NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang

al.
Säästa

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Müüdud

al.

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Säästa
Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Vali reisi kuupäev ja hind

Sisestatud kuupäevadel pakkumisi ei leitud.
Muuda otsingukriteeriumit või vaata meie pakkumisi teistele kuupäevadele.

Toa tüüp
Toitlustus
Parim hind
Lend st Lennust
Parim hind
Müüdud
Müüdud

Lend st Lennust
Parim hind
Müüdud
Müüdud

Detailne reisiinfo

Hotellist

Hotellist

Asukoht

 • Liivarannas
 • Kaugus lennujaamast umbes 27 km (Male)

Hotell

 • WiFi
 • Pangaautomaat
 • Pesumaja (lisatasu eest)
 • Jalgratta laenutus
 • Päikeseterrass
 • Hotellil ei ole ametlikku kategooriat

Aktiivne puhkus

 • Veesport (lisatasu eest)
 • Lohesurf (lisatasu eest)
 • Massaaž (lisatasu eest)

Hotelli toitlustus

 •  Toitlustus toimub lähedalasuvas hotellis 0,1 (Velana Beach)

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Transfeer rahvusvahelist lennujaamast hotelli/hotellist lennujaama toimub siselennu või praami või kiirpaadiga vastavalt sõiduplaanile. Pikem ooteaeg lennujaamas (saabumisel ja tagasilenul) selgub saabumisel. Transfeeride korraldusest teavitab hotell.
 • Halbade ilmaolude korral võib kohalik transfeer hilineda või pakutakse transiitööbimine. NOVATOURS ei vastuta force majeure olukorrast tingitud ebamugavuste eest.
 • Hotellis puhkajaid teenindavad antud hotelli töötajad (vastuvõtt, transfeerid, teenindus hotellis peatumise ajal)
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
 • Kodulehekülg: www.velanahotels.com
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Riik
Mida vaadata?
Maldiivid – kuningriik, mida hellitavad päike ja lained

Külluslikult rahu, ideaalsed valged liivarannad, värviküllane veealune maailm, päike ja kõikjal laiuv läbipaistev vesi, mis hõlmab ligikaudu 99 protsenti riigi pindalast – need on ainult mõned põhjustest, mis on teinud Maldiividest unustamatu ja ideaalse puhkusesihtkoha. India ookeanis, umbes 480 kilomeetrit Indiast edelas asuvate Maldiivide nimi tähendab sanskriti keeles „tuhandet saart“. Täpsemalt öeldes koosneb riik 1196-st pärlitena laialipuistatud saarest, millest 203 on asustatud. Saarestik hõlmab 26 looduslikku atolli, mis on rühmitatud 20 haldusterritooriumiks. Pealinn Male kujutab endast eraldi haldusüksust. Peaaegu iga Maldiivide kuurort, mida on kokku ligikaudu 100, paikneb eraldi saarel. Seetõttu tuleb pead vaevata üksnes selle üle, millises neist puhkus veeta. Suuri raskusi Maldiividel ei kohta, otse vastupidi – see on koht, kuhu saabudes ununevad kõik argipäevamured, töö ja linnakära ning kasvõi veidikeseks võib end tunda justkui paradiisis. See on suurepärane paik snorgeldamise ja sukeldumise harrastajatele, sest läbipaistvates rannavetes ujub korallide keskel tuhandeid eri liiki kalu.

Kõik saared on ookeanis 820 km pikkusele ja 130 km laiusele alale laiali pillutud. Osa siin paiknevatest kuurortidest pakuvad säravat luksust ja romantikat – riik on tuntud unistuste sihtkohana mesinädalate veetmiseks. Teised saared rahuldavad perede, sukeldumise harrastajate ning ka väikese eelarvega puhkajate ootusi. Rohkem kuurorte ja tegevusi võib leida riigi keskosast pealinna lähedal.

Välismaistele puhkajatele vähem tuntud põhjapoolsed atollid sobivad kohaliku igapäevaeluga tutvumiseks. Põhjapoolsetel atollidel on suurepärased tingimused sukeldumiseks, läänerannikutelt võib leida palju laevavrakke.

Riigi keskosale lähemal laiuvad lääne pool üksteise järel Põhja-Maalhosmadulu ja Lõuna- Maalhosmadulu atollid, mis on eriti armastatud sukeldumisentusiastide poolt. Selle harrastuse jaoks sobib suurepäraselt atollide vahel asuv Moresby väin, mida läbib palju kalu ja kus kasvavad korallid. Lõuna-Maalhosmadulu atoll on väga puhta ja läbipaistva vee ning liigirikka mereelu tõttu kuulutatud UNESCO biosfääri kaitsealaks.

Veelgi rohkem saari ühendavad riigi keskmes asuvad Male ja Põhja-Ari haldusatollid. Ida pool paiknev Male territoorium hõlmab nii üksikuid saari kui ka Põhja- ja Lõuna-Male atolle, kust võib leida palju kära ja meelelahutust, aga ka maailmakuulsaid kuurorte, mis pakuvad suurepäraseid erarandu ja võimalusi veespordialade harrastamiseks. Eriti paistab sellega silma Põhja-Male atoll. Lõuna-Male atolli saartel on puhkus rahulikum ja soodsam.

Malest lääne poole jääv Ari jaguneb samuti Põhja- ja Lõuna-Ari atollideks. Paljud sellel territooriumil asuvad saared on olnud asustatud iidsetest aegadest peale ja neil paikneb palju veel Maldiivide budistlikust perioodist pärinevaid arheoloogiamälestisi. Ari saared paistavad silma maailmatasemel sukeldumiskeskuste poolest. Lõuna-Ari atolli Rangali saarel asub ka üks maailma kauneimaid veealuseid restorane Ithaa.

Maldiivide lõunapoolsed atollid tõmbavad viimastel aastatel ligi hulgaliselt puhkajaid, seal rajatakse uusi kuurorte ning asub viis lennujaama, mis pakuvad mugavat ühendust riigi pealinnaga.

Vaatamata sellele, et Maldiividel suure hulga saarte külastamiseks tuleb tublisti aega varuda, on lihtne ära käia ühel-kahel asustatud naabersaarel või vaadata üle pealinn Male. Saarte vahel kurseerivad kohalikud dhoni paadid ja kaatrid, kaugemate saarteni võib aga lennata vesilennukiga. Samas pakutakse suurepärast puhkust ja veemeelelahutust kõigi atollide kuurortides.

Maldiivide loodus võimaldab täielikult lõõgastuda. Õrna valge liivaga randu peetakse vaat et kauneimateks maailmas. Õhu- ja veetemperatuur on Maldiividel küllaltki ühesugune ja püsib aastaringselt 26–30 °C piires. Kõige aktiivsem turismihooaeg kestab Maldiividel novembrist või detsembrist aprillini. Ilusaim aeg on siin jaanuarist märtsini, kui taevas on selge ning vesi läbipaistev, rahulik ja peegelsile. Mais ja juunis algab vihmaperiood, kuigi ilm jääb endiselt soojaks.   

KÜLASTUSKOHAD

Singapuri turg

Enda jaoks või kingituseks suveniire ja autentseid kaupu otsides tuleb Males kindlasti ära käia Singapuri turul. Singapur on siiski vaid selle kaubakvartali hüüdnimi. Turu tõeline nimi on Chaandanee Magu. Singapuri turuks kutsutakse seda kauplemiskohta seetõttu, et palju kaupa tuuakse siia Singapurist. Tõesti ei maksa uskuda, et kõik seal müüdav on valmistatud maldiivlaste enda poolt. Teisest küljest võib siit tõepoolest leida ainult Maldiivide jaoks iseloomulikku kaupa: dhoni paadi miniatuurseid koopiaid, traditsioonilisi vaibakesi ja erinevate nikerdustega kaunistatud puust paadikesi. Hinnad pole Singapuri turul soolased, kuid esimesest ettejuhtuvast kohast osta ei tasu. Turul ja selle ümbruskonnas paiknevad teemajad, kus võib proovida traditsioonilisi Maldiivi jooke. Singapuri turu lähedal asub kalaturg.

Islamikeskus

Pealinna Male üheks suurimaks ja imetlusväärseimaks hooneks on muljetavaldava kuldse kupliga islamikeskus. Keskus rajati 1984. aastal Pärsia lahe maade, Pakistani, Brunei ja Malaisia toetusel. Kõige rohkem ruumi võtab seal enda alla valgest marmorist suur Reede mošee. Selles peaaegu puuduvad kaunistused, kuid valged kivirahnud annavad hoonele erilise suursugususe. Mošeed võib külastada kell 9-17 või jumalateenistuste vaheaegadel. Mittemoslemite jaoks suletakse mošee 15 minutit enne kombetalitust. Parim aeg palvemaja külastamiseks ja üle vaatamiseks on enne keskpäeva või kell 14-15. Mehed peavad kandma pikki pükse, naised aga pikka seelikut või pikka kleiti. Mošee sissepääsu juures ootavad turiste töötajad, kes neile külastamise korda selgitavad. Lisaks mošeele asuvad islamikeskuses konverentsikeskus, raamatukogu ja õppeklassid.

Presidendipalee

Hubane koloniaalstiilis hoone on rajatud 1906. aastal sultan Muhammad Shamsuddeen III poolt tema poja jaoks, kes pidi valitsemise üle võtma. 1936. aastal läks aga palee pärast sultani kukutamist ametlikult riigi omandisse ning eelmise sajandi keskpaiku, kui Maldiividest sai vabariik, seadis ennast siin sisse president. Ajalooline Mulee Aage hoone on üks tuntumaid Males. Ka selle asukoht on eriline – palee seisab tähtsaima kohaliku palvela Reede mošee vastas. Presidendipalee, kus riigipea ametlikke vastuvõtte korraldab, on enim tuntud imeliste puitnikerduste poolest, mis kaunistavad peaaegu kõiki võlve, varikatuseid, aknaluuke ja paljusid muid elemente. Muljetavaldav hoone on üks objektidest, mida Males viibides kindlasti nägema peaks.

Sultanite park

Males on vaikseks oaasiks Sultanite park, mis on rajatud nüüdseks lammutatud valitsejate palee juurde. Varemalt võis siin puhata ja muljetavaldavaid taimi imetleda ainult valitsev perekond, kuna parki ümbritses kõrge tara. Kaasajal on see avalik linnapark, kus endisi aegu meenutavad ainult tohutud metallist väravad pargi sissepääsul Islamikeskuse vastas. Säilinud on ka endise palee üks tiib, milles on ennast sisse seadnud rahvusmuuseum. Pargis endas hämmastavad külastajaid kõige enam vesiroosid ja alles keskööks rahunev linnukoor. Laululinnud peituvad kõrvetava päikese eest väga tihedatesse puukroonidesse, mis annavad varju ka puhkajatele. See on suurepärane paik küllaltki kärarikkast Male linnast puhkamiseks ja kohaliku looduse imetlemiseks.

Rahvusmuuseum

1952. aastal Hiina valitsuse kaasabil püstitatud rahvusmuuseumi hoone pole küll Maldiivide pealinnas kõige kaunim, kuid selles on peidus tõeline varandus. Muuseumis hoitakse ja eksponeeritakse saarte unikaalset ajalugu kajastavaid väärtusi. Esimesel korrusel on välja pandud muinas- ja keskaja pärand. Enim on siin vanaaegseid relvi, ususümboleid ja tarbeesemeid, aga ka nikerdatud puitesemeid, milles kajastub islamiusule ülemineku periood. Teistel korrustel saavad külastajad tutvuda imeilusate lakitud karbikestega, saarte esimeste grammofonide, telefonide ja isegi arvutitega. Muuseumis on rohkelt ka mereelust jutustavaid eksponaate. Osa kõige muljetavaldavamaid eksponaate – 30 väga vana budistlikku korallskulptuuri – aga hävitati või sai väga tugevalt kannatada 2012. aastal islamistide rünnakutes, mis olid suunatud kõigi kunstiteoste vastu, mis jutustavad Maldiivide ajaloost enne islami vastuvõtmist XII sajandil.

Ekskursioonid

Hotellist

Asukoht

 • Liivarannas
 • Kaugus lennujaamast umbes 27 km (Male)

Hotell

 • WiFi
 • Pangaautomaat
 • Pesumaja (lisatasu eest)
 • Jalgratta laenutus
 • Päikeseterrass
 • Hotellil ei ole ametlikku kategooriat

Aktiivne puhkus

 • Veesport (lisatasu eest)
 • Lohesurf (lisatasu eest)
 • Massaaž (lisatasu eest)

Hotelli toitlustus

 •  Toitlustus toimub lähedalasuvas hotellis 0,1 (Velana Beach)

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Transfeer rahvusvahelist lennujaamast hotelli/hotellist lennujaama toimub siselennu või praami või kiirpaadiga vastavalt sõiduplaanile. Pikem ooteaeg lennujaamas (saabumisel ja tagasilenul) selgub saabumisel. Transfeeride korraldusest teavitab hotell.
 • Halbade ilmaolude korral võib kohalik transfeer hilineda või pakutakse transiitööbimine. NOVATOURS ei vastuta force majeure olukorrast tingitud ebamugavuste eest.
 • Hotellis puhkajaid teenindavad antud hotelli töötajad (vastuvõtt, transfeerid, teenindus hotellis peatumise ajal)
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda
 • Kodulehekülg: www.velanahotels.com
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Maldiivid – kuningriik, mida hellitavad päike ja lained

Külluslikult rahu, ideaalsed valged liivarannad, värviküllane veealune maailm, päike ja kõikjal laiuv läbipaistev vesi, mis hõlmab ligikaudu 99 protsenti riigi pindalast – need on ainult mõned põhjustest, mis on teinud Maldiividest unustamatu ja ideaalse puhkusesihtkoha. India ookeanis, umbes 480 kilomeetrit Indiast edelas asuvate Maldiivide nimi tähendab sanskriti keeles „tuhandet saart“. Täpsemalt öeldes koosneb riik 1196-st pärlitena laialipuistatud saarest, millest 203 on asustatud. Saarestik hõlmab 26 looduslikku atolli, mis on rühmitatud 20 haldusterritooriumiks. Pealinn Male kujutab endast eraldi haldusüksust. Peaaegu iga Maldiivide kuurort, mida on kokku ligikaudu 100, paikneb eraldi saarel. Seetõttu tuleb pead vaevata üksnes selle üle, millises neist puhkus veeta. Suuri raskusi Maldiividel ei kohta, otse vastupidi – see on koht, kuhu saabudes ununevad kõik argipäevamured, töö ja linnakära ning kasvõi veidikeseks võib end tunda justkui paradiisis. See on suurepärane paik snorgeldamise ja sukeldumise harrastajatele, sest läbipaistvates rannavetes ujub korallide keskel tuhandeid eri liiki kalu.

Kõik saared on ookeanis 820 km pikkusele ja 130 km laiusele alale laiali pillutud. Osa siin paiknevatest kuurortidest pakuvad säravat luksust ja romantikat – riik on tuntud unistuste sihtkohana mesinädalate veetmiseks. Teised saared rahuldavad perede, sukeldumise harrastajate ning ka väikese eelarvega puhkajate ootusi. Rohkem kuurorte ja tegevusi võib leida riigi keskosast pealinna lähedal.

Välismaistele puhkajatele vähem tuntud põhjapoolsed atollid sobivad kohaliku igapäevaeluga tutvumiseks. Põhjapoolsetel atollidel on suurepärased tingimused sukeldumiseks, läänerannikutelt võib leida palju laevavrakke.

Riigi keskosale lähemal laiuvad lääne pool üksteise järel Põhja-Maalhosmadulu ja Lõuna- Maalhosmadulu atollid, mis on eriti armastatud sukeldumisentusiastide poolt. Selle harrastuse jaoks sobib suurepäraselt atollide vahel asuv Moresby väin, mida läbib palju kalu ja kus kasvavad korallid. Lõuna-Maalhosmadulu atoll on väga puhta ja läbipaistva vee ning liigirikka mereelu tõttu kuulutatud UNESCO biosfääri kaitsealaks.

Veelgi rohkem saari ühendavad riigi keskmes asuvad Male ja Põhja-Ari haldusatollid. Ida pool paiknev Male territoorium hõlmab nii üksikuid saari kui ka Põhja- ja Lõuna-Male atolle, kust võib leida palju kära ja meelelahutust, aga ka maailmakuulsaid kuurorte, mis pakuvad suurepäraseid erarandu ja võimalusi veespordialade harrastamiseks. Eriti paistab sellega silma Põhja-Male atoll. Lõuna-Male atolli saartel on puhkus rahulikum ja soodsam.

Malest lääne poole jääv Ari jaguneb samuti Põhja- ja Lõuna-Ari atollideks. Paljud sellel territooriumil asuvad saared on olnud asustatud iidsetest aegadest peale ja neil paikneb palju veel Maldiivide budistlikust perioodist pärinevaid arheoloogiamälestisi. Ari saared paistavad silma maailmatasemel sukeldumiskeskuste poolest. Lõuna-Ari atolli Rangali saarel asub ka üks maailma kauneimaid veealuseid restorane Ithaa.

Maldiivide lõunapoolsed atollid tõmbavad viimastel aastatel ligi hulgaliselt puhkajaid, seal rajatakse uusi kuurorte ning asub viis lennujaama, mis pakuvad mugavat ühendust riigi pealinnaga.

Vaatamata sellele, et Maldiividel suure hulga saarte külastamiseks tuleb tublisti aega varuda, on lihtne ära käia ühel-kahel asustatud naabersaarel või vaadata üle pealinn Male. Saarte vahel kurseerivad kohalikud dhoni paadid ja kaatrid, kaugemate saarteni võib aga lennata vesilennukiga. Samas pakutakse suurepärast puhkust ja veemeelelahutust kõigi atollide kuurortides.

Maldiivide loodus võimaldab täielikult lõõgastuda. Õrna valge liivaga randu peetakse vaat et kauneimateks maailmas. Õhu- ja veetemperatuur on Maldiividel küllaltki ühesugune ja püsib aastaringselt 26–30 °C piires. Kõige aktiivsem turismihooaeg kestab Maldiividel novembrist või detsembrist aprillini. Ilusaim aeg on siin jaanuarist märtsini, kui taevas on selge ning vesi läbipaistev, rahulik ja peegelsile. Mais ja juunis algab vihmaperiood, kuigi ilm jääb endiselt soojaks.   

KÜLASTUSKOHAD

Singapuri turg

Enda jaoks või kingituseks suveniire ja autentseid kaupu otsides tuleb Males kindlasti ära käia Singapuri turul. Singapur on siiski vaid selle kaubakvartali hüüdnimi. Turu tõeline nimi on Chaandanee Magu. Singapuri turuks kutsutakse seda kauplemiskohta seetõttu, et palju kaupa tuuakse siia Singapurist. Tõesti ei maksa uskuda, et kõik seal müüdav on valmistatud maldiivlaste enda poolt. Teisest küljest võib siit tõepoolest leida ainult Maldiivide jaoks iseloomulikku kaupa: dhoni paadi miniatuurseid koopiaid, traditsioonilisi vaibakesi ja erinevate nikerdustega kaunistatud puust paadikesi. Hinnad pole Singapuri turul soolased, kuid esimesest ettejuhtuvast kohast osta ei tasu. Turul ja selle ümbruskonnas paiknevad teemajad, kus võib proovida traditsioonilisi Maldiivi jooke. Singapuri turu lähedal asub kalaturg.

Islamikeskus

Pealinna Male üheks suurimaks ja imetlusväärseimaks hooneks on muljetavaldava kuldse kupliga islamikeskus. Keskus rajati 1984. aastal Pärsia lahe maade, Pakistani, Brunei ja Malaisia toetusel. Kõige rohkem ruumi võtab seal enda alla valgest marmorist suur Reede mošee. Selles peaaegu puuduvad kaunistused, kuid valged kivirahnud annavad hoonele erilise suursugususe. Mošeed võib külastada kell 9-17 või jumalateenistuste vaheaegadel. Mittemoslemite jaoks suletakse mošee 15 minutit enne kombetalitust. Parim aeg palvemaja külastamiseks ja üle vaatamiseks on enne keskpäeva või kell 14-15. Mehed peavad kandma pikki pükse, naised aga pikka seelikut või pikka kleiti. Mošee sissepääsu juures ootavad turiste töötajad, kes neile külastamise korda selgitavad. Lisaks mošeele asuvad islamikeskuses konverentsikeskus, raamatukogu ja õppeklassid.

Presidendipalee

Hubane koloniaalstiilis hoone on rajatud 1906. aastal sultan Muhammad Shamsuddeen III poolt tema poja jaoks, kes pidi valitsemise üle võtma. 1936. aastal läks aga palee pärast sultani kukutamist ametlikult riigi omandisse ning eelmise sajandi keskpaiku, kui Maldiividest sai vabariik, seadis ennast siin sisse president. Ajalooline Mulee Aage hoone on üks tuntumaid Males. Ka selle asukoht on eriline – palee seisab tähtsaima kohaliku palvela Reede mošee vastas. Presidendipalee, kus riigipea ametlikke vastuvõtte korraldab, on enim tuntud imeliste puitnikerduste poolest, mis kaunistavad peaaegu kõiki võlve, varikatuseid, aknaluuke ja paljusid muid elemente. Muljetavaldav hoone on üks objektidest, mida Males viibides kindlasti nägema peaks.

Sultanite park

Males on vaikseks oaasiks Sultanite park, mis on rajatud nüüdseks lammutatud valitsejate palee juurde. Varemalt võis siin puhata ja muljetavaldavaid taimi imetleda ainult valitsev perekond, kuna parki ümbritses kõrge tara. Kaasajal on see avalik linnapark, kus endisi aegu meenutavad ainult tohutud metallist väravad pargi sissepääsul Islamikeskuse vastas. Säilinud on ka endise palee üks tiib, milles on ennast sisse seadnud rahvusmuuseum. Pargis endas hämmastavad külastajaid kõige enam vesiroosid ja alles keskööks rahunev linnukoor. Laululinnud peituvad kõrvetava päikese eest väga tihedatesse puukroonidesse, mis annavad varju ka puhkajatele. See on suurepärane paik küllaltki kärarikkast Male linnast puhkamiseks ja kohaliku looduse imetlemiseks.

Rahvusmuuseum

1952. aastal Hiina valitsuse kaasabil püstitatud rahvusmuuseumi hoone pole küll Maldiivide pealinnas kõige kaunim, kuid selles on peidus tõeline varandus. Muuseumis hoitakse ja eksponeeritakse saarte unikaalset ajalugu kajastavaid väärtusi. Esimesel korrusel on välja pandud muinas- ja keskaja pärand. Enim on siin vanaaegseid relvi, ususümboleid ja tarbeesemeid, aga ka nikerdatud puitesemeid, milles kajastub islamiusule ülemineku periood. Teistel korrustel saavad külastajad tutvuda imeilusate lakitud karbikestega, saarte esimeste grammofonide, telefonide ja isegi arvutitega. Muuseumis on rohkelt ka mereelust jutustavaid eksponaate. Osa kõige muljetavaldavamaid eksponaate – 30 väga vana budistlikku korallskulptuuri – aga hävitati või sai väga tugevalt kannatada 2012. aastal islamistide rünnakutes, mis olid suunatud kõigi kunstiteoste vastu, mis jutustavad Maldiivide ajaloost enne islami vastuvõtmist XII sajandil.

Kommentaarid