NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang

Reisikorraldaja Novatours valis juba viiendat aastat järjest aasta turismiajakirjanikku. Seekordse auhinna pälvis Liina Metsküla, kes juhib alates eelmise aasta algusest Õhtulehe reisiteemalist taskuhäälingusaadet Järgmine peatus. Tema sulest ilmus eelmisel aastal ka oma reisikogemuste põhjal kirjutatud raamat "Maailma peal ripakil".

Novatoursi juhtkond lähtus valiku tegemisel reisiteemade kajastamise värsketest vaatenurkadest ning põhjalikkusest. Kriteeriumiteks olid reisi-, puhkuse- ja turismindusega seotud teemade valdamine, lugude ettevalmistus ja esitlus. Täname omalt poolt Liina Metsküla ja teisi tublisid ajakirjanike, kes teevad oma tööd hingega.

Novatours loodab, et ajakirjanikud soovivad üha rohkem avardada oma maailmapilti ning võtavad turismiteemade lahkamiseks rohkem aega. Kindlasti tagab edu põhjalikum eeltöö ja adekvaatne tervikpilt. Hoiduda tuleks liigse infomüra tekitamisest, pealiskaudsusest ning kontrollimata faktide esitamisest. Maailm on pidevas muutumises ning turism on nii ülemaailmses kui Eesti kontekstis oluline majandussektor. Novatours jätkab aasta turisimiajakirjaniku valimist sellelgi aastal.

Eelmiste aastate parimad turismiajakirjanikud:
2015 - Silvia Pärmann (Delfi ajakirjanik ja fotograaf).
2014 - Irina Kablukova (Postimehe vene toimetuse ja nädalalehe Den za Dnjomi ajakirjanik).
2013 - Juhan Haravee (Õhtulehe ajakirjanik).
2012 - Sirje Niitra (Postimehe ajakirjanik).