NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

Igal aastal leitakse Läänemere rannikult üha rohkem inimtegevuse tõttu kannatada saanud linde ja hülgeid ning enam kui mitukümmend eksinud ja kurnatud hülgepoega. Leitud vigastatud loomi ravitakse hetkel väga kitsastes oludes, Leedu meremuuseumis. Reisikorraldaja Novatours alustas koos Läti ja Leedu kolleegidega raha kogumise kampaaniat, rajamaks modernset Läänemere asukate rehabilitatsioonikeskust

Vastavalt jahiseadusele tohib Eestis jahtida hülgeid sellisel määral, mis vastab ühele protsendile nende koguarvust. Eesti tunnustatud merebioloogi ja hülgeuurija Mart Jüssi sõnul on tunda, et jahimeeste lobitöö valitsuses on tugevam kui hülgekaitsjate selgitused. „Tegelikult on väga raske teada saada kui palju ja milliseid hülgeid on jahi käigus tapetud või vigastatud ning kui paljud neist on hukkunud kalavõrkudes. See kõik jääb pigem kala- ja jahimeeste vastutustundele. Julgen väita, et hüljeste küttimine pole kuigivõrd õigustatud. Näiteks isegi minu jaoks on eemalt vaadates raske mõista, kas tegu on populatsiooni poolest rikka hallhülgega või väga ohustatud viigerhülgega. Seetõttu on vigastatud hüljeste rehabilitatsioonikeskuse rajamine Novatoursi abiga Leetu igati põhjendatud,” lisas Jüssi. 

Baltikumis on Läänemere rannajoont üle 4000 kilomeetri. Siiani aga puudub Baltimaades mereloomadele spetsialiseerunud asutus, kus vigastatud loomi ja linde ravida, kasvatada ja õpetada neid taas vabas looduses toime tulema. Läänemere hülgeid ravitakse Venemaal, Poolas ja Saksamaal, aga üheski Balti riigis sellist "haiglat" ei ole. 

„Oleme Baltimaade suurim reisikorraldaja ja see staatus kohustab meid mitte ainult hoolitsema äri ja klientide eest, vaid ka pidevalt otsima partnerlusvõimalusi, mis on sisukad ja pikaajalise väärtusega. Aitame kaasa keskkonna säilitamisele, osaleme projektides, mis aitavad lahendada sotsiaalseid probleeme ja tõstavad välisriikides positiivset kuvandit kogu Baltikumist. Meil on hea meel teatada sellest uuest partnerlusest Leedu meremuuseumiga,” ütles Novaturas grupi peadirektor Audronė Keinytė. Ostes Novatoursi reisipaketi meie e-müügist, eraklienditeenindusest või reisibüroost, on igal inimesel võimalus annetada vabatahtlikult 3, 5 või 10 eurot Läänemere loomade rehabilitatsioonikeskuse ehituse jaoks kõiges kolmes Balti riigis. Kogutud summa kantakse rehabilitatsioonikeskuse ehitusprojekti elluviimiseks.

“Teavitame sellest projektist turismivaldkonna liikmeid ja kliente, oleme kavandanud infoüritusi ja kutsume selle missiooniga liituma ka teisi ettevõtteid. Osa Läänemere hülgeliike on haruldased ja nende liik väga ohustatud. Need hülged on Läänemeres elanud 10 000 aastat ja meie kõikide annetustest sõltub see, kas vigastatud loomad pääsevad peale tervenemist oma koju – Läänemerre,” kutsub Keinytė annetustega liituma. 

Projektist: Igal aastal suureneb Läänemerest leitud vigastatud mereloomade arv. Leedu meremuuseumil puuduvad nende raviks ja rehabilitatsiooniks spetsiaalsed asutused, seetõttu alustatakse võimalikult paljude mereloomade abistamiseks Läänemere rehabilitatsioonikeskuse ehitamist hüljeste ja erinevate lindude raviks. Novaturas grupp aitab kaasa selle projekti elluviimisele ja kohustub kogutud raha üle kandma Leedu meremuuseumile. Saadud toetust kasutatakse Läänemere loomade rehabilitatsioonikeskuse ehitamiseks Klaipedasse. Mõlemad pooled täidavad oma kohustusi tasuta. 

Reisikorraldaja Novatours tegutseb Eestis alates aastast 2004, olles sellega staažikaim ja juhtiv reisikorraldaja, kuuludes samas ka Baltimaade suurimasse reisikorralduskontserni Novaturas grupp. Ettevõtte põhiline tegevusala on puhkuse- ja kultuurireiside korraldamine tšarterlendudega, kokku ligi 30sse sihtkohta, algusega Tallinnast, Riiast ja Vilniusest. Novatoursi reisipakette müüvad edasi kõik Eesti suuremad reisibürood. Samuti saab reise soetada reisifirma kodulehelt, e-müügist või Novatoursi otsemüügikontorist Tallinna kesklinnas. Novatours pälvis oktoobris Eesti Kaubandus-Tööstuskojalt 2019. aasta konkurentsivõimelisima turismiettevõte tiitli.