisi, eeltellimusena.
 • Lennu ajal on reisijate liikumine piiratud, tualettruumide järjekorras peab hoidma distantsi.
 • Nii reisijatel, kui ka lennuki pardapersonalil tuleb kogu lennu vältel kanda kaitsemaske.
 • Lennuoperator SmartLynx Airlines hoolitseb reisijate ohutuse eest vastavalt Euroopa Lennundusohutusameti (European Union Aviation Safety Agency - EATA) COVID-19 viiruse ohutusprotokollile, mis on leitav SIIT. Samuti toetub lennufirma Rahvusvahelise Õhutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) soovitustele ja ohutusprotokollile, mis on leitav SIIT
 • Transfeeril lennujaamast hotelli on soovitav reisijatel ja bussijuhil kanda näomaski ja järgida hügieenistandardeid. Võimalusel hoida reisijate istekohtade vahel võimalikult suur distantsi.

Turvameetmed hotellides

Üldreeglid:

 • Hotellid tagavad turvalisuse ja ohutuse lähtuvalt oma riigi vastutavate ametiasutuste eeskirjadele ja lubadele.
 • Majutusasutused on tõlkinud ohutusteabega infolehed enamasti inglise, prantsuse ja saksa keelde.
 • Hotelli lubatakse ainult puhkajaid, kes seal majutuvad ja hotelli töötajaid, kõrvalisi isikuid hotelli ei lubata.
 • Hotelli töötajad peavad järgima hügieeninõudeid (sage kätepesu ja desinfitseerimine), hoidma klientidest vähemalt meetri kaugusele, vältima käepigistusi, füüsilist kontakti ja järgima hügieenieeskirju.
 • Reisija soovil peab hotell varustama teda isikukaitsevahenditega (maskid, kindad).
 • Hotelli vastuvõtulette desinfitseeritakse ööpäevas mitu korda.
 • Kõikide hotellitubade võtmekaarte desinfitseeritakse, peale igat tagastust.
 • Desinfitseerimisvahendid on kõigis avalikes ruumides, iga sisse- ja väljapääsu juures.
 • Hotelli vastuvõtulaua juures olev mööbel peab olema paigutatud nii, et järjekorras ootamise ajal jääks külastajatele turvalise vahemaa hoidmiseks piisavalt ruumi.
 • Lifti asemel on soovitatav kasutada treppe.
 • Ühiseid tualette, lifte, uksekäepidemeid, käsipuid, käepidemeid, telefone, arvuti klaviatuure ja teisi sageli puudutatavaid pindasid puhastatakse ja desinfitseeritakse vähemalt kord tunnis.
 • Juhul, kui hotellist avastatakse viirusega nakatunud inimene, peavad hotellid tagama viiruskolde isoleerimiseks eraldi toa.
 • Iga hotell peab hoidma kõigi töötajate ja külastajate andmed vastavalt andmekaitse reeglitele (GDPR) ning ajakohasena, et COVID-19 juhtumi ilmnemisel oleks võimalik tuvastada vajalikud detailid.

Toateenindus:

 • Tubade põhjalikumaks puhastamiseks, desinfitseerimiseks ja tuulutamiseks, tuleb väljumis- ja registreerimisperioodi vahele jätta piisavalt aega. Täpsema teabe nende perioodide kohta saavad reisijad enne reisi.
 • Kasutusel olevaid tubasid koristatakse harvem, et vähendada otsest kontakti hotellikülaliste ja personali vahel.
 • Voodilinad, padjapüürid ja rätikuid vahetatakse majutuse jooksul ainult külastaja soovil.
 • Tubadest on eemaldatud vähem olulised asjad (menüüd, ajakirjad jne).
 • Televiisori ja kliimaseadmete pultidele on pandud ühekordselt kasutatavad ümbrised.

Restoranid ja kohvikud:

 • Soovitame desinfitseerida käsi nii toitlustuskohtadesse sisenedes, kui väljudes.
 • Hotelli restoranides ja baarides on soovitatav laudade kaugus üksteisest vähemalt 1,5 m.
 • Ühe laua taga on lubatud istuda kuni neljal inimesel - piirang ei kehti pereliikmete kohta.
 • Kasutusel on ühekordsed käterätikud ja laudlinad ning söögiriistad on pakitud eraldi ümbristesse.
 • Rootsi laua puhul on toit paigutatud läbipaistva vitriini taha ja seda pakub hotelli toitlustustöötaja, kes kannab maski ja kindaid. Hotelli külastajate iseteenindus ja otsene kokkupuude toidu serveerimisega on keelatud.

Kõik hinnas:

 • Kõik hinnas toitlustamine on lubatud hotellides nii, et toit on paigutatud läbipaistva vitriini taha ja seda pakub teenindaja, kes kannab nõuetekohaselt maski ja kindaid.

Laste mänguväljakud:

 • Laste mänguväljakutel on vaja hoida külastajate vahel ohutut kaugust ja hügieenistandardeid.
 • Mänguväljakutele pääseb korraga piiratud arv lapsi. Oma pereliikmetele piirang ei kehti.
 • Täpsemat teavet jagab hotelli personal.

Spaa-keskused:

 • Hotelli spaadesse on lubatud ainult eelregistreerunud külastajad.
 • Külalised ja töötajad peavad hoidma ohutut distantsi.
 • Täpsemat teavet jagab hotelli personal.

Basseinid ja rannad:

 • Hotellikülalistel on lubatud kasutada ainult välibasseine ja selle kasutajate arv on piiratud.
 • Nii rannas kui ka basseinide ääres asuvad päevitustoolid peavad asuma üksteisest 2 m kaugusel.
 • Päevitustoolid, lauad ja toolid ning päikesevarjud katab hotell kergesti desinfitseeritavate materjalidega ja neid puhastatakse peale igat kasutamist.

Veepargid:

 • Veeparkide ja veeatraktsioonide kasutamine on lubatud vastavalt ohutusnõuetele ja piisava vahemaa hoidmisel.

Üritused:

 • Meelelahutussündmused toimuvad õues ja osalejate vahel tuleb hoida ohutut distantsi.