NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

Baltimaade suurim reisikorraldaja Novaturas grupp annetas Leedu meremuuseumile 7500 eurot, mille eest soetati spetsiaalselt hüljeste jälgimiseks mõeldud GPS-andurid. Saatjad võimaldavad teadlastel jälgida ravitud ja loodusesse tagasi lastud hüljeste käitumist ning teekonda Läänemeres.

Mõni nädal tagasi pääsesid esimesed Leedu meremuuseumi kasinates oludes paranenud hülged tagasi oma koju - Läänemerre. Kolmele neist kinnitati GPS-andurid. Need annavad spetsialistidele vajalikku teavet, kuni vabastatud hülgepojad vahetavad karva ja vabanevad anduritest.

„Oma partneri Novaturas grupi abiga ostsime spetsiaalsed saatjad, mis aitavad meil jälgida ravitud ja tagasi merre naasnud hüljeste tegevust. Loodame, et suudame nende käitumist jälgida vähemalt mitu aastat ”, ütles Leedu meremuuseumi mereloomade ja lindude osakonna juhataja Arūnas Grušas.

Anduritelt saadud teavet kasutatakse kahel viisil - esiteks on vaja koguda andmeid ja jälgida hüljeste käitumist: kuidas nad elavad, mis marsruutidel nad liiguvad, kuskohast ja kuidas toitu otsivad ning kus nad puhkavad. Sama oluline on kogutud teabe teine aspekt - hüljeste käitumine näitab Läänemeres toimuvat, mil moel kalapüük, laevandus ja muu inimtegevus merel mõjutab Läänemere ökosüsteemi. "Piisava hulga andmete kogumisel saame rääkida faktidest ja tuvastada muutusi Läänemere ökosüsteemis," nentis Grušas.

Igal aastal suureneb Läänemerest leitud vigastatud mereloomade arv. Leedu meremuuseumil puuduvad nende raviks ja rehabilitatsiooniks spetsiaalsed asutused, seetõttu alustatakse võimalikult paljude mereloomade abistamiseks Läänemere rehabilitatsioonikeskuse ehitamist hüljeste ja erinevate lindude raviks. Vigastatud mereloomade ja lindude ravi on vaid üks osa rajatava Läänemere mereloomade rehabilitatsioonikeskuse tegevusest. Keskus plaanib teadusuuringute paremat väljatöötamist, et mõista loomade bioloogiat ja leida lahendusi mereloomade kaitse parandamiseks. Siiani tehakse Leedu meremuuseumis kõiki mainitud uuringuid ebasobivates tingimustes või peavad teadlased neid tegema hoopis välismaal.

Ostes Novatoursi reisipaketi veebist, eraklienditeenindusest või oma reisibüroost, on Sul võimalus annetada vabatahtlikult 3, 5 või 10 eurot Läänemere loomade rehabilitatsioonikeskuse ehituse jaoks. Kogutud summa kantakse rehabilitatsioonikeskuse ehitusprojekti elluviimiseks Leedu meremuuseumile.