NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

Kreeta on Kreeka suurim ning Vahemere suuruselt viies saar. Siin avaneb teil võimalus avastada iidsete tsivilisatsioonide jälgi, nautida imekauneid randu, muljetavaldavaid mägesid, viljakaid orge ning saada osa rikkalikust toidukultuurist.

1. Nautige päeva imepärase iluga Elafonisi rannas, mis asub saare lääneosas. Vesi on seal nii madal, et sellele ainulaadsele saarele on võimalik jala minna.

2. Kreeta mägede tõelise ilu osaks saate, kui ületate Samaaria, Aradena ja Sarakinose mäekurud, kust avanevad unustamatult kaunid vaated.

3. Külastage romantilist naabersaart Santorinit, mis on tuntud vapustavate päikeseloojangute, erksinise mere ning mäenõlvadel paiknevate sini-valgete külakeste poolest.

4. Külastage Kreeta saare kauneimat randa – helesinist ja eksootilist Balose laguuni, kust laiub vaade Gramvousa saarele. Laguunis on omanäoline roosakas liiv miljonite purustatud merekarpide tõttu.

5. Päevitage kaunil Chrisi saarel, mis on justkui maapeale paradiis keset türkiissinist vett. Saar on tegelikult tohutu liivamägi, millest üks kolmandik on kaetud kadakametsaga.

6. Seigelge ajaloolistel radadel ning tutvuge muistse linna Knossose varemetega. Kunagi oli oma ülesehituselt labürindikujulisel paleel koguni viis korrust ja ligikaudu 1400 freskodega kaunistatud ruumi. Praegusel ajal on Knossos enimkülastatav vaatamisväärsus Kreetal. 

7. Võtke ette jalutuskäik rohelisele ja viljakale Lassithi platoole ja seal asuvasse müstilisse koopasse, mida peetakse Zeusi sünnipaigaks.

8. Nautige ehedate vahemerelikku hõngu ning veneetsiapärast arhitektuuri Hania vanalinna looklevatel tänavatel.

9. Tutvuge Elounda lahesopis asuva Spinalonga saare ning sealse kindlusega, mis on üks tähtsamaid Kreeta ajaloomälestisi. Kindlus oli ehitatud muistse Olouse (praeguse Elounda) kaitseks vaenlaste eest.

10. Saage osa rikkalikust Kreeka köögist, kus on oluline roll oliividel, fetajuustul, veinil, aedviljadel ja mereandidel.