NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang

al.
Säästa

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

al.

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Säästa
Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Detailne reisiinfo

Hotellist

Hotellist

Hotell

 • Az Hotel Patong, Patong, Phuket
 • Ibis Styles Bangkok Sukhumvit Phra Khanong, Bangkok
 • Kombineeritud puhkusepakett pakub võimaluse puhata erinevates kuurortides. Osa puhkusest veedetakse ühes, teine osa teises kuurordis või linnas. Hotelli nimi, kategooria või reisikorraldaja poolt antud hinnang, asukoht ja hotellides peatumise kestvus on välja toodud kirjelduses.
 • Kombineeritud reisipakett sisaldab grupitransfeeri lennujaamast hotelli ainult saabumispäeval ja hotellist lennujaama ainult lahkumispäeval. Kombineeritud reispaketid sisaldavad ainult grupitransfeere saabumispäeval lennujaamast hotelli ja väljumispäeval hotellist lennujaama. Hotellidevahelised transfeerid ei sisaldu kombineeritud reisipaketi hinnas, neid saab tellida lisatasu eest. Sellised transfeerid on grupitransfeerid, nende hind võib hõlmata mitte ainult maanteetransporti, vaid ka parvlaevu ja lende.
 • Hotellil ei ole ametlikku kategooriat

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
 • Kodulehekülg: www.azhotel-patong.com
 • Web aadress: www.ibis.com
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Riik

Tai – tuhandete naeratuste maa


Lühitutvustus

 • Pindala – 513 115 km²
 • Rahvaarv – 68 mln. (2016 a.) 
 • Pealinn – Bangkok
 • Valuuta – Tai baht ja satang (mündid)
 • Keel – tai
 • Religioon – eamine religioon on budism, ülejäänud on enamasti moslemid

Noppeid ajaloost

Tailandas

Esimesed elanikud tulid praegusele Tai territooriumile 10 000 aastat tagasi.

1. sajandil AD asutati siin Funani Impeerium, mis oli tugeva India kultuuri mõju all.

9. sajandil okupeeris praeguse Tai territooriumi Khmeeri impeerium, mis oli kõige võimsam Kagu-Aasias, pealinnaks Bangkok.

Pärast Khmeeri impeeriumi kokkuvarisemist 13. sajandil loodi budistlik Tai kuningriik - Sukhotai.

Sukhothai kuningriiki peetakse kaasaegse Tai aluseks.

16. sajandil lõi Tai suhted Lääne-Euroopaga, eriti Portugaliga.

Imperialismi ajal oli Tai ainus riik, mis ei olnud koloniseeritud.

1782. aastal algas Tai Chakri dünastia ja kuninglik pealinn koliti Bangkokki.

1932. aastal hõlmas Taid demokraatlik revolutsioon, siiski pärast revolutsiooni läks riik sõjaväelise kontrolli alla.

1997. aastal võttis Tai vastu uue põhiseaduse, tsiviilhalduse ja tagas monarhia säilimise.


Rahvusköök

Tailandas
 • Phat thai – praetud riisinuudlid juurviljade, liha, kala või mereandidega.
 • Khao soi – krõbedad nuudlid mahedas kanasupis.
 • Chim chum – hautis köögiviljade, liha või kalaga taimses puljongis.
 • Kaeng – vürtsikas karri köögiviljade ja lihaga, kindlasti tuleb proovida rohelist karrit.
 • Tom kha kai – mahe kanasupp, sinise ingveri ja kookospiimaga.
 • Kung yang – grillitud krevetid vürtsikas kastmes.
 • Dorian – see puuvili on tuntud oma ebameeldiva lõhna poolest, kuid sisaldab kõiki inimesele vajalikke vitamiine.

Majutusinfo

Tai turismi-ja spordi ministeerium liigitab hotelle, määrates neile tärnid. See liigitamine ei ole kohustuslik - ainult väike osa hotelle Tais on ametlikult kinnitatud kategooriaga eespool nimetatud ministeeriumi poolt. Ametliku hinnanguta hotellid teevad seda sageli ise, mida ei saa käsitleda ametlikuna ja see võib mõnikord erineda reisikorraldaja arvamusest. Mõnedes hotellides küsitakse sisseregistreerumisel deposiiti, mida on võimalik tasuda sularahas või krediitkaardiga.

Hotellide valik Tais on väga lai. Alates tagasihoidlikest linnahotellidest kuni kõrgeimal tasemel hotellideni kõige populaarsemates turismipiirkondades. Hotellide arhitektuur, nende territoorium ja teenuste rikkus sõltub kõik kuurordist, kus nad asuvad. Hotellid Pattayas ja Bangkokis on tavaliselt mitmekorruselised ehitised, mis ei saa kiidelda oma avara territooriumiga ning välibasseinid võivad asuda hotelli katusel. Kuid nende ülemistelt korrustelt avanevad maagilised vaated.

Hoopis teistsugune olukord on Tai saarte hotellides. Phuketil domineerivad madalad hotellid ja nad on väga sarnased Euroopa hotellidega oma sisekujunduse standardite poolest. Nende territooriumid on hubased, hoolitsetud ja rikkalikult haljastatud.


Hea teada!

Tailandas

Tööaeg. Tai on tuntud oma pika tööaja poolest, mõned kohad on avatud isegi pool päeva laupäeviti. Siiski riigipühadel on kõik kohad suletud. Aprillikuu esimeses pooles on riigipühad eriti tavalised - tähistatakse uut aastat ja toimub mitmeid festivale. Pangad on avatud 8:30-15:30, puhkepäevad on laupäev, pühapäev ja riiklikud pühad. Valuutavahetuspunktid on avatud tavaliselt kella 9:00-22:00 iga päev. Samas kõige parem on vahetada raha sularahaautomaatides - neid leidub paljudes kohtades. Enamus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardiga.

Jootraha. Tais tavaliselt ei oodata jootraha, aga nad jätavad omale tagastusraha, kui see on kuni 10 bahti. Hotellides ja vaatamisväärsustes on tavaliselt jootraha arvele lisatud (ca 10%).

Transport. Transpordisüsteem Tais on üsna kaootiline, seega olge reisides seiklusteks valmis. Need, kes soovivad rohkem näha, minge bussi, rongi või veetranspordiga. Linnades nagu Bangkok, tasub proovida kolmerattalisi taksosid "tuk tuk". Püüdke taksodega sõites hinna üle kaubelda.

Piirangud. Tai austab ja armastab sügavalt oma kuninglikku perekonda, seega on soovitatav mitte mainida midagi negatiivset monarhi kohta. Kõige hullem solvang tailaste vastu on kuningat kujutavate pangatähtede hävitamine.

Kingitused. Tailased on väga uhked oma värvilise keraamika ja käsitsi valmistatud Buddha kujukeste üle. Samuti tasub osta kangaid - Tais võib leida väga kõrge kvaliteediga siidist ja puuvillast kangast.


Tunnetage Taimaad

Tailandas

Külastage kohalikke turge ja maitske kohalikke toite - avastage vürtsikaid Tai maitseid.

Lõõgastuge Tai uskumatult valge liivaga randadel.

Ärge jätke kasutamata võimalust proovida Tai massaaži, millel on lisaks lõõgastusele ka tervendav mõju.

Külastage budistlikku templit. Katke oma õlad ja laskuge vaiksesse meditatsiooni.

Kuurordid

Koh Chang

Suuruselt teine Tai saar (osana Koh Changi Rahvuspargist) koosneb enamjaolt asustamata saartest. Paradiisi meenutavate randadega Koh Changi läänerannik on täis turiste Taimaalt ja välismaalt. Siin on mäed, džungel ning see on koduks vähem kui 5000 kohalikule, kes kõik elavad väikestes külades mööda rannikuäärt. Saarel pole eriti meelelahutust, kuid kohalikud võtavad teid avasüli vastu. Koh Chang on ideaalne koht lõõgastumiseks ja mõnusaks päevitamiseks.

White Sand Beach on umbkaudu 2 km pikkune rand ning olgugi, et asub ühes Koh Changi kõige elutihedamas osas, on siin fooniks siiski džungel, mäed, valge liivaga rand ja imeline päikeseloojang. See ongi saare kõige populaarsem majutusala, pakkudes laias valikus ööbimisvõimalusi lihtsatest hüttidest kuni viietärnilise luksuseni. Kuurort on kahtlemata saare turismikeskuseks, kust ei puudu lai valik restorane, ostukeskuseid, minimarketeid ja internetikohvikuid.

Klong Prao on Koh Changi suurim rand, mis asub White Sand Beachist 4 km kaugusel lõunas. Rand ise on ainulaadne, sest Klong Plu joa jõesuue jagab selle kolmeks. Klong Prao rand on palju vaiksem kui White Sand Beach, seetõttu on see ideaalne neile, kes eelistavad rahulikku ümbrust ja imekaunist kaljumaastikku.

Klong Prao (tai keeles „kookoskanal“) on tõusnud viimaste aastate jooksul orbiidile luksuslike kuurortide ja tervisespaade keskusena. Enamasti privaatne rannaala on küll suhteliselt kitsas, eriti tõusu ajal, ent see-eest katab randa pehme valge liiv. Olgugi, et lähedal on mitmeid poode, puudub siin aktiivne keskus. Pigem on rõhku pandud kõrgema klassi kuurortidele, mis püüavad täita kõiki külaliste kapriise. Suur osa ranna põhjapoolsemast osast on eraomandis.

Kai Bae Beach asub Klong Prao rannast lõunas. See on ligi 2,5 km pikkune kaunis liivarand, mida osaliselt ääristavad rippuvate lehtedega palmid ja lehtpuud.


Bangkok

Bangkok on pealinn ja Taimaa suurim linn, mis asub Chao Phraya jõe suudmes. Ayutthaya kuningriigi ajal oli Bangkok väike kaubandus- ja sadamalinn.

Bangkoki mitmekorruseliste majade džunglis leidub ka rohelisi oaase. Meeleldi külastavad Lumphini parki (tsentraalpark) nii linna külalised, kui ka kohalikud elanikud. Suurimad linna pargid on Chatuchak ja Rama IX park. Siin asuvad botaanikaaiad, töötavad spordiklubid ja kompleksid, laiuvad veekogud ja järved. Linna põhjaosas asuv Chatuchak on rohkem tuntud kui koht, kus puhkepäeviti on avatud kuulus turg. See on Taimaa suurim turg, kus saab osta hea kvaliteediga odavat kaupa. Siin müüakse olmekaupu, rõivaid, käsitööliste tooteid, usuatribuute, toiduaineid ja palju muud kaupa. Paljud müügipunktid on avatud vaid puhkepäevadel. Chatuchak pargi lähedal asub Siiami väljak – peamine Bangkoki kaubanduspiirkond.

Videviku saabudes algab Bangkokis ööelu. See linn ei maga kunagi. Ööpäevaringselt on avatud väikepoed, traditsioonilise taimassaaži salongid. Öösel on avatud kohvikud, karaokebaarid, ööklubid, diskoteegid, striptiisi- ja go-go baarid. Kogu Aasia populaarsemad klubid paiknevad Ekamai ja Withayu vahel Sukhumvit Road tänaval.

Võrreldes teiste, sama suurte linnadega, ei ole transpordi infrastruktuur Bangkokis eriti mugav. Üsna kiiresti saab vajalikku sihtkohta „Taevarongiga“ (Skytrain). Peatusi pole palju, kuid see rong on aja kokkuhoid ühest linnaosast teise suundumisel. Alates 2004 aastast on Bangkokis avatud metroo. Töös on vaid üks liin. Metrooga saab sõita Chinatown piirkonda, Chatuchak turule, mis töötab puhkepäeviti (Kampangphet peatus). Taksoteenus ei ole kallis, tavaliselt on sõidukid varustatud konditsioneeriga. Kuigi taksodesse on paigaldatud taksomeetrid, tuleb eriti õhtusel ajal hinna osas kaubelda. „Tuk-Tukid“ on Aasiale iseloomulikud kolmerattalised liikumisvahendid ja mototaksod, mis aitavad jõuda sihtpunkti, kuid see on üsna ohtlik. Kui te siiski otsustate selle kasuks, peate eelnevalt leppima hinna osas kokku. Võrdlemisi hea väljapääs linnas reisimiseks on laev. Paljud külastusobjektid paiknevad Chao Phraya jõe lähistel. Chao Phraya River Express veesõidukid liiguvad allajõge regulaarselt.


Bangkok

Bangkok on pealinn ja Taimaa suurim linn, mis asub Chao Phraya jõe suudmes. Ayutthaya kuningriigi ajal oli Bangkok väike kaubandus- ja sadamalinn.

Bangkoki mitmekorruseliste majade džunglis leidub ka rohelisi oaase. Meeleldi külastavad Lumphini parki (tsentraalpark) nii linna külalised, kui ka kohalikud elanikud. Suurimad linna pargid on Chatuchak ja Rama IX park. Siin asuvad botaanikaaiad, töötavad spordiklubid ja kompleksid, laiuvad veekogud ja järved. Linna põhjaosas asuv Chatuchak on rohkem tuntud kui koht, kus puhkepäeviti on avatud kuulus turg. See on Taimaa suurim turg, kus saab osta hea kvaliteediga odavat kaupa. Siin müüakse olmekaupu, rõivaid, käsitööliste tooteid, usuatribuute, toiduaineid ja palju muud kaupa. Paljud müügipunktid on avatud vaid puhkepäevadel. Chatuchak pargi lähedal asub Siiami väljak – peamine Bangkoki kaubanduspiirkond.

Videviku saabudes algab Bangkokis ööelu. See linn ei maga kunagi. Ööpäevaringselt on avatud väikepoed, traditsioonilise taimassaaži salongid. Öösel on avatud kohvikud, karaokebaarid, ööklubid, diskoteegid, striptiisi- ja go-go baarid. Kogu Aasia populaarsemad klubid paiknevad Ekamai ja Withayu vahel Sukhumvit Road tänaval.

Võrreldes teiste, sama suurte linnadega, ei ole transpordi infrastruktuur Bangkokis eriti mugav. Üsna kiiresti saab vajalikku sihtkohta „Taevarongiga“ (Skytrain). Peatusi pole palju, kuid see rong on aja kokkuhoid ühest linnaosast teise suundumisel. Alates 2004 aastast on Bangkokis avatud metroo. Töös on vaid üks liin. Metrooga saab sõita Chinatown piirkonda, Chatuchak turule, mis töötab puhkepäeviti (Kampangphet peatus). Taksoteenus ei ole kallis, tavaliselt on sõidukid varustatud konditsioneeriga. Kuigi taksodesse on paigaldatud taksomeetrid, tuleb eriti õhtusel ajal hinna osas kaubelda. „Tuk-Tukid“ on Aasiale iseloomulikud kolmerattalised liikumisvahendid ja mototaksod, mis aitavad jõuda sihtpunkti, kuid see on üsna ohtlik. Kui te siiski otsustate selle kasuks, peate eelnevalt leppima hinna osas kokku. Võrdlemisi hea väljapääs linnas reisimiseks on laev. Paljud külastusobjektid paiknevad Chao Phraya jõe lähistel. Chao Phraya River Express veesõidukid liiguvad allajõge regulaarselt.


Pattaya

Pattaya linn paikneb Tai lahe idarannikul umbes 170 km kaugusel Bangkokist. Kunagi asus Pattaya kohal väike kaluriküla. XX sajandi keskel said Pattaya rannad populaarseks Bangkoki elanike seas. Linn, mille kõrghooned jäävad alla vaid Bangkoki pilvelõhkujatele, köidab oma mugavate hotellide, päikese, mere ja kireva ööeluga. Linn on saanud populaarseks väga erinevate puhkajate seas.

Pattaya rannad asuvad kesklinnaga paralleelselt. Läheduses on kauplused, hotellid ja baarid. Pattayas ei leidu idüllilist rannapuhkust palmide all, sest rand asub peatee Pattaya Klang kõrval, mis on ühtlasi aktiivse ööelu piirkond. Walking Street on Pattaya kõige kuulsam tänav. Öösiti siin autod ei sõida, sest tänavatele astuvad seiklusi otsivad turistid, neid köidavad õllebaarid, diskoteegid, striptiisiklubid, go-go ning muu meelelahutus.

Põhja-Pattaya ja Jomtieni rannad asuvad teest kaugemal, need on palju rahulikumad ning sobivad perepuhkuseks. Neid randu eelistavad ka veespordiharrastajad. Jomtien on hotellide, kortermajade ja restoranidega elamurajoon. Seal asub 56-korruseline meelelahutuskompleks, kus on olemas veepark, erinevad atraktsioonid ja palju muud huvitavat lastele kui ka täiskasvanutele.

Pattaya linna neeme poolt veidi varjatud Dongtani rand ühendab endas kõike parimat: käeulatuses on nii meelelahutuskohad kui laiad supelrannad, kohata võib palju erinevaid inimesi. Rand sobib ka lastega peredele, olemas on kõik mugavused – alates tualettidest ja vetelpäästetornidest kuni kohvikute ja restoranideni välja. Dongtani ranna läheduses haljendab vaikne linnapark.

Pattaya lõunaosas asuvat Pratumnaki randa kutsutakse peidetud vääriskiviks, mida varjutavad Pattaya linna tuled. See on puhaste supelrandadega maaliliste abajate kogum, mida täiendab vaikne ja lõõgastav keskkond. Pratumnaki rand suurepärane mängu- ja supluskoht lastele, kaljuses rannikuosas võib ka kala püüda.

Naklua Beach on kõige põhjapoolsem ning kõige vaiksem laht Pattaya piirkonnas. Ümbruskonda ei ole tabanud ka ehitusbuum, tänu millele on piirkond peresõbralik. Pattaya linnavalitsus kulutas 1,8 miljonit bahti merevee puhastamiseks, tänu millele võib imetleda sealset põnevat veealust maailma. Kõik see muudab suplemise tõeliseks naudinguks. Samuti on Naklua surfajate meelispaigaks ning vastavat varustust saab laenutada kohapeal.

Mida vaadata?
Ekskursioonid

Hotellist

Hotell

 • Az Hotel Patong, Patong, Phuket
 • Ibis Styles Bangkok Sukhumvit Phra Khanong, Bangkok
 • Kombineeritud puhkusepakett pakub võimaluse puhata erinevates kuurortides. Osa puhkusest veedetakse ühes, teine osa teises kuurordis või linnas. Hotelli nimi, kategooria või reisikorraldaja poolt antud hinnang, asukoht ja hotellides peatumise kestvus on välja toodud kirjelduses.
 • Kombineeritud reisipakett sisaldab grupitransfeeri lennujaamast hotelli ainult saabumispäeval ja hotellist lennujaama ainult lahkumispäeval. Kombineeritud reispaketid sisaldavad ainult grupitransfeere saabumispäeval lennujaamast hotelli ja väljumispäeval hotellist lennujaama. Hotellidevahelised transfeerid ei sisaldu kombineeritud reisipaketi hinnas, neid saab tellida lisatasu eest. Sellised transfeerid on grupitransfeerid, nende hind võib hõlmata mitte ainult maanteetransporti, vaid ka parvlaevu ja lende.
 • Hotellil ei ole ametlikku kategooriat

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
 • Kodulehekülg: www.azhotel-patong.com
 • Web aadress: www.ibis.com
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Tai – tuhandete naeratuste maa


Lühitutvustus

 • Pindala – 513 115 km²
 • Rahvaarv – 68 mln. (2016 a.) 
 • Pealinn – Bangkok
 • Valuuta – Tai baht ja satang (mündid)
 • Keel – tai
 • Religioon – eamine religioon on budism, ülejäänud on enamasti moslemid

Noppeid ajaloost

Tailandas

Esimesed elanikud tulid praegusele Tai territooriumile 10 000 aastat tagasi.

1. sajandil AD asutati siin Funani Impeerium, mis oli tugeva India kultuuri mõju all.

9. sajandil okupeeris praeguse Tai territooriumi Khmeeri impeerium, mis oli kõige võimsam Kagu-Aasias, pealinnaks Bangkok.

Pärast Khmeeri impeeriumi kokkuvarisemist 13. sajandil loodi budistlik Tai kuningriik - Sukhotai.

Sukhothai kuningriiki peetakse kaasaegse Tai aluseks.

16. sajandil lõi Tai suhted Lääne-Euroopaga, eriti Portugaliga.

Imperialismi ajal oli Tai ainus riik, mis ei olnud koloniseeritud.

1782. aastal algas Tai Chakri dünastia ja kuninglik pealinn koliti Bangkokki.

1932. aastal hõlmas Taid demokraatlik revolutsioon, siiski pärast revolutsiooni läks riik sõjaväelise kontrolli alla.

1997. aastal võttis Tai vastu uue põhiseaduse, tsiviilhalduse ja tagas monarhia säilimise.


Rahvusköök

Tailandas
 • Phat thai – praetud riisinuudlid juurviljade, liha, kala või mereandidega.
 • Khao soi – krõbedad nuudlid mahedas kanasupis.
 • Chim chum – hautis köögiviljade, liha või kalaga taimses puljongis.
 • Kaeng – vürtsikas karri köögiviljade ja lihaga, kindlasti tuleb proovida rohelist karrit.
 • Tom kha kai – mahe kanasupp, sinise ingveri ja kookospiimaga.
 • Kung yang – grillitud krevetid vürtsikas kastmes.
 • Dorian – see puuvili on tuntud oma ebameeldiva lõhna poolest, kuid sisaldab kõiki inimesele vajalikke vitamiine.

Majutusinfo

Tai turismi-ja spordi ministeerium liigitab hotelle, määrates neile tärnid. See liigitamine ei ole kohustuslik - ainult väike osa hotelle Tais on ametlikult kinnitatud kategooriaga eespool nimetatud ministeeriumi poolt. Ametliku hinnanguta hotellid teevad seda sageli ise, mida ei saa käsitleda ametlikuna ja see võib mõnikord erineda reisikorraldaja arvamusest. Mõnedes hotellides küsitakse sisseregistreerumisel deposiiti, mida on võimalik tasuda sularahas või krediitkaardiga.

Hotellide valik Tais on väga lai. Alates tagasihoidlikest linnahotellidest kuni kõrgeimal tasemel hotellideni kõige populaarsemates turismipiirkondades. Hotellide arhitektuur, nende territoorium ja teenuste rikkus sõltub kõik kuurordist, kus nad asuvad. Hotellid Pattayas ja Bangkokis on tavaliselt mitmekorruselised ehitised, mis ei saa kiidelda oma avara territooriumiga ning välibasseinid võivad asuda hotelli katusel. Kuid nende ülemistelt korrustelt avanevad maagilised vaated.

Hoopis teistsugune olukord on Tai saarte hotellides. Phuketil domineerivad madalad hotellid ja nad on väga sarnased Euroopa hotellidega oma sisekujunduse standardite poolest. Nende territooriumid on hubased, hoolitsetud ja rikkalikult haljastatud.


Hea teada!

Tailandas

Tööaeg. Tai on tuntud oma pika tööaja poolest, mõned kohad on avatud isegi pool päeva laupäeviti. Siiski riigipühadel on kõik kohad suletud. Aprillikuu esimeses pooles on riigipühad eriti tavalised - tähistatakse uut aastat ja toimub mitmeid festivale. Pangad on avatud 8:30-15:30, puhkepäevad on laupäev, pühapäev ja riiklikud pühad. Valuutavahetuspunktid on avatud tavaliselt kella 9:00-22:00 iga päev. Samas kõige parem on vahetada raha sularahaautomaatides - neid leidub paljudes kohtades. Enamus hotellides ja restoranides saab maksta krediitkaardiga.

Jootraha. Tais tavaliselt ei oodata jootraha, aga nad jätavad omale tagastusraha, kui see on kuni 10 bahti. Hotellides ja vaatamisväärsustes on tavaliselt jootraha arvele lisatud (ca 10%).

Transport. Transpordisüsteem Tais on üsna kaootiline, seega olge reisides seiklusteks valmis. Need, kes soovivad rohkem näha, minge bussi, rongi või veetranspordiga. Linnades nagu Bangkok, tasub proovida kolmerattalisi taksosid "tuk tuk". Püüdke taksodega sõites hinna üle kaubelda.

Piirangud. Tai austab ja armastab sügavalt oma kuninglikku perekonda, seega on soovitatav mitte mainida midagi negatiivset monarhi kohta. Kõige hullem solvang tailaste vastu on kuningat kujutavate pangatähtede hävitamine.

Kingitused. Tailased on väga uhked oma värvilise keraamika ja käsitsi valmistatud Buddha kujukeste üle. Samuti tasub osta kangaid - Tais võib leida väga kõrge kvaliteediga siidist ja puuvillast kangast.


Tunnetage Taimaad

Tailandas

Külastage kohalikke turge ja maitske kohalikke toite - avastage vürtsikaid Tai maitseid.

Lõõgastuge Tai uskumatult valge liivaga randadel.

Ärge jätke kasutamata võimalust proovida Tai massaaži, millel on lisaks lõõgastusele ka tervendav mõju.

Külastage budistlikku templit. Katke oma õlad ja laskuge vaiksesse meditatsiooni.

Koh Chang

Suuruselt teine Tai saar (osana Koh Changi Rahvuspargist) koosneb enamjaolt asustamata saartest. Paradiisi meenutavate randadega Koh Changi läänerannik on täis turiste Taimaalt ja välismaalt. Siin on mäed, džungel ning see on koduks vähem kui 5000 kohalikule, kes kõik elavad väikestes külades mööda rannikuäärt. Saarel pole eriti meelelahutust, kuid kohalikud võtavad teid avasüli vastu. Koh Chang on ideaalne koht lõõgastumiseks ja mõnusaks päevitamiseks.

White Sand Beach on umbkaudu 2 km pikkune rand ning olgugi, et asub ühes Koh Changi kõige elutihedamas osas, on siin fooniks siiski džungel, mäed, valge liivaga rand ja imeline päikeseloojang. See ongi saare kõige populaarsem majutusala, pakkudes laias valikus ööbimisvõimalusi lihtsatest hüttidest kuni viietärnilise luksuseni. Kuurort on kahtlemata saare turismikeskuseks, kust ei puudu lai valik restorane, ostukeskuseid, minimarketeid ja internetikohvikuid.

Klong Prao on Koh Changi suurim rand, mis asub White Sand Beachist 4 km kaugusel lõunas. Rand ise on ainulaadne, sest Klong Plu joa jõesuue jagab selle kolmeks. Klong Prao rand on palju vaiksem kui White Sand Beach, seetõttu on see ideaalne neile, kes eelistavad rahulikku ümbrust ja imekaunist kaljumaastikku.

Klong Prao (tai keeles „kookoskanal“) on tõusnud viimaste aastate jooksul orbiidile luksuslike kuurortide ja tervisespaade keskusena. Enamasti privaatne rannaala on küll suhteliselt kitsas, eriti tõusu ajal, ent see-eest katab randa pehme valge liiv. Olgugi, et lähedal on mitmeid poode, puudub siin aktiivne keskus. Pigem on rõhku pandud kõrgema klassi kuurortidele, mis püüavad täita kõiki külaliste kapriise. Suur osa ranna põhjapoolsemast osast on eraomandis.

Kai Bae Beach asub Klong Prao rannast lõunas. See on ligi 2,5 km pikkune kaunis liivarand, mida osaliselt ääristavad rippuvate lehtedega palmid ja lehtpuud.


Bangkok

Bangkok on pealinn ja Taimaa suurim linn, mis asub Chao Phraya jõe suudmes. Ayutthaya kuningriigi ajal oli Bangkok väike kaubandus- ja sadamalinn.

Bangkoki mitmekorruseliste majade džunglis leidub ka rohelisi oaase. Meeleldi külastavad Lumphini parki (tsentraalpark) nii linna külalised, kui ka kohalikud elanikud. Suurimad linna pargid on Chatuchak ja Rama IX park. Siin asuvad botaanikaaiad, töötavad spordiklubid ja kompleksid, laiuvad veekogud ja järved. Linna põhjaosas asuv Chatuchak on rohkem tuntud kui koht, kus puhkepäeviti on avatud kuulus turg. See on Taimaa suurim turg, kus saab osta hea kvaliteediga odavat kaupa. Siin müüakse olmekaupu, rõivaid, käsitööliste tooteid, usuatribuute, toiduaineid ja palju muud kaupa. Paljud müügipunktid on avatud vaid puhkepäevadel. Chatuchak pargi lähedal asub Siiami väljak – peamine Bangkoki kaubanduspiirkond.

Videviku saabudes algab Bangkokis ööelu. See linn ei maga kunagi. Ööpäevaringselt on avatud väikepoed, traditsioonilise taimassaaži salongid. Öösel on avatud kohvikud, karaokebaarid, ööklubid, diskoteegid, striptiisi- ja go-go baarid. Kogu Aasia populaarsemad klubid paiknevad Ekamai ja Withayu vahel Sukhumvit Road tänaval.

Võrreldes teiste, sama suurte linnadega, ei ole transpordi infrastruktuur Bangkokis eriti mugav. Üsna kiiresti saab vajalikku sihtkohta „Taevarongiga“ (Skytrain). Peatusi pole palju, kuid see rong on aja kokkuhoid ühest linnaosast teise suundumisel. Alates 2004 aastast on Bangkokis avatud metroo. Töös on vaid üks liin. Metrooga saab sõita Chinatown piirkonda, Chatuchak turule, mis töötab puhkepäeviti (Kampangphet peatus). Taksoteenus ei ole kallis, tavaliselt on sõidukid varustatud konditsioneeriga. Kuigi taksodesse on paigaldatud taksomeetrid, tuleb eriti õhtusel ajal hinna osas kaubelda. „Tuk-Tukid“ on Aasiale iseloomulikud kolmerattalised liikumisvahendid ja mototaksod, mis aitavad jõuda sihtpunkti, kuid see on üsna ohtlik. Kui te siiski otsustate selle kasuks, peate eelnevalt leppima hinna osas kokku. Võrdlemisi hea väljapääs linnas reisimiseks on laev. Paljud külastusobjektid paiknevad Chao Phraya jõe lähistel. Chao Phraya River Express veesõidukid liiguvad allajõge regulaarselt.


Bangkok

Bangkok on pealinn ja Taimaa suurim linn, mis asub Chao Phraya jõe suudmes. Ayutthaya kuningriigi ajal oli Bangkok väike kaubandus- ja sadamalinn.

Bangkoki mitmekorruseliste majade džunglis leidub ka rohelisi oaase. Meeleldi külastavad Lumphini parki (tsentraalpark) nii linna külalised, kui ka kohalikud elanikud. Suurimad linna pargid on Chatuchak ja Rama IX park. Siin asuvad botaanikaaiad, töötavad spordiklubid ja kompleksid, laiuvad veekogud ja järved. Linna põhjaosas asuv Chatuchak on rohkem tuntud kui koht, kus puhkepäeviti on avatud kuulus turg. See on Taimaa suurim turg, kus saab osta hea kvaliteediga odavat kaupa. Siin müüakse olmekaupu, rõivaid, käsitööliste tooteid, usuatribuute, toiduaineid ja palju muud kaupa. Paljud müügipunktid on avatud vaid puhkepäevadel. Chatuchak pargi lähedal asub Siiami väljak – peamine Bangkoki kaubanduspiirkond.

Videviku saabudes algab Bangkokis ööelu. See linn ei maga kunagi. Ööpäevaringselt on avatud väikepoed, traditsioonilise taimassaaži salongid. Öösel on avatud kohvikud, karaokebaarid, ööklubid, diskoteegid, striptiisi- ja go-go baarid. Kogu Aasia populaarsemad klubid paiknevad Ekamai ja Withayu vahel Sukhumvit Road tänaval.

Võrreldes teiste, sama suurte linnadega, ei ole transpordi infrastruktuur Bangkokis eriti mugav. Üsna kiiresti saab vajalikku sihtkohta „Taevarongiga“ (Skytrain). Peatusi pole palju, kuid see rong on aja kokkuhoid ühest linnaosast teise suundumisel. Alates 2004 aastast on Bangkokis avatud metroo. Töös on vaid üks liin. Metrooga saab sõita Chinatown piirkonda, Chatuchak turule, mis töötab puhkepäeviti (Kampangphet peatus). Taksoteenus ei ole kallis, tavaliselt on sõidukid varustatud konditsioneeriga. Kuigi taksodesse on paigaldatud taksomeetrid, tuleb eriti õhtusel ajal hinna osas kaubelda. „Tuk-Tukid“ on Aasiale iseloomulikud kolmerattalised liikumisvahendid ja mototaksod, mis aitavad jõuda sihtpunkti, kuid see on üsna ohtlik. Kui te siiski otsustate selle kasuks, peate eelnevalt leppima hinna osas kokku. Võrdlemisi hea väljapääs linnas reisimiseks on laev. Paljud külastusobjektid paiknevad Chao Phraya jõe lähistel. Chao Phraya River Express veesõidukid liiguvad allajõge regulaarselt.


Pattaya

Pattaya linn paikneb Tai lahe idarannikul umbes 170 km kaugusel Bangkokist. Kunagi asus Pattaya kohal väike kaluriküla. XX sajandi keskel said Pattaya rannad populaarseks Bangkoki elanike seas. Linn, mille kõrghooned jäävad alla vaid Bangkoki pilvelõhkujatele, köidab oma mugavate hotellide, päikese, mere ja kireva ööeluga. Linn on saanud populaarseks väga erinevate puhkajate seas.

Pattaya rannad asuvad kesklinnaga paralleelselt. Läheduses on kauplused, hotellid ja baarid. Pattayas ei leidu idüllilist rannapuhkust palmide all, sest rand asub peatee Pattaya Klang kõrval, mis on ühtlasi aktiivse ööelu piirkond. Walking Street on Pattaya kõige kuulsam tänav. Öösiti siin autod ei sõida, sest tänavatele astuvad seiklusi otsivad turistid, neid köidavad õllebaarid, diskoteegid, striptiisiklubid, go-go ning muu meelelahutus.

Põhja-Pattaya ja Jomtieni rannad asuvad teest kaugemal, need on palju rahulikumad ning sobivad perepuhkuseks. Neid randu eelistavad ka veespordiharrastajad. Jomtien on hotellide, kortermajade ja restoranidega elamurajoon. Seal asub 56-korruseline meelelahutuskompleks, kus on olemas veepark, erinevad atraktsioonid ja palju muud huvitavat lastele kui ka täiskasvanutele.

Pattaya linna neeme poolt veidi varjatud Dongtani rand ühendab endas kõike parimat: käeulatuses on nii meelelahutuskohad kui laiad supelrannad, kohata võib palju erinevaid inimesi. Rand sobib ka lastega peredele, olemas on kõik mugavused – alates tualettidest ja vetelpäästetornidest kuni kohvikute ja restoranideni välja. Dongtani ranna läheduses haljendab vaikne linnapark.

Pattaya lõunaosas asuvat Pratumnaki randa kutsutakse peidetud vääriskiviks, mida varjutavad Pattaya linna tuled. See on puhaste supelrandadega maaliliste abajate kogum, mida täiendab vaikne ja lõõgastav keskkond. Pratumnaki rand suurepärane mängu- ja supluskoht lastele, kaljuses rannikuosas võib ka kala püüda.

Naklua Beach on kõige põhjapoolsem ning kõige vaiksem laht Pattaya piirkonnas. Ümbruskonda ei ole tabanud ka ehitusbuum, tänu millele on piirkond peresõbralik. Pattaya linnavalitsus kulutas 1,8 miljonit bahti merevee puhastamiseks, tänu millele võib imetleda sealset põnevat veealust maailma. Kõik see muudab suplemise tõeliseks naudinguks. Samuti on Naklua surfajate meelispaigaks ning vastavat varustust saab laenutada kohapeal.

Kommentaarid