Livigno
Kuurort asub Põhja-Alpides 25 km pikkuses orus. Livigno on üks odavamaid Alpi kuurorte. Itaallased ütlevad, et Livigno on väike muinasjutu¬linn. Kõik majad on siin ehitatud puust ja kivist. Kuurordina on Livigno alles noor, ent see kasvab jõudsalt. Livignos ootavad puhkajaid lummav maastik ning suurepärased võimalused talispordi¬mõnude nautimiseks. Livigno asub Šveitsi piiri lähedal. Mäesuusakuurordi Bormioni jääb siit 35 km ning maailma ühe populaarsema kuurordi Sankt Moritzini ligikaudu 45 km. Livigno suusa-alad on erinevatel nõlvadel (Carosello ja Motollino pooled). Siinsed rajad sobivad iga taseme suusatajatele ja lumelauduritele. Talispordisõprade tarvis sõidavad bussid, mis viivad puhkajaid kuurordi mis tahes nurka. Alta Vatellina abonemendi omanikud võivad suusatada ka naabruses olevate Bormio, Santa Caterina ja Valfurva kuurortide radadel. Livigno org on novembrist aprillini kaetud kuiva ja rabeda lumega. Linnas tegutseb mitu spordikooli, mida juhivad kogenud instruktorid, kes korraldavad korra nädalas demonstratsioone öisel rajal. Livignos saab külmunud järvel rallit sõita ning kuurordis on ka kelgurada ja liuväljak. Suusatajatel jätkub Livignos tegevust õhtutigi, mil puhkajaid ootavad restoranid, kohvikud, baarid ja ööklubid. Turiste meelitab Livignosse ka käibemaksuvabadus – siin on üle 200 käibemaksuvaba kaupluse. Livignost sõidavad suusabussid Rooma-aegsesse linna Bormio, kus on võrratu termide kompleks Bagni Vecci. Bormio termides on 30 kuumaveeallikat, puhkajaid ootavad Rooma-aegsed, keskaegsed ja imperaatorlikud saunad, tepidaarium, kolidaarium, frigidaarium, sooja-vee¬bassein vabas õhus ning mitmesugused vannid. Termidesse lubatakse alates 14. eluaastast.
Folgarida
Rahvuspargi ja männimetsade keskel asub peresõbralik suusakuurort Folgarida. Kõik sealsed hotellid paiknevad hooldatud suusaradade läheduses, mille kogupikkus ületab 150 km. Enamjaolt on rajad kergema tasemega, kuid leidub ka järske musti radasid, mis pakuvad seikluslikke ja ekstreemsemaid elamusi. Folgarida kuurordi suusaala koos algajatele mõeldud suusaradade, suusakooli ja palju muuga asub 2000 m kõrgusel, kus paikneb köisraudtee, millel on otseühendus kesklinnaga.
Santa Kristina
St. Cristina küla asub Ortisei ja Selva vahel, muljetavaldava Sassolungo jalamil. Ümbritsetud Dolomiitidest ja õitsvatest alpikarjamaadest on St. Cristina populaarne puhkekoht. Talvekuudel pakub St. Cristina hooldatud ja kõigis raskusastmetes nõlvu, mis on kõik ühendatud Sellaronda ja Gardenarondaga. Col Raiser, Seceda põhjas ja Monte Pana lõunas kuuluvad küla tuntud suusakuurortide hulka. The Nordic suusakeskuses Monte Panas asub kaks suusahüppemäge ja murdmaasuusatamise keskus, kus on üle 30 km murdmaasuusaradu. Arvukatele külalistele meeldib St. Cristina keskne asukoht, sest kõik tõstukid on ligiduses ning siit on parim juurdepääs Dolomiti Superski suusaalale. Dolomiitides asuv St.Cristina on mäesuusatamise maailmameistrivõistluste toimumispaigaks. Meeste slaalomi ja kiirlaskumise võistlus toimub igal aastal Saslongi nõlval. Puidunikerdamisel on oluline osa St. Cristinas ja kogu Val Gardenas. Paljud kauplused pakuvad käsitööna valmistatud pühasid ja ilmalikke puidust nikerdatud esemeid.
Madonna di Campiglio
Madonna di Campiglio on rahulik ja elegantne linn, mis asub 1520 m kõrgusel tohutu suures orus Brenta Dolomiitide ja Adamello ja Presanella liustike vahel. See on kindlasti Itaalia number üks suusakuurort ja ka üks kõige tähtsamatest kuurortidest Alpides. Kuna see on ümbritsetud erinevate mägedega, siis on seal talvel võimalik suusatada lugematute kilomeetritega radadel, mis asuvad kuni 2600 m kõrgusel ja on erinevate raskusastmetega. Veelgi enam, linna keskusest lahkuda ja tagasi tulla on võimalik oma suuski jalast võtmata. Praegu mahub suusaalale 57 tõstukit ja 150 km pikkuses radu, mida saab kasutada rohkem kui 31 000 inimest tunnis. Kuurordil on 50 000 m2 suurune lumepark, 40 km murdmaasuusaradu ja ühendus Pinzolo, Folgarida ja Marilleva radadega. Madonna di Campiglio on kuulus oma luksusliku elustiili poolest, vaid veidi maad linnast eemal asuvad järved, orud, jõed, alpikarjaste majakesed ja onnid.
Bormio
Alta Vatellina suusapiirkonna kõige esinduslikum kuurort on Bormio. Mägiküla on 2000 aasta vanune ja meelitab külastajaid autentse arhitektuuri, imelise maastiku, romantiliste kohvikute ja unikaalse termide kompleksiga, mida 1493. aastal külastas Leonardo da Vinci. „Bagni Nuovi“ ja „Bagni Vecchi“ termaalvee spaad asuvad kõrvalises piirkonnas keset mägesid. Seal on üheksa looduslikku kuumaveeallikat, mis saavad alguse Dolomiitidest Bagni Monumental Park’ist. Veelgi enam, Bormio on kuulus kõrge mineraalide sisaldusega kuumaveeallikate poolest, mis on ainsad omataolised Alpide lõunaosas. Allikate temperatuur on aastaajast sõltuvalt vahemikus 36 °C ja 43 °C (talvel kuumem ja suvel jahedam). Allikate juurde pääseb taksoga. Lisaks termidele pakub Bormio suurt hulka puhkamisvõimalusi igale maitsele: ööklubid, diskod, luksulikud poed, spordikompleks, siseuisuhall ja Stilfser Jochi rahvuspark, kus saab näha puutumatut alpiloodust. Kiirelt arenevas Bormios asuvad ka moodsad võimalikult hästi ettevalmistatud suusarajad igale tasemele, lisaks suusatajasõbralik tõstukisüsteem. Bormio kuulub kõrgetasemeliste alpikuurortide hulka ja on hinnatud maailma parimate suusatajate seas. Igal aastal jõulude ja uue aasta vahel võõrustatakse siin meeste maailmakarikasarja viimast etappi kiirlaskumises. Ekstreemsuusatamise fännid naudivad kahtlemata Cima Biancat, 3017 m kõrguselt mäelt avaneb vaade tervele Alta Vatellina piirkonnale. Bormio pikim rada on 10 km, rajad asuvad 1225–3012 m kõrgusel merepinnast. Bormio kuulub Alta Vatellina suusapiirkonda, mis hõlmab lisaks ka Livignot, Santa Caterinat ja Val di Dentrot. Alta Vatellina suusapassiga pääseb orus kõikjale. Bormio ja eelmainitud piirkondade vahel sõidab suusabuss. Suusatõstuki pass liinil Bormio – Val di Dentro – Santa Caterina on odavam, see kehtib 38 tõstukis ja sellega pääseb 106 km suusaradadele.
Canazei
Canazei on Val di Fassa suusapealinn. Elav ja päikseline linn on tuntud arvukate hotellide, poodide ja restoranide poolest. Sealt ei puudu ka peod, bassein ja kino. Canazei Cabinovia Belvedere keskusest viib köisraudtee 1926 m kõrgusele Mount Pecoli. Tipust jõuab alla suusatades kahte suunda, mis märgitud kas rohelise või oranžiga. Punane rada viib otse alla linna. Kõrvalasuv Alba di Canazei pakub Funivia Ciampaci suusalifti kaudu otseühendust Ciampac–Buffaure suusaalaga. Canazei pakub ka lastehoidu ja spetsiaalselt lastele mõeldud suusaliftiga suusarada.
Campitello
Campitello on Val di Fassa suusaregiooni suuruselt teine kuurort. See on tuntud 19. Sajandi alpinisti Luigi Ricci sünnikohana. Campitello asetseb oru kitsas nõlvas, Sassolungi ja Rodella mäemassiivide vahel. 110 inimest mahutav hiigelsuur köisraudtee viib suusatajad vaid mõne minutiga majesteetlike Sassolungi tippudeni, kust saab alla laskuda ükskõik millises Sella Ronda suunas. Sama köisraudtee viib suusatajaid ka alla Campitellosse. 2 km kaugusel asuvasse Canazeisse viib teid tasuta suusabuss.
Cavalese
Cavaleses saavad spordisõbrad nautida nii Alpe Cermise nõlvasid, Lagorai mägede metsikuid radu, lisaks veel suusaekskursioone mägedes. Cavalese kuurordil on pikaajalised ajaloolised traditsioonid, ulatudes 12. sajandisse, mil see oli veel tööliste keskus. Hiljem sai Cavalesist Val di Fiemme oru poliitiline, religioosne ja majanduslik pealinn. 16. sajandil asus seal ka Trento piiskopi residents. Alates 19. sajandist on Cavalese olnud jõuka Fiemme kogukonna keskuseks. Oru rikkad elanikud ehitasid suurel hulgal uhkeid paleesid ning kaunistasid neid freskodega, meenutades nii Cavalese suursugust minevikku. Fondovalle-Doss dei Laresi gondlid võimaldavad otsese ligipääsu kuurordist lähimasse suusaareaali Alpe Cermisesse.
Dimaro
Dimaro on üks Val di Sole peamisi majanduskeskusi, kuhu koguneb palju turiste. Lähima Folgarida linnakeses oleva suusatõstukini jõuab bussiga 10 minutiga. Dimaro lähedal asub ka Monclassico linnake. Siin kurseerib Val di Sole linnakesi suusaradadega ühendav rong Dolomiti Express. Dimaro ajalugu ulatub Vana-Rooma aegadesse. Kiiresti laienev linnake hämmastab pidevalt uute hoonetega, mille hulgast paistab silma Avalik teater. Ajaloolise šedöövrina avaldab muljet püha Laurentiuse kirik, mis paistab silma oma väga vanade freskodega. Lisaks kaunistavad linnakest eri suurusega purskkaevud. Dimaros võivad talvise meelelahutuse harrastajad nautida kõiki Folgarida-Marilleva radade eeliseid. Kui tasuta suusabussiga Folgaridasse sõita, saate õhtul rongi või bussiga Marillevast tagasi tulla. Siit saab ka kergesti Madonna di Campigliosse ja teistesse piirkonna mäesuusakuurortidesse minna. Sajad kilomeetrid eri raskusastmega suusaradu võimaldavad Itaalia Alpidest tõeliselt mõnu tunda.
Ortisei
Ortisei asub 1236 m kõrgusel merepinnast ja on Val Gardena peamine küla. Küla on ümbritsetud majesteetlike mäetippudega, kuna asub keset UNESCO maailmapärandisse kantud Dolomiite. Ortisei on rikka ajalooga, kus juba iidsetest aegadest on tegeletud kauplemisega. Rohkem kui kaks sajandit on Lõuna-Tirooli puhkekuurorti peetud rahvusvaheliseks puidunikerdamise keskuseks. Puidukunst, mis on valmistatud Ortiseis Val Gardenas, on märk kvaliteedist ja traditsioonidest. Kuurordis on suurepärased suusarajatised. Moodsad suusatõstukid ühendavad Ortiseid Seceda ja Alpe di Siusi suusaaladega. Seceda ja Ciampinoi suusaalad on ühendatud elektrimetrooga Val Gardena Ronda Express.
Pinzolo
Val Rendena ülemises osas asub Pinzolo, mida ümbritsevad Brenta mäestik, Adamello ja Presanella mäed. See on tuntud turismikuurort, mida hakati arendama 1960ndatel. Linna suusaalal on palju hästihooldatud radu, mida teenindavad kaasaegsed tõstukid. Rajad, mis on eelkõige keskmise raskusastmega, kuid sobivad ka algajatele. Proovimist väärt on suuskadel mägironimise ekskursioon, rahulikum jalutuskäik spetsiaalsete lumesaabastega või isegi tiiblangevarjuga lendamine, et avastada külalislahke kuurordi võluvamaid külgi.