NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

al.
Säästa

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Tellimust ei saa hetkel teha

al.

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Säästa
Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Vali kuupäev ja hind

Sisestatud kuupäevadel pakkumisi ei leitud.
Muuda otsingukriteeriumit või vaata meie pakkumisi teistele kuupäevadele.

Toa tüüp
Toitlustus
Parim hind
Lend st Lennust
Parim hind
Tellimust ei saa hetkel teha
Tellimust ei saa hetkel teha

Lend st Lennust
Parim hind
Tellimust ei saa hetkel teha
Tellimust ei saa hetkel teha

Detailne reisiinfo

Hotellist

Hotellist

Hotelli toitlustus

 • Olemasolevad toitlustustüübid: 7 Breakfast, 6 Dinner

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Riik

Jordaania


Lühitutvustus

 • Pindala  – 89 341 km2
 • Rahvaarv  –  10 miljonit (2017. a)

 • Pealinn  – Amman
 • Rahaühik  – Jordaania dinaar
 • Keel  – araabia
 • Religioon  – islam (95%), kristlus (4%)

Noppeid ajaloost

 Jordaania territooriumilt on leitud ühe vanima – 250 000 aasta taguse – inimasustuse jälgi. 

Pärast Makedoonia Aleksandri surma 323. aastal e.m.a jagati tänapäeva Jordaania territoorium imperaatori väejuhtide vahel. Maa lõuna- ja idaosa valitses Nabatea araablaste rändhõim, kes asutas kuulsa Petra kaljulinna ja kogus kaubavahetusest saadud rikkust.   

Kuigi Jordaania territooriumil elanud inimesed kuulusid mitmete tolle aja ja regiooni impeeriumite mõjusfääridesse, kaotasid Jordaania hõimud oma identiteedi alles pärast Rooma impeeriumi võimu alla sattumist 63. aastal e.m.a.      

Rooma impeeriumi aegadel toimus Jordaania territooriumil linnade kasv, rajati templeid jumalatele ja Rooma teater ning kanda kinnitas kristlus.

636. a kaotas Bütsantsi impeerium kontrolli Levandi (tänapäeva Jordaania territooriumi) üle. Pärast Yarmūki lahingut haaras Levandi endale islamikalifaat „Õigesti juhitud”, tänapäeva Saudi Araabia eelkäija. Sellest ajast peale on Jordaania väikeste vaheaegadega olnud islamimaa.     

Esimesed tunnustatud Jordaania relvajõud loodi 1920. aastal. Tollasest 150 inimesest kasvas armee 1946. aastaks 8000 sõjamehe suuruseks.   

1946. aastal andis Suurbritannia Transjordaaniale iseseisvuse. Varsti muudeti riigi nimi Jordaania Kuningriigiks. 

Ligikaudu 40 aastat sõdis Jordaania koos teiste araabia maadega Iisraeli vastu, võideldes Palestiina ja teiste alade pärast. 1994. aastal aga kirjutasid Jordaania ja Iisrael alla rahulepingule. 

1999. a võttis pärast oma isa surma võimu üle Jordaania kuningas ‘Abd Allāh II, kes alustas majanduse liberaliseerimist, mis tõi riigi majandusele kaasa 2008. aastani kestnud kiire kasvu perioodi. 

2011. aastal, pärast araabia kevade algust, säilitas Jordaania võim stabiilsuse ja inimeste usalduse. Nüüd on see üks regiooni stabiilsemaid riike, kes päästab Süüria põgenikke ja tõmbab ligi üha rohkem turiste. 


Rahvusköök

 • Toit on Jordaanias külalislahkuse sümbol, nii et kuhu te ka ei saabuks, püüavad jordaanlased katta rikkaliku söögilaua. Jordaania on üks maailma suurimaid oliivide eksportijaid, mistõttu lisatakse siin paljudele roogadele oliiviõli. Jordaanias on populaarsed kandikud erinevate roogade väikeste portsjonitega, et saaks kõike natuke proovida. laarsed kandikud erinevate roogade väikeste portsjonitega, et saaks kõike natuke proovida. 
 • Hummus – kikerhernepüree oliiviõli, küüslaugu, sidrunimahla ja ürtidega. 
 • Ful medames – köögiviljaõli, vürtsköömne, küüslaugu, sibula, peterselli, sidrunimahla ja tšillipipraga valmistatud suured oad. Serveeritakse keedetud munaga. Roog on pärit Egiptusest.  
 • Kibbeh – õlis keedetud purustatud nisust pallid araabia vürtsidega maitsestatud sibulast ja kitse-, lamba-, veise- või kaamelilihast täidisega.
 • Labaneh – õrn jogurtijuust, serveeritakse oliivõli, sidrunimahla ja erinevate maitseainetega võidena. 
 • Baba ghanoush – traditsiooniline Levandi regiooni roog, milles kasutatakse praetud baklažaani ja seesamipüreed. Serveeritakse traditsioonilise leiva ja hooajaliste köögiviljadega.    
 • Tabouleh – tomatitega segatud peenestatud petersell ja münt, sibul ja purustatud nisu. Salat maitsestatakse oliivõli, sidrunimahla, soola ja pipraga.    
 • Mansaf – traditsiooniline Jordaania roog. Talleliha hautatakse soolasest ja kuivatatud jogurtist kastmes, serveeritakse riisi või purustatud nisuga.    
 • Magustoiduks pakutakse Jordaanias puuvilju, kuid levinud on ka teised araabia maiustused, nagu pahlava või halvaa. 
 • Kuigi Jordaania on araabia maa, on siin olemas ka omad kanged alkohoolsed joogid, vein ja õlu. Arak on rakit ja oúzot meenutav Jordaania aniisiviin.

Majutusinfo

Punase mere ääres paiknev Aqaba kuurort avati välisturistidele suhteliselt hiljuti. Rahvusvahelistele suurkettidele kuuluvaid hotelle hakati Aqaba piirkonnas ehitama alles hiljuti. Enne seda oli kuurort kohalike puhkajate meelispaigaks. 
Aqabas ja selle osaks olevas Tala Bay kuurordis on erineva kategooria hotelle – kahetärnistest viietärnisteni. Viietärnihotellid asuvad merekaldal ja on avara territooriumiga. Nendel hotellidel on tavapäraselt oma rand. Madalama kategooria hotellide sisustus on reeglina lihtsam ning sageli on tegemist linnatüüpi hotellidega. Sellised majutusasutused paiknevad merest ja supelrannast eemal.


Tasub meeles pidada

Tööaeg. Paljud jordaanlased töötavad viis päeva nädalas, reeded ja laupäevad on puhkepäevad, mil enamik kohti on Jordaanias suletud. Pühapäev on harilik tööpäev. Kaubanduskeskuste tööaeg on paindlik. Paljud müügikohad on avatud kella 9.30-st 13.30-ni ja seejärel õhtul 15.30-st 18.00-ni. Osa suuremaid kaubanduskeskusi töötab kogu tööpäeva – kella 8.00-st 20.00-ni. Riigiasutused on avatud 8.30-st 15.30-ni. Pankade tööaeg on väga sarnane – 8.30–15.00. Püha kuu ramadaani ajal lühendatakse tööaega 6 tunnini päevas.  

Jootraha. Jootraha jätmine on Jordaanias heade kommete tunnuseks. Paljud Jordaania restoranid maksavad ettekandjatele madalamat palka, eeldades, et nende töötajad saavad jootraha. Seetõttu tasub restoranis jätta 10 protsenti jootraha. Muidugi vaadake arvet ja kui 10 protsenti on juba sisse arvestatud, siis jätke eraldi paar dinaari ettekandjatele. Hea tahte märgiks jätke taksojuhtidele tagasiantav peenraha. Spaakeskustes ja hotellides võite abivalmis töötajate tänamiseks samuti veidi jootraha jätta. 

Transport. Jordaania linnades on mugavaks ja küllaltki odavaks transpordivahendiks takso. Taksojuhid on enamasti sõbralikud ja abivalmis, kuid püüdke hinnas eelnevalt kokku leppida, nagu ka kõikjal mujal üle maailma. Teede ja kiirteede võrk on Jordaanias küllaltki hästi arenenud, mistõttu on bussisõit mugav. Raudtee ühendab Ammanit Damaskusega (Süüria), kuid see reisimisviis pole Jordaanias populaarne. Samuti on selles riigis lihtne autot rentida, nõuded juhtidele on standardsed ja teistele maadele sarnased, kuid võivad erinevates rendifirmades veidi erineda.  

Piirangud. Ärge unustage, et viibite küll liberaalsel, kuid siiski islamimaal, austage kohalike elanike traditsioone ja tavasid. Mistahes soost paaride tunnete avalikku demonstreerimist peetakse lubamatuks. Alkoholi tarbimine on Jordaanias samuti tugeva kontrolli all, kuid kui proovite alkohoolseid jooke baaris, restoranis või klubis, on kõik hästi. Mistahes narkootilise aine omamine on Jordaanias väga rangelt karistatav, mitte ainult trahvi, vaid ka vangistusega. Rahutus regioonis paiknev Jordaania püüab riigis rahu säilitada, mistõttu võib mistahes avalik poliitilistele rahutustele õhutamine või liigaktiivne negatiivne arvamusavaldus Jordaania võimude kohta teile samuti palju probleeme tekitada. Näidake üles austust riigi kuninga ja islami usu vastu. Pidage meeles, et valitsushoonete ja sõjaliste objektide pildistamine on Jordaanias keelatud.  

Kingitused. Traditsiooniline Jordaania peakate/rätik, Surnumere ravi- ja kosmeetikatooted, hõbeehted, araabia vürtsid, käsitsi viimistletud keraamika.


Tunnetage Jordaaniat

Eelkõige võlub Jordaania inimeste headuse ning erinevate maitsete ja lõhnade rohkusega, seepärast püüdke võimalikult rohkem Jordaania kulinaariapärandit proovida ja ärge hoiduge kohtumast kenade jordaanlastega. Jordaania on kõrbete maa, nii et kindlasti tuleks siin ääretuid liivavälju nautida: lennata õhupalliga Wadi Rumi kõrbe kohal, olla külaliseks kõrbenomaadidest beduiinide juures. Jordaanias on Punase mere äärne Aqaba kuurort, kuid samuti on siin ravitoimelise soolase veega Surnumere rannik – ärge laske mööda võimalust mõlemas meres supelda ja naasete veelgi paremini puhanuna. Nagu iga araabiamaa, lummab Jordaania islamitavade, vanaaegsete linnade ja värviküllaste turgudega. Teisest küljest leiate siit ka Rooma impeeriumi pärandi, Rooma templite ja amfiteatri varemed – võite tunnetada Jordaania rahva elu läbi aastatuhandete. Külastage Petrat – ühte maailmaimedest, nabatealaste poolt kaljudesse rajatud linna. 

Mida vaadata?
Ekskursioonid

Hotellist

Hotelli toitlustus

 • Olemasolevad toitlustustüübid: 7 Breakfast, 6 Dinner

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Jordaania


Lühitutvustus

 • Pindala  – 89 341 km2
 • Rahvaarv  –  10 miljonit (2017. a)

 • Pealinn  – Amman
 • Rahaühik  – Jordaania dinaar
 • Keel  – araabia
 • Religioon  – islam (95%), kristlus (4%)

Noppeid ajaloost

 Jordaania territooriumilt on leitud ühe vanima – 250 000 aasta taguse – inimasustuse jälgi. 

Pärast Makedoonia Aleksandri surma 323. aastal e.m.a jagati tänapäeva Jordaania territoorium imperaatori väejuhtide vahel. Maa lõuna- ja idaosa valitses Nabatea araablaste rändhõim, kes asutas kuulsa Petra kaljulinna ja kogus kaubavahetusest saadud rikkust.   

Kuigi Jordaania territooriumil elanud inimesed kuulusid mitmete tolle aja ja regiooni impeeriumite mõjusfääridesse, kaotasid Jordaania hõimud oma identiteedi alles pärast Rooma impeeriumi võimu alla sattumist 63. aastal e.m.a.      

Rooma impeeriumi aegadel toimus Jordaania territooriumil linnade kasv, rajati templeid jumalatele ja Rooma teater ning kanda kinnitas kristlus.

636. a kaotas Bütsantsi impeerium kontrolli Levandi (tänapäeva Jordaania territooriumi) üle. Pärast Yarmūki lahingut haaras Levandi endale islamikalifaat „Õigesti juhitud”, tänapäeva Saudi Araabia eelkäija. Sellest ajast peale on Jordaania väikeste vaheaegadega olnud islamimaa.     

Esimesed tunnustatud Jordaania relvajõud loodi 1920. aastal. Tollasest 150 inimesest kasvas armee 1946. aastaks 8000 sõjamehe suuruseks.   

1946. aastal andis Suurbritannia Transjordaaniale iseseisvuse. Varsti muudeti riigi nimi Jordaania Kuningriigiks. 

Ligikaudu 40 aastat sõdis Jordaania koos teiste araabia maadega Iisraeli vastu, võideldes Palestiina ja teiste alade pärast. 1994. aastal aga kirjutasid Jordaania ja Iisrael alla rahulepingule. 

1999. a võttis pärast oma isa surma võimu üle Jordaania kuningas ‘Abd Allāh II, kes alustas majanduse liberaliseerimist, mis tõi riigi majandusele kaasa 2008. aastani kestnud kiire kasvu perioodi. 

2011. aastal, pärast araabia kevade algust, säilitas Jordaania võim stabiilsuse ja inimeste usalduse. Nüüd on see üks regiooni stabiilsemaid riike, kes päästab Süüria põgenikke ja tõmbab ligi üha rohkem turiste. 


Rahvusköök

 • Toit on Jordaanias külalislahkuse sümbol, nii et kuhu te ka ei saabuks, püüavad jordaanlased katta rikkaliku söögilaua. Jordaania on üks maailma suurimaid oliivide eksportijaid, mistõttu lisatakse siin paljudele roogadele oliiviõli. Jordaanias on populaarsed kandikud erinevate roogade väikeste portsjonitega, et saaks kõike natuke proovida. laarsed kandikud erinevate roogade väikeste portsjonitega, et saaks kõike natuke proovida. 
 • Hummus – kikerhernepüree oliiviõli, küüslaugu, sidrunimahla ja ürtidega. 
 • Ful medames – köögiviljaõli, vürtsköömne, küüslaugu, sibula, peterselli, sidrunimahla ja tšillipipraga valmistatud suured oad. Serveeritakse keedetud munaga. Roog on pärit Egiptusest.  
 • Kibbeh – õlis keedetud purustatud nisust pallid araabia vürtsidega maitsestatud sibulast ja kitse-, lamba-, veise- või kaamelilihast täidisega.
 • Labaneh – õrn jogurtijuust, serveeritakse oliivõli, sidrunimahla ja erinevate maitseainetega võidena. 
 • Baba ghanoush – traditsiooniline Levandi regiooni roog, milles kasutatakse praetud baklažaani ja seesamipüreed. Serveeritakse traditsioonilise leiva ja hooajaliste köögiviljadega.    
 • Tabouleh – tomatitega segatud peenestatud petersell ja münt, sibul ja purustatud nisu. Salat maitsestatakse oliivõli, sidrunimahla, soola ja pipraga.    
 • Mansaf – traditsiooniline Jordaania roog. Talleliha hautatakse soolasest ja kuivatatud jogurtist kastmes, serveeritakse riisi või purustatud nisuga.    
 • Magustoiduks pakutakse Jordaanias puuvilju, kuid levinud on ka teised araabia maiustused, nagu pahlava või halvaa. 
 • Kuigi Jordaania on araabia maa, on siin olemas ka omad kanged alkohoolsed joogid, vein ja õlu. Arak on rakit ja oúzot meenutav Jordaania aniisiviin.

Majutusinfo

Punase mere ääres paiknev Aqaba kuurort avati välisturistidele suhteliselt hiljuti. Rahvusvahelistele suurkettidele kuuluvaid hotelle hakati Aqaba piirkonnas ehitama alles hiljuti. Enne seda oli kuurort kohalike puhkajate meelispaigaks. 
Aqabas ja selle osaks olevas Tala Bay kuurordis on erineva kategooria hotelle – kahetärnistest viietärnisteni. Viietärnihotellid asuvad merekaldal ja on avara territooriumiga. Nendel hotellidel on tavapäraselt oma rand. Madalama kategooria hotellide sisustus on reeglina lihtsam ning sageli on tegemist linnatüüpi hotellidega. Sellised majutusasutused paiknevad merest ja supelrannast eemal.


Tasub meeles pidada

Tööaeg. Paljud jordaanlased töötavad viis päeva nädalas, reeded ja laupäevad on puhkepäevad, mil enamik kohti on Jordaanias suletud. Pühapäev on harilik tööpäev. Kaubanduskeskuste tööaeg on paindlik. Paljud müügikohad on avatud kella 9.30-st 13.30-ni ja seejärel õhtul 15.30-st 18.00-ni. Osa suuremaid kaubanduskeskusi töötab kogu tööpäeva – kella 8.00-st 20.00-ni. Riigiasutused on avatud 8.30-st 15.30-ni. Pankade tööaeg on väga sarnane – 8.30–15.00. Püha kuu ramadaani ajal lühendatakse tööaega 6 tunnini päevas.  

Jootraha. Jootraha jätmine on Jordaanias heade kommete tunnuseks. Paljud Jordaania restoranid maksavad ettekandjatele madalamat palka, eeldades, et nende töötajad saavad jootraha. Seetõttu tasub restoranis jätta 10 protsenti jootraha. Muidugi vaadake arvet ja kui 10 protsenti on juba sisse arvestatud, siis jätke eraldi paar dinaari ettekandjatele. Hea tahte märgiks jätke taksojuhtidele tagasiantav peenraha. Spaakeskustes ja hotellides võite abivalmis töötajate tänamiseks samuti veidi jootraha jätta. 

Transport. Jordaania linnades on mugavaks ja küllaltki odavaks transpordivahendiks takso. Taksojuhid on enamasti sõbralikud ja abivalmis, kuid püüdke hinnas eelnevalt kokku leppida, nagu ka kõikjal mujal üle maailma. Teede ja kiirteede võrk on Jordaanias küllaltki hästi arenenud, mistõttu on bussisõit mugav. Raudtee ühendab Ammanit Damaskusega (Süüria), kuid see reisimisviis pole Jordaanias populaarne. Samuti on selles riigis lihtne autot rentida, nõuded juhtidele on standardsed ja teistele maadele sarnased, kuid võivad erinevates rendifirmades veidi erineda.  

Piirangud. Ärge unustage, et viibite küll liberaalsel, kuid siiski islamimaal, austage kohalike elanike traditsioone ja tavasid. Mistahes soost paaride tunnete avalikku demonstreerimist peetakse lubamatuks. Alkoholi tarbimine on Jordaanias samuti tugeva kontrolli all, kuid kui proovite alkohoolseid jooke baaris, restoranis või klubis, on kõik hästi. Mistahes narkootilise aine omamine on Jordaanias väga rangelt karistatav, mitte ainult trahvi, vaid ka vangistusega. Rahutus regioonis paiknev Jordaania püüab riigis rahu säilitada, mistõttu võib mistahes avalik poliitilistele rahutustele õhutamine või liigaktiivne negatiivne arvamusavaldus Jordaania võimude kohta teile samuti palju probleeme tekitada. Näidake üles austust riigi kuninga ja islami usu vastu. Pidage meeles, et valitsushoonete ja sõjaliste objektide pildistamine on Jordaanias keelatud.  

Kingitused. Traditsiooniline Jordaania peakate/rätik, Surnumere ravi- ja kosmeetikatooted, hõbeehted, araabia vürtsid, käsitsi viimistletud keraamika.


Tunnetage Jordaaniat

Eelkõige võlub Jordaania inimeste headuse ning erinevate maitsete ja lõhnade rohkusega, seepärast püüdke võimalikult rohkem Jordaania kulinaariapärandit proovida ja ärge hoiduge kohtumast kenade jordaanlastega. Jordaania on kõrbete maa, nii et kindlasti tuleks siin ääretuid liivavälju nautida: lennata õhupalliga Wadi Rumi kõrbe kohal, olla külaliseks kõrbenomaadidest beduiinide juures. Jordaanias on Punase mere äärne Aqaba kuurort, kuid samuti on siin ravitoimelise soolase veega Surnumere rannik – ärge laske mööda võimalust mõlemas meres supelda ja naasete veelgi paremini puhanuna. Nagu iga araabiamaa, lummab Jordaania islamitavade, vanaaegsete linnade ja värviküllaste turgudega. Teisest küljest leiate siit ka Rooma impeeriumi pärandi, Rooma templite ja amfiteatri varemed – võite tunnetada Jordaania rahva elu läbi aastatuhandete. Külastage Petrat – ühte maailmaimedest, nabatealaste poolt kaljudesse rajatud linna. 

Kommentaarid