NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang

Turvalisuse sätted

Mis need on?

Küpsised on väikese mahuga andmed, mis salvestatakse kasutaja arvutisse kui külastate Novatoursi veebilehte.

Milleks kasutame küpsiseid?

Kasutame küpsiseid Novatoursi veebilehe kasutamise hõlbustamiseks ning veebilehel pakutavate teenuste kohandamiseks kasutajate huvidele ja vajadustele vastavaks. Novatours võib kasutada küpsiseid ka selleks, et koguda anonüümset koondstatistikat, võimaldamaks paremini mõista veebilehe kasutamist ning aidates seeläbi parandada veebilehe struktuuri ning sisu. Novatoursil ei ole võimalik sellise teabe põhjal tuvastada kasutaja isikut.

Milliseid küpsiseid kasutame?

Tehnilised küpsised – võimaldavad kasutajatel veebilehte vaadata, veebilehel navigeerida ja tagavad selle töökindluse. Nende abil saavad kasutajad logida sisse kasutajakontole ja teha broneeringuid. Veebileht toimib korrektselt üksnes tehniliste küpsiste abil ja võimaldavad näiteks sisselogimist veebilehe turvaaladele.


Funktsionaalsed küpsised – võimaldavad meeles pidada kasutaja valikuid ja kasutada veebilehte efektiivsemalt. Tänu nendele küpsistele mäletab veebileht kasutaja poolt loodud kontode seadeid (kasutajanimi) ja veebilehe seadistusi (keel või asukohajärgne piirkond). Need küpsised ei ole tingimata vajalikud, kuid aitavad teha veebilehe kasutamist mugavamaks.


Analüütilised küpsised – võimaldavad paremini aru saada, kuidas veebilehte kasutatekse ja tõsta seeläbi veebilehe kasutajasõbralikkust. Nende abil kogutav teave sisaldab veebilehe kasutamissagedust, teavet, milliselt seotud veebilehtedelt on kasutaja veebilehele sattunud, klikkide arvu ja kasutatud otsisõnu. Analüütilisi küpsiseid kasutatakse ka müügikampaaniate raames, analüüsimaks kasutajate käitumist pärast seda, kui nad on tutvunud kampaaniast teavitavate bänneritega, sh teistele veebilehtedele paigutatud bänneritega.


Kommertsküpsised – võimaldavad paigutada Novatoursi reklaame teistele veebilehtedele.

Küpsiste eluiga

Küpsised on erineva elueaga. Pikima elueaga küpiste vanus võib küündida 5 aastani arvates veebilehe viimasest külastusest. Kasutajal on võimalik igal ajal kustutada kõik küpsised oma internetilehitsejast.

Kolmandate isikute küpsised

Novatours kasutab üksnes usaldusväärsete ja tunnustatud veebireklaamide ning –turustajate teenuseid. Novatours võib analüütilisel eesmärgil kasutada ka teenuse pakkujate endi poolt paigaldatud küpsiseid.


Külastades Novatoursi veebilehte, võivad kasutajad vastu võtta ka kolmandate osapoolte veebilehtedelt või domeenidelt küpsiseid. Novatours üritab neid küpsiseid enne nende kasutamist tuvastada, võimaldamaks otsustada, kas võtta need vastuv või mitte. Lisateave selliste küpsiste kohta võib olla saadaval asjaomaste kolmandate osapoolte veebilehtedel.

Küpsiste muutmine

Valides internetilehitsejate (Internet Explorer, Safari, Firefox, Chrome) seaded, saavad kasutajad valida küpsiste täieliku või osalise ärakeelamise. Seadete menüü asukoht sõltub vastavast internetilehitsejast. Seadete menüü asukoha saate tuvastada ka „Help“ funktsiooni abil.


Kui kasutaja valib küpsise keelamise, võivad veebilehe funktsioonid täielikult või osaliselt mitte töötada (sõltuvalt kas küpsised keelatakse täielikult või osaliselt). Keeldumine veebireklaamidest ei tähenda samas seda, et kasutaja ei näe edaspidi veebireklaame või et kasutaja andmeid ei kasutata reklaami ja turustamise tarbeks analüütilistel eesmärkidel.

Varjatud infokogujad (Web bugs)

Novatours kasutab varjatud infokogujaid. Need on veebilehele või HTML-kirjale lisatud nähtamatute või märkamatute graafiliste objektidena ning võimaldavad jälgida kasutaja tegevust (veebilehe avamist, e-kirja lugemist).