NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded

al.
Säästa

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Tellimust ei saa hetkel teha

al.

Läbikriipsutatud hinna puhul on tegemist teenuse tavahinnaga, milline on arvutatud reisikorraldaja välismaisete partnerite, lennuvedajate ja teiste teenuse osutajate poolt osutatavate teenuste maksumust arvestades. Tänu reisikorrajaldaja tulemuslikule koostööle välispartneritega ja reisikorraldaja poolt valitud äristrateegiale, suudame pakkuda oma klientidele tavahinnast madalamaid hindasid.

Säästa
Ettemaks:

Maksa 20% ette - ülejäänud summa tasu enne reisi

Vali kuupäev ja hind

Sisestatud kuupäevadel pakkumisi ei leitud.
Muuda otsingukriteeriumit või vaata meie pakkumisi teistele kuupäevadele.

Toa tüüp
Toitlustus
Parim hind
Lend st Lennust
Parim hind
Tellimust ei saa hetkel teha
Tellimust ei saa hetkel teha

Lend st Lennust
Parim hind
Tellimust ei saa hetkel teha
Tellimust ei saa hetkel teha

Detailne reisiinfo

Hotellist

Hotellist

Asukoht

 • Kaugus liivarannast umbes 750 m
 • Kaugus kuurordi keskusest on umbes 600 m (Marmari)
 • Kaugus lennujaamast umbes 10 km (Kos)

Hotell

 • Renoveeritud 2009 a
 • Tubade arv – 107
 • Restoran
 • Basseinibaar
 • WiFi (paiguti hotelli territooriumil)
 • Parkla
 • Autorent (lisatasu eest)
 • Bassein
 • Lamamistoolid basseini ääres
 • Lamamistoolid rannas (lisatasu eest)
 • Päikesevarjud basseini ääres
 • Päikesevarjud rannas (lisatasu eest)
 • Hotelli ametlik kategooria – 3*

Aktiivne puhkus

 • Rannavõrkpall
 • Lauatennis (lisatasu eest)
 • Lauajalgpall (lisatasu eest)

Lastele

 • Lastebassein

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Kohapeal peab tasuma kuurordimaksu
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda. OLULINE: seoses hotellidele kehtivatele rangetele ohutus- ja hügieeninõuetele COVID-19 viiruse leviku pidurdamiseks, võib hotellides olla juurdepääs lisateenustele piiratud või seda pakuta. Sõltuvalt olukorrast ja vajadustest, võib sihtkoha hotellides pakutavate teenuste maht ja valik ajutiselt muutuda. Lisateabe saamiseks pöörduge palun hotelli vastuvõttu
 • Kodulehekülg: www.roselandshotel.gr
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Riik

Kreeka – lääne tsivilisatsiooni häll


Lühitutvustus

 • Pindala – 131 957 km²
 • Rahvaarv – 11,3 miljonit (2013)
 • Pealinn – Ateena
 • Rahaühik – euro
 • Keel – kreeka keel (kreeklastele õpetatakse kahte kreeka keele versiooni: vanakreeka kirjakeelt ja uuskreeka suhtluskeelt).
 • Religioon – õigeusk. Kreeka on ainus ametlikult ortodoksne riik maailmas. Valdav enamus inimestest on Kreeka õigeusklikud.

Noppeid ajaloost

Kreekas on segunenud ida ja lääne kultuurid. Kreeka on demokraatia, skulptuuri, teatri, kirjanduse ja olümpiamängude sünnipaik. Nime „Kreeka“ sai paik roomlastelt. Maa pärisnimeks on „Ellada“ (vanakreeka keeles „Hellas“). Hellenistliku tsivilisatsiooni õitseaeg oli 3000-2000 a e.Kr. Kreeka ajalugu ilmestavad kaks olulist kultuuriperioodi; esiteks Vana-Kreeka periood, mis kestis kuni antiikaja lõpuni (al. 146 e.Kr oli Kreeka Rooma impeeriumi provints) ja teiseks periood, mis sai alguse Rooma impeeriumi jagunemisega Ida- ja Lääne-Rooma keisririigiks aastal 395. Teine periood kestis kuni Ida-Rooma ehk Bütsantsi impeeriumi langemiseni, jäädes Ottomani impeeriumi valdusesse. Uus etapp Kreeka rahva ajaloos sai alguse türklastest lahkulöömisega 1830. aastal. 1952. aastal võeti Kreeka NATO ja 1981. aastal Euroopa Liidu liikmeks.


Rahvusköök

 • Tzatziki – salatikaste maitsestamata jogurtist, küüslaugust ja kurgist
 • Melidzanosalata – baklažaanisalat
 • Gemista – riisi või lihaga täidetud tomatid või paprikad
 • Dolmade – dolmad ehk riisi- ja hakklihatäidisega viinapuuleherullid
 • Pasticijo – pastavorm
 • Kreeka kohv ellinikos kafes - väikses tassis serveeritav kange must kohv.
 • Frapes – frappe, külm lahustuv kohvijook, mida serveeritakse vastavalt maitse-eelistustele nii piima kui piimata ja suhkru või suhkruta.

Majutusinfo

Kui varem tähistati hotelle valdavalt tähtedega De Lux, A, B, C, D või E, siis nüüdseks on paljudes hotellides kasutusel tärnisüsteem. Hotellide kategooriad sõltuvad nende asukohast, pakutavate teenuste hulgast (mitte tingimata kvaliteedist), teenuste tasemest ning ruumide suurusest ja sisustusest. Samas erinevad ühe kategooria hotellid oma valmimisaja, kaasaegsuse, sisustuse ning pakutavate teenuste hulga ja kvaliteedi poolest. Kreekas on arvukalt suvilatüüpi hotelle. Paljude hotellitubade iseärasuseks (nii kõrgema kui madalama kategooria hotellides ning eriti Kreetal) on asjaolu, et sageli on mööbel (voodid, lauad, kummutid jm) kinnitatud põranda külge ja seega mittenihutatavad. Nagu Kreeta majapidamistele kombeks, on taolised mööbliesemed tihtipeale valmistatud kivist või erinevate metallide sulamist. Enamike hotellide teenindajaskond on üsna passiivne – külastaja ei tunneta üleliigset tähelepanu ega liigset viisakust. Austatakse klientide privaatsust ega piirata nende tegevust reeglitega.


Hea teada!

Tööaeg. Väikestel erapoodidel ei ole kindlaid lahtiolekuaegasid, kuid nad on üldjuhul avatud kell 10.00–22.00 (või kuni tänavatel on piisavalt kliente). Suured poed on avatud kella 21.00ni. Lõunat (siesta) peetakse ajavahemikul 14.00 või 15.00 kuni 17.00–18.00. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni kell 08.00–14.00. Turismihooajal on enamik pankasid avatud ka pärastlõunasel ajal.

Jootraha. Tavapäraselt jäetakse toitlustusasutustes jootrahaks 10% arve summast. Peenraha tuleks varuda ka toateenijate tarbeks.
 

Transport. Kogu Kreeka on kaetud väga hea teede- ning toimiva ühistranspordivõrgustikuga. Linnaliinibusside pileteid saab osta bussipeatustes või –jaamades asuvatest kioskitest. Kaugliinibusside pileteid saab osta juhilt (kindlasti varuge kaasa piisavalt peenraha). Samuti on linnades võimalik liigelda taksodega, mis on enamasti varustatud ka taksomeetriga. Taksokilomeetri hind sõltub kellaajast ja nädalapäevast, kuid keskmine taksokilomeetri hind on üks euro.

Piirangud. Imporditava kauba suhtes kehtivad Euroopa Liidu piirangud. Rangelt on keelatud strateegiliste objektide, metroojaamade, meresadamate ja lennujaamade filmimine ning pildistamine. Mõnedes muuseumides ja kirikutes võib piltide tegemine olla lubatud vaid eriloa alusel.

Kingituseks. Oliiviõli ja vürtsid, diktamus (kreeta pune) – usutavasti ravim kõikide haiguste vastu.


Tunneta Kreekat

Osalege suvisel Antiik-Kreeka teatrifestivalil.

Proovige omapärast männinoodiga veini Retsinat ja tzatziki kastet.

Võtke vastu võõra poolt esitatud kutse tantsule – see on üksteise tundmaõppimise viis.

Seega varuge aega Kreeka muusika ja tantsudega tutvumiseks.

Võtke ette jalutuskäik Kreetal asuvas Euroopa pikimas Samaaria mäekurus.

Tehke paadiretk maailma ainulaadseimale ja kauneimale saarele – Santorini saarele, kus asub ka üks tegevvulkaan.

Külastage Kreetal asuvaid Knossose paleed ja Heraklioni arheoloogiamuuseumi; Spinalongat - Kreeka viimast leeprahaigete saart ja kunagist veneetslaste tugipunkti; Ateenat, Kreeka pealinna; Kalambaka Meteora kloostreid; Kreeka kõrgeimat tippu Olümpose mäge; Euroopa suurimaid keskaegseid linnu ning Liblikate orgu.

Kuurordid

Tigaki

Tigakis, mis paikneb kõigest 12 km kaugusel Kosi linnast ja 7 km kaugusel Asfendio külast, elab umbes 250 inimest. Kuurorti ümbritsevad ürgne loodus ja rahu, piki merd asub pikk liivarannik, mis meelitab puhkajaid läbipaistva vee, päiksevannide ja rannamängudega. Baarid ja restoranid kutsuvad maitsma värsket kala, kohaliku või juudi köögi roogasid. Ööinimestele on avatud baarid ja diskoteegid, romantikud võivad aga näha suurepärast päikseloojangut. Tänu madalale rannikule hakkasid Tigaki randa armastama väikeste lastega pered. Purjetajaid köidavad avamere kõrged lained, algajaid on valmis vastu võtma purjetamise õppekeskus.


Kardamena

Kardamena, mis asub Kosi linnast edela suunas 29 km kaugusel on tuntud kui kaasaegne kuurort, kuigi kunagi oli siin vanaaegne Alasarna linn. Kaevanduste käigus avastasid arheoloogid varemed, mille vahel oli Apollo ja Heraklese tempel, teater, rooma ehitised, kristlaste basiilika riismed. Kohalikke elanikke on siin hetkel umbes 1800.  Rohelusega ümbritsetud majad asuvad piki randa. Iga-aastaselt suviti korraldatakse linnas Alasarani festivali, mis erineb hulgaliste kultuuriürituste, etenduste, tantsude, kontsertide, teaduskonverentside, võistlusprogrammide poolest. Väike Kardamena sadam ühendab Kosi saart veetranspordi abil Nisyrose saarega. Lisaks ujumisele ja veespordile pakutakse Kardamenas laevaga ekskursioone Agia Eirinisse, mis on tuntud tänu termaalsetele raviallikatele.


Marmari

Marmari, mille nimetus sarnaneb türgikuurortiga, on Kosi linnast 15 km eemal, see asub saare põhjarannikul. Marmari külastajad võivad külastada pikka liivaranda, nautida looduse ilu ja puhkajatele loodud laitmatuid mugavusi: lamamistoole ja varjusid, veespordi varustust. Sellele väiksele kuurordile on mugav tulla tihti sõitva bussi, takso, auto või mootorrattaga.


Mastihari

Mastihari kuurort asub Kosi linnast 18 km kaugusel lääne suunas. Väike sadam ühendab Mastihari saare teisel pool asuva Kalymnosega, mis köidab suursuguse mäeaheliku, apelsini- ja viinamarjaistandustega. Üks huvipakkuvamaid objekte on mere ääres asuvad varakristlikud basiilika mosaiikpõrandatega varemed. Siin saab nautida rahu, kohalikes restoranides, mis asuvad kõigest kümmekond meetrit veest eemal, hommikul püütud kala. Valge liiv ja türkiissinine vesi annavad sellele kohale veelgi rohkem eksootikat. Rannas pakutakse vee-elamusi, Mastihari vahetus läheduses asub veekeskus. Kosi saarel viibimise ajal tasuks vähemalt üks kord nautida päikseloojangut just siin.


Kos

Kosi linna ajalugu algab aastast 366. eKr. Oma kuldajastu veetis see Hellenismi- ja roomlaste ajastul, siin toimus Ida ja Lääne tsivilisatsioonide ristumine. See lausa hõngub ajaloost, siin valitseb muinastsivilisatsiooni jälgede küllus. Kui sisened Kosi linna sadamasse, kohta suursugust keskaegset Neratzia lossi, mis on ühendatud saarega silla abil. Isegi tänaste päevadeni elavduvad siin igapäevaselt muinasajal tuntud turud. Kosil tasub külastada samuti Arheoloogilise muuseumi eksponaate, näiteks Hippokratese mosaiiki, Aphrodite ja Erose skulptuure. Umbes 3,5 km kaugusel Kosi linnakesest ida suunas asub pikk ja puhas Psalidi rand, mis on sobilik mitte ainult rahulikuks puhkuseks vaid ka sportlikeks vee-elamusteks. Sarnast meelelahutust pakuvad samuti Lambi rand, mis asub 1,5 km kaugusel lääne suunas. Siin on väga palju baare, kohvikuid ja kohalikke restorane. Nende kahe rannani on Kosi linnakesest lihtne saada ratta, mootorratta, takso ja bussiga või hoopis jalgsi.


Paradisi

Kohe Kosi linna ääres asub Paradisi, milles turistid imetlevad uskumatult ilusat Egeuse mere vaadet. Eriti tasub siin peatuda nendel, kes armastab olla looduse rüpes. Rattasõit ja kalapüük on üks kõige populaarsemaid meelelahutusi. Siit on lihtne saada Kosi saare ükskõik millise kohani, tutvuda unikaalse kreeka kultuuriga ja imetleda maastikuvaateid, panna oma jõud proovile ronides kaljudele või hellitavate päiksekiirte ja heasüdamlike kohalike elanike naeratuste vahel hingates rahulikult sisse vahemereõhku.

Mida vaadata?

Kosi saar – ajaloo ja sõbralikkuse puhang

Kos on hubane Kreeka saar Egeuse mere kagu osas, Türgiga vahetus läheduses. Suuruselt kolmas Kreeka saar, mis kuulub Dodekaneeside hulka. Kogu Kosiga, mille pikkuseks on kõigest 45 km, on võimalik tutvuda paari päevaga. Siin on väga mugav ja huvitav sõita ratta, motorolleri, neljarattalise mootorratta või autoga.

Näita rohkem

Saar on tuntud oma hulgaliste ja suurepäraselt varustatud rattateede ning arenenud hotellide infrastruktuuri poolest.

Alates varakevadest kuni hilise sügiseni on saarel valdavalt päiksepaisteline ja soe ilm. Suvel ulatub temperatuur kuni 27–30 kraadini, mistõttu sobib ideaalselt nendele, kes soovivad puhata saare imelistel randadel.

Kosi saarel köidavad Teie tähelepanu eksootilised palmid ja iidsete kindluste varemed, kristallpuhta veega lahed ja valged rannad ning kohalikud elanikud, kes hämmastavad oma siira sõbralikkusega. Pilku rõõmustavad väikesed heledad majad, mis on iseloomulikud kogu Kreekale, vaadet täiendavad ajaloolised ehitised ja arheoloogilised mälestised. Saart elavdavad kohvikutes ja baarides puhkavad ning poodides ostlevad inimesed.

Kos on tuntud kui arstiteaduse isa Hippokratese kodumaa, kes sündis siin aastal 460. eKr. Eriti tihti külastatakse saarel igivana puud, mis on viiesaja aastane plaatan, ning mille all Hippokrates edastas oma õpilastele meditsiinisaladusi. Kuid see 12 meetrise diameetriga plaatan võib olla kõigest kunagi siin kasvava puu või puude järglane. Selles kohas korraldatakse pidevalt üritusi, mis meelitavad turiste ja kohalikke. Samaväärselt kutsub külastatajate suurt kogust ka teine kuulsus — tervisejumala Asklepiose pühakoda.

XIV.–XVI. sajandil kuulus saar Hospitalivendade ordule. Sel perioodil sai ehitatud püha Johannese rüütlite (Johanniitide) suur kiviloss. Hiljem võimutsesid Kosil türklased ja alates aastast 1948. kuulub saar Kreekale.

Kos köidab turiste ka rikkaliku taimestiku, vee-elamuste ja vahemerelise kliimaga. Pinnase viljakus saarel on tingitud selle vulkaanilisest päritolust ning vanasti oli Kos tuntud kui veini ja siidi tootja.

Reisi käigus tuleks siin kindlasti külastada kõrge mäe otsas asuvat Zia küla. Sellest avaneb ulatuslik ja värvirikas vaade, siin võib ennast kosutada joogi ja söögiga mugavates kreeka kõrtsides.

Zia külaga vahetus läheduses asuvad ka teised mugavad linnakesed, mida tasub samuti külastada. Asfendio köidab mitte ainult kauni vaate kui ka eksklusiivse arhitektuuri ja mitmesaja-aastaste kirikutega. Amaniou võlub eksklusiivse atmosfääriga, aga Antimachia — põllundustraditsioonidega. Erilise maastiku poolest erinev Kardamena rõõmustab oma imepäraste liivarandade, vee-elamuste, hulgaliste kultuuriürituste ja huvitavate ajalooliste mälestistega. Kefalas — traditsiooniline piirkond oma kitsaste tänavatega mäel ja ilusa lahega merel on tuntud tänu ülipuhastele randadele. Saarelinnake koos oma kirikuga on üks kõige enam pildistatav koht Kosil. Pikk liivarand ja head road meelitavad palju turiste Marmarisse, aga Mastichari linnake pakub mitte ainult türkiissinist vett ja valget liiva vaid rõõmustab ka värske kala, veespordi ja romantiliste päikseloojangute armastajaid.

Roheluses uppuv oliiviistandustega Pili linnake on tuntud oma ajaloo, festivalide ja ratsavõistluste poolest. Traditsioonilistes kivimajakestes on palju pisikesi kohvikuid, kuid joogiveega võib end kosutada ka lähedal asuvates purskavates allikates. Üks enim populaarne linnake on Tigaki, mis pidevalt köidab paljusid rahuliku puhkuse harrastajaid, keda rõõmustab imeliste iluaedade miljöö, madal taevasinine meri, stiilsed poekesed ja meelelahutuse küllus.

Kosi saare sadamast, mis avati kümme aastat tagas, on saanud Dodekaneeside arhipelaagi „südaˮ — seda nimetatakse parimaks purjespordi ja veesõidukitel sõitmise kohaks. Kosi saare kõige populaarsemad ekskursioonid on väljasõidud kohalikesse linnakestesse, läheduses asuvatele saartele ja Türgi rannikule.

Kosi saare kallastelt on näha Türgi Bodrumi kuurorti, mis asub kõigest 4 km kaugusel.

Näita vähem


VAATAMISVÄÄRSUSED

Siin on mõned soovitused - milliseid kohti külastada Kos saarel


Nisyrose saar

Üks kohtadest, mida peab nägema. See on vulkaanilise päritoluga saar, mis võlub mustade kaljukallaste, metsiku looduse ja ilusa kaiga. Saarel, mis asub Kosi saarest lõunas, on võimalik näha kolmekordset vulkaanikraatrit. Külastajad saavad seda näha seestpoolt, minnes täiesti põhjani. Legend sõnab, et kunagi elas siin vana kuri hiiglane Polybotes, keda merejumal Poseidon tahtis mõrvata. Ükskord tõstis Poseidon hiigelsuure kivi, milleks oli Kosi saare tükk ja viskas sellega hiiglast. Kivi teda ei tapnud, kuid surus ta igavesti kinni ning ta nutab siiani.


Kalymnose saar

See on nende sukeldujate lemmikkoht, kes toovad merepõhjast välja lõunamaades populaarseid käsnasid.

Kalymnose saar on käsnade poolest tuntud juba 500 aastat, seepärast peab tulles muretsema endale vähemalt ühe käsna. Lisaks nimetatakse saart kaljuronimise paradiisiks. Igapäevaselt koguneb siin järjest rohkem selle spordiala harrastajaid. Septembris organiseeritakse ka rahvusvahelist kaljuronimise festivali. Saarel on huvitav jalutada, imetleda sinise mere vaadet, mis sulandub üle kalju maastikupilti, peale selle võib külastada väikeseid käsnatöötlusvabrikuid ja kohalikke poode. Saarel on mesinikud, kelle mesi on tuntud kogu Kreekas.


Pserimose saar

Pärast Kalymnose saare külastust tasub vaadata ka vahetus läheduses asuvat väikest, 16 km2 pindalaga Pserimose saart. See on üks enam asustatud Dodekaneeside saartest, mille ainsaks asulaks on sadam. Pserimose külastuse ajal on meeldiv hellitada end ujumisega rahulikus õhkkonnas või jalutada vaadeldes karjamaal söövaid lambaid ja kitsesid, keda kasvatavad kohalikud elanikud.


Bodrum

Kärarikas Türgi kuurort Bodrum asub kõigest 4 km kaugusel ning seda on võimalik näha Kosi rannikult. Linnas, mis asub Türgi edela osas elu lausa keeb: siin asuvad elavad turud, kaua avatult olevad restoranid ja baarid. Tuntud Bari tänaval töötab palju baare, mida tasub külastada. Bodrumi külastuse ajal võib hellitada ennast tervendavate protseduuride, tõelise türgi sauna, vee-elamustega. Kuurort asub lahes, köidab samuti imetleva iluga: keerukalt paiknevate saarte, kaljuse ranna ja laguunidega. Bodrumis tasub külastada kivilossi, mis on ehitatud XV. sajandi alguses ja selles olevat veealuse arheoloogia muuseumit, tuntud Mausoleumi, roomaaegset amfiteatrit, antiikteatrit, osmani torni ja teisi ajaloopärandi mälestisi.


Kosi vanalinn

Kosi linn on väga mugav ja ilus. See lausa hõngub ajaloost, siin valitseb muinastsivilisatsiooni jälgede küllus. Kosi linna ajalugu algab aastast 366. eKr. Oma kuldajastu veetis see Hellenismi- ja roomlaste ajastul, siin toimus Ida ja Lääne tsivilisatsioonide ristumine. Isegi tänaste päevadeni elavduvad siin igapäevaselt muinasajal tuntud turud. Kui sisened Kosi linna sadamasse, külasta suursugust keskaegset Neratzia lossi, mis on ühendatud saarega silla abil. Kosil tasub külastada samuti ka Arheoloogilise muuseumi eksponaate, näiteks Hippokratese mosaiiki, Aphrodite ja Erose skulptuure. Samuti tasub kindlasti käia väikestes kohvikutes, et maitsta kohalikke delikatesse.


Zia küla

Kosi saarel tasub külastada kütkestavat Zia külakest, mis asub kõrgel Dikeose mäel. Zia külast, mida ümbritsevad rohelised puud ja kosed, avaneb suursugune vaade, eriti kütkestab loojuva päikese vaade. Väga huvitavad on ka kohalikud kirikukesed. Joogi ja söögiga kutsuvad teid kosutama kreeka köögiga kõrtsid ning pärast söömist võib jalutada ja ronida saare kõige kõrgemasse tippu.


(Kavo aradiso) Paradisio rand

Kuigi Kos on tuntud oma rannaäärsete mereveedega, siis kõigest 30 km kaugusel Kosist ja kõigest 7 km kaugusel Kefalosest Te avastate ühe kõige populaarsematest ja unikaalsematest Kosi randadest — Paradisio (mida lisaks nimetatakse „Mullideˮ rannaks). Selle erakordselt valge liiva ja vaimustavalt ilusa meresinise tõttu ei ole külastajatest seal puudust. Kõige rohkem on koht tuntud seepärast, et mereveest tõuseb hulgaliselt mullikesi, mis tekivad vahelduvas läheduses Nisyrose saarel asuva vulkaani tõttu. Rand on hästi hooldatud, seisab palju mugavaid lamamistoole, pakutakse mitmesuguseid vee-elamusi, pärast mida kutsutakse teid sööma kreeka kõrtside maitsvaimaid roogasid.

Ekskursioonid

Ekskursioonid

Saa unustamatu reisielamus!


Egeuse kruiis

 • Terve päev
 • Meelelahutuslik

Lõõgastav päevane laevaretk Egeuse merel traditsioonilisel puidust kuunaril. Laeval on teatud hulk päevitustoole päikesevannide võtmiseks ja baar, kust endale reisipäeva jooksul jooki küsida.

Laev asub teele hommikul ja külastab oma teekonnal Pserimose, Plati ja Kalymnose saari, kus teil on võimalik laevalt ujumas või snorgeldamas käia ning õdusas restoranis lõunapaus teha (Kalymnosel).

Kalymnos on saar, mis on tuntud oma käsnatööstuse poolest. Tehes väikese jalutuskäigu, võite külastada pisikesi käsnapoode. Peatus Plati saare võimaldab teha pausi ujumiseks või snorgeldamiseks. Pserimos on kas reisi esimeseks või viimaseks peatuskohaks. See on imeilusa liivarannaga väike kaluritesaar.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, kaamera, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Bodrum

 • Terve päev
 • Tutvustav-ajalooline

Kogege päevareisi iidsesse kreeka linna Halikarnassosesse, Herodotose sünnikohta. Oma avaturu poolest kuulus Bodrum on tänapäeval üks Türgi populaarsemaid paiku. Laevasõit Bodrumi võtab aega 30 minutit. Pärast kohalesaabumist ning tolli- ja passikontrolli läbimist istuvad külalised bussidesse ja alustavad linnareisi. Esimeseks peatuseks on tuuleveskid, kus saab teha panoraamfotosid kogu Bodrumi lahest. Järgmine peatus on Myndose värav ja pärast seda amfiteater. Linnareis lõpeb kullakeskuses, kust külalistel on võimalik leida soodsa hinnaga kvaliteetseid ehteid. Varsti toimetavad väikebussid külalised tagasi kesklinna, kus neile on ette nähtud vaba aeg lõunatamiseks või poodlemiseks kuni kokkulepitud kohtumisajani bussijaamas kruiisisadamasse tagasisõiduks. Pärast tolli- ja passikontrolli läbimist väljub laev Bodrumist umbes kell 17.00.

Kaasa võtta: mugavad jalanõud, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Saare ringreis

 • Terve päev
 • Tutvustav

Päev algab kultuuriretkega läbi Kosi linna sajanditepikkuse ajaloo. Jalutuskäik lossi juures, iidse agoraa külastus ja vaimukogemus tutvumisest Hippokratese puuga, mille all ta legendi kohaselt oma järgijatele õpetust jagas. Seejärel on meie külalistel võimalus kogeda Kosi linna muljetavaldavat õhustikku. Võite jalutada läbi vanalinna väikeste käänuliste tänavate, mille meeleolu elavdavad väikesed kaunid poekesed. Tänavad jooksevad kokku rahvarohkele Eleftheriase väljakule. Mõne aja võib veeta turul, et osta kohalikke originaalsuveniire. Ringreis jätkub oliiviõli pressikojas, kus tutvustatakse traditsioonilist õlitootmist.

Järgmisena viiakse teid Ziasse, kus on veidi vaba aega suveniiride ostmiseks väikestest traditsioonilistest poekestest või lihtsalt läbi küla jalutamiseks ja imetlusväärse vaate pildistamiseks. Päeva jätkuks suundutakse Kefalosesse, kus meie külalised saavad vaatamisväärsustega tutvuda ja saare puutumatut loodust imetleda. Meie poolt valitud rannarestorani jõudes võivad külalised lõunalauas lõdvestuda või minna liivarannale, et Kefalose selges vees supelda.

Et kogeda traditsioonide hõngu, külastame Kefaloses järgmiseks Mylotopi folklooriküla. Meie külalised saavad teha peatuse, et hämmastavat panoraamvaadet nautida ja pildistada ning soovi korral traditsioonilises kohvik-restoranis (eraldi tasu eest) jooke ja suupisteid proovida. Kõik see kokku annab iseloomuliku pildi Dodekaneesi saarestiku arhitektuurist ja identiteedist.

Lõpetuseks külastame samuti Kefaloses asuvat mesilat, kus külalised saavad näha ja tundma õppida, kuidas mesilastelt mett kogutakse ja töödeldakse. Saab maitsta mõningaid traditsioonilisi mett sisaldavaid maiustusi ja osta käsitsi valmistatud mett.

Kaasa võtta: mugavad jalatsid, kaamera, mugavad jalanõud


Nissyros

 • Pool päeva
 • Aktiivne puhkus

Kuidas oleks uinunud vulkaani külastamisega?
Põnevuse armastajatele on retk Kosist lõuna pool asuvale vulkaanilisele Nissyrose saarele just õige valik. Kuum väävlilõhnaline allikas voolab välja suurest kraatrist, kuhu saab ka ise laskuda veendumaks, kas vulkaan on aktiivne või mitte. Laev väljub Kardamena sadamast ja saarele jõudmiseks kulub umbes tund. Kohale jõudes tehakse koos giidiga väike jalutuskäik läbi Mandraki küla ja kuulatakse teavet kuulsa Panagia Spiliani kloostri kohta – selle koobaskirik on vabal ajal külastamist väärt. Vulkaanil saavad külalised näha saare suurimat (27 m sügavust ja 350 m pikkust) Stefanose kraatrit ja põnevustpakkuvaks lähemaks tutvumiseks sellesse laskuda. Soovitame oma külalistel kanda mugavaid matkajalatseid, kuna laskumistee kraatrisse on järsk ja kraatri pind on küllaltki kuum. Mandrakisse naastes on ette nähtud vaba aeg Panagia Spiliani kloostri külastamiseks, lõunatamiseks või ostude tegemiseks saare väikestes poekestes. Kell 15.30 väljub laev Nissyrose sadamast ja jõuab tund hiljem Kardamenasse.

Kaasa võtta: mugavad jalanõud, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Zia päikeseloojang

 • Pool päeva
 • Meelelahutuslik

Zia küla Kosi saarel on imeilus külake 16 km kaugusel Kosi linnast, kõrgel Dikeose mäe küljel asuva Asfendiou küla lähedal. Zia on peidetud lopsakate roheliste metsade ja veevoogude keskele ning on tõmbepunktiks paljudele külastajatele nii Kreekast kui välismaalt. See idülliline paik Dikeose mäe nõlval pakub mitmeid hingetuksvõtvaid vaateid tervele Kosi saarele. Poolel teel Dikeose mäetippu asub rohelusse mattunud ja ohtrate allikate poolt kastetud Asfendiou koos Zia, Lagoudi, Evangelistria, Asomatose ja Agios Demitriose külakestega. Siin saab hommikul nautida metsavärskust ja õhtul unustamatut päikeseloojangut. Traditsioonilised majakesed, metsarajad ja panoraamvaated – see paik on ringijalutamiseks otsekui loodud. Üle Zia laiali olevad nägusad restoranid ja tavernid kutsuvad proovima Kreeka köögi maitsvaid roogasid. Õhtu algab sõiduga Ziasse ja jätkub jalutuskäiguga mööda maalilisi poekesi, mis pakuvad traditsioonilisi tooteid (ürte, vürtse, käsitööna valminud pitsi, vaipu ja keraamikat) . Zia on äärmiselt kuulus oma imelise loojanguvaate poolest, mida külalised saavad oma visiidi ajal nautida ning seda hingematvat kogemust ka fotodele jäädvustada. Õhtu ja imepärased muljed lõpevad tagasisõiduga majutuskohta.

Pasiimti: fotoaparatą.


Kosi õhtuaistingud

 • Pool päeva
 • Tutvustav

Teie õhtu algab veinidegustatsiooniga kuulsas Triantafyllopoulou veinitehases, kus saate nautida saare suurepäraseid veine.
Järgneb kultuuriretk läbi Kosi ajaloo sajandite. Jalutuskäik lossi juures, iidse agoraa külastus ja vaimukogemus tutvumisest Hippokratese puuga, mille all ta legendi kohaselt oma järgijatele õpetust jagas. Seejärel on teil võimalus kogeda Kosi linna muljetavaldavat õhtust õhustikku. Võite jalutada läbi vanalinna väikeste käänuliste tänavate, mille meeleolu elavdavad väikesed kaunid poekesed. Tänavad jooksevad kokku rahvarohkele Eleftheriase väljakule. Võite turul aega veeta ja kohalikke originaalsuveniire osta. Pärast vanalinna poode võite nautida värskendavaid kokteile baaritänaval või mekkida laia mezevalikut ühes paljudest sadamatrahteritest. Võrratu õhtu Kosi linnas!

Kaasa võtta: kaamera, mugavad jalanõud

Hotellist

Asukoht

 • Kaugus liivarannast umbes 750 m
 • Kaugus kuurordi keskusest on umbes 600 m (Marmari)
 • Kaugus lennujaamast umbes 10 km (Kos)

Hotell

 • Renoveeritud 2009 a
 • Tubade arv – 107
 • Restoran
 • Basseinibaar
 • WiFi (paiguti hotelli territooriumil)
 • Parkla
 • Autorent (lisatasu eest)
 • Bassein
 • Lamamistoolid basseini ääres
 • Lamamistoolid rannas (lisatasu eest)
 • Päikesevarjud basseini ääres
 • Päikesevarjud rannas (lisatasu eest)
 • Hotelli ametlik kategooria – 3*

Aktiivne puhkus

 • Rannavõrkpall
 • Lauatennis (lisatasu eest)
 • Lauajalgpall (lisatasu eest)

Lastele

 • Lastebassein

Märkused

 • Hotelli kirjelduses märgitud toitu ja jooke serveeritakse hotelli juhtkonna poolt kehtestatud kontseptsiooni alusel lisatasu eest, sõltuvalt broneeritud toitlustustüübist.
 • Kohapeal peab tasuma kuurordimaksu
 • Informatsioon hotelli kirjelduse, hotelli teenuste, nende aegade ja hindade kohta võib muutuda. OLULINE: seoses hotellidele kehtivatele rangetele ohutus- ja hügieeninõuetele COVID-19 viiruse leviku pidurdamiseks, võib hotellides olla juurdepääs lisateenustele piiratud või seda pakuta. Sõltuvalt olukorrast ja vajadustest, võib sihtkoha hotellides pakutavate teenuste maht ja valik ajutiselt muutuda. Lisateabe saamiseks pöörduge palun hotelli vastuvõttu
 • Kodulehekülg: www.roselandshotel.gr
 • (Hotelli kodulehel leitavat informatsiooni haldab ja ajakohastab hotell. Reisikorraldajal puudub vastutus antud veebilehel avaldatud teabe kohta)

Hotelli eelnevate kirjelduste ajalugu

Kreeka – lääne tsivilisatsiooni häll


Lühitutvustus

 • Pindala – 131 957 km²
 • Rahvaarv – 11,3 miljonit (2013)
 • Pealinn – Ateena
 • Rahaühik – euro
 • Keel – kreeka keel (kreeklastele õpetatakse kahte kreeka keele versiooni: vanakreeka kirjakeelt ja uuskreeka suhtluskeelt).
 • Religioon – õigeusk. Kreeka on ainus ametlikult ortodoksne riik maailmas. Valdav enamus inimestest on Kreeka õigeusklikud.

Noppeid ajaloost

Kreekas on segunenud ida ja lääne kultuurid. Kreeka on demokraatia, skulptuuri, teatri, kirjanduse ja olümpiamängude sünnipaik. Nime „Kreeka“ sai paik roomlastelt. Maa pärisnimeks on „Ellada“ (vanakreeka keeles „Hellas“). Hellenistliku tsivilisatsiooni õitseaeg oli 3000-2000 a e.Kr. Kreeka ajalugu ilmestavad kaks olulist kultuuriperioodi; esiteks Vana-Kreeka periood, mis kestis kuni antiikaja lõpuni (al. 146 e.Kr oli Kreeka Rooma impeeriumi provints) ja teiseks periood, mis sai alguse Rooma impeeriumi jagunemisega Ida- ja Lääne-Rooma keisririigiks aastal 395. Teine periood kestis kuni Ida-Rooma ehk Bütsantsi impeeriumi langemiseni, jäädes Ottomani impeeriumi valdusesse. Uus etapp Kreeka rahva ajaloos sai alguse türklastest lahkulöömisega 1830. aastal. 1952. aastal võeti Kreeka NATO ja 1981. aastal Euroopa Liidu liikmeks.


Rahvusköök

 • Tzatziki – salatikaste maitsestamata jogurtist, küüslaugust ja kurgist
 • Melidzanosalata – baklažaanisalat
 • Gemista – riisi või lihaga täidetud tomatid või paprikad
 • Dolmade – dolmad ehk riisi- ja hakklihatäidisega viinapuuleherullid
 • Pasticijo – pastavorm
 • Kreeka kohv ellinikos kafes - väikses tassis serveeritav kange must kohv.
 • Frapes – frappe, külm lahustuv kohvijook, mida serveeritakse vastavalt maitse-eelistustele nii piima kui piimata ja suhkru või suhkruta.

Majutusinfo

Kui varem tähistati hotelle valdavalt tähtedega De Lux, A, B, C, D või E, siis nüüdseks on paljudes hotellides kasutusel tärnisüsteem. Hotellide kategooriad sõltuvad nende asukohast, pakutavate teenuste hulgast (mitte tingimata kvaliteedist), teenuste tasemest ning ruumide suurusest ja sisustusest. Samas erinevad ühe kategooria hotellid oma valmimisaja, kaasaegsuse, sisustuse ning pakutavate teenuste hulga ja kvaliteedi poolest. Kreekas on arvukalt suvilatüüpi hotelle. Paljude hotellitubade iseärasuseks (nii kõrgema kui madalama kategooria hotellides ning eriti Kreetal) on asjaolu, et sageli on mööbel (voodid, lauad, kummutid jm) kinnitatud põranda külge ja seega mittenihutatavad. Nagu Kreeta majapidamistele kombeks, on taolised mööbliesemed tihtipeale valmistatud kivist või erinevate metallide sulamist. Enamike hotellide teenindajaskond on üsna passiivne – külastaja ei tunneta üleliigset tähelepanu ega liigset viisakust. Austatakse klientide privaatsust ega piirata nende tegevust reeglitega.


Hea teada!

Tööaeg. Väikestel erapoodidel ei ole kindlaid lahtiolekuaegasid, kuid nad on üldjuhul avatud kell 10.00–22.00 (või kuni tänavatel on piisavalt kliente). Suured poed on avatud kella 21.00ni. Lõunat (siesta) peetakse ajavahemikul 14.00 või 15.00 kuni 17.00–18.00. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni kell 08.00–14.00. Turismihooajal on enamik pankasid avatud ka pärastlõunasel ajal.

Jootraha. Tavapäraselt jäetakse toitlustusasutustes jootrahaks 10% arve summast. Peenraha tuleks varuda ka toateenijate tarbeks.
 

Transport. Kogu Kreeka on kaetud väga hea teede- ning toimiva ühistranspordivõrgustikuga. Linnaliinibusside pileteid saab osta bussipeatustes või –jaamades asuvatest kioskitest. Kaugliinibusside pileteid saab osta juhilt (kindlasti varuge kaasa piisavalt peenraha). Samuti on linnades võimalik liigelda taksodega, mis on enamasti varustatud ka taksomeetriga. Taksokilomeetri hind sõltub kellaajast ja nädalapäevast, kuid keskmine taksokilomeetri hind on üks euro.

Piirangud. Imporditava kauba suhtes kehtivad Euroopa Liidu piirangud. Rangelt on keelatud strateegiliste objektide, metroojaamade, meresadamate ja lennujaamade filmimine ning pildistamine. Mõnedes muuseumides ja kirikutes võib piltide tegemine olla lubatud vaid eriloa alusel.

Kingituseks. Oliiviõli ja vürtsid, diktamus (kreeta pune) – usutavasti ravim kõikide haiguste vastu.


Tunneta Kreekat

Osalege suvisel Antiik-Kreeka teatrifestivalil.

Proovige omapärast männinoodiga veini Retsinat ja tzatziki kastet.

Võtke vastu võõra poolt esitatud kutse tantsule – see on üksteise tundmaõppimise viis.

Seega varuge aega Kreeka muusika ja tantsudega tutvumiseks.

Võtke ette jalutuskäik Kreetal asuvas Euroopa pikimas Samaaria mäekurus.

Tehke paadiretk maailma ainulaadseimale ja kauneimale saarele – Santorini saarele, kus asub ka üks tegevvulkaan.

Külastage Kreetal asuvaid Knossose paleed ja Heraklioni arheoloogiamuuseumi; Spinalongat - Kreeka viimast leeprahaigete saart ja kunagist veneetslaste tugipunkti; Ateenat, Kreeka pealinna; Kalambaka Meteora kloostreid; Kreeka kõrgeimat tippu Olümpose mäge; Euroopa suurimaid keskaegseid linnu ning Liblikate orgu.

Tigaki

Tigakis, mis paikneb kõigest 12 km kaugusel Kosi linnast ja 7 km kaugusel Asfendio külast, elab umbes 250 inimest. Kuurorti ümbritsevad ürgne loodus ja rahu, piki merd asub pikk liivarannik, mis meelitab puhkajaid läbipaistva vee, päiksevannide ja rannamängudega. Baarid ja restoranid kutsuvad maitsma värsket kala, kohaliku või juudi köögi roogasid. Ööinimestele on avatud baarid ja diskoteegid, romantikud võivad aga näha suurepärast päikseloojangut. Tänu madalale rannikule hakkasid Tigaki randa armastama väikeste lastega pered. Purjetajaid köidavad avamere kõrged lained, algajaid on valmis vastu võtma purjetamise õppekeskus.


Kardamena

Kardamena, mis asub Kosi linnast edela suunas 29 km kaugusel on tuntud kui kaasaegne kuurort, kuigi kunagi oli siin vanaaegne Alasarna linn. Kaevanduste käigus avastasid arheoloogid varemed, mille vahel oli Apollo ja Heraklese tempel, teater, rooma ehitised, kristlaste basiilika riismed. Kohalikke elanikke on siin hetkel umbes 1800.  Rohelusega ümbritsetud majad asuvad piki randa. Iga-aastaselt suviti korraldatakse linnas Alasarani festivali, mis erineb hulgaliste kultuuriürituste, etenduste, tantsude, kontsertide, teaduskonverentside, võistlusprogrammide poolest. Väike Kardamena sadam ühendab Kosi saart veetranspordi abil Nisyrose saarega. Lisaks ujumisele ja veespordile pakutakse Kardamenas laevaga ekskursioone Agia Eirinisse, mis on tuntud tänu termaalsetele raviallikatele.


Marmari

Marmari, mille nimetus sarnaneb türgikuurortiga, on Kosi linnast 15 km eemal, see asub saare põhjarannikul. Marmari külastajad võivad külastada pikka liivaranda, nautida looduse ilu ja puhkajatele loodud laitmatuid mugavusi: lamamistoole ja varjusid, veespordi varustust. Sellele väiksele kuurordile on mugav tulla tihti sõitva bussi, takso, auto või mootorrattaga.


Mastihari

Mastihari kuurort asub Kosi linnast 18 km kaugusel lääne suunas. Väike sadam ühendab Mastihari saare teisel pool asuva Kalymnosega, mis köidab suursuguse mäeaheliku, apelsini- ja viinamarjaistandustega. Üks huvipakkuvamaid objekte on mere ääres asuvad varakristlikud basiilika mosaiikpõrandatega varemed. Siin saab nautida rahu, kohalikes restoranides, mis asuvad kõigest kümmekond meetrit veest eemal, hommikul püütud kala. Valge liiv ja türkiissinine vesi annavad sellele kohale veelgi rohkem eksootikat. Rannas pakutakse vee-elamusi, Mastihari vahetus läheduses asub veekeskus. Kosi saarel viibimise ajal tasuks vähemalt üks kord nautida päikseloojangut just siin.


Kos

Kosi linna ajalugu algab aastast 366. eKr. Oma kuldajastu veetis see Hellenismi- ja roomlaste ajastul, siin toimus Ida ja Lääne tsivilisatsioonide ristumine. See lausa hõngub ajaloost, siin valitseb muinastsivilisatsiooni jälgede küllus. Kui sisened Kosi linna sadamasse, kohta suursugust keskaegset Neratzia lossi, mis on ühendatud saarega silla abil. Isegi tänaste päevadeni elavduvad siin igapäevaselt muinasajal tuntud turud. Kosil tasub külastada samuti Arheoloogilise muuseumi eksponaate, näiteks Hippokratese mosaiiki, Aphrodite ja Erose skulptuure. Umbes 3,5 km kaugusel Kosi linnakesest ida suunas asub pikk ja puhas Psalidi rand, mis on sobilik mitte ainult rahulikuks puhkuseks vaid ka sportlikeks vee-elamusteks. Sarnast meelelahutust pakuvad samuti Lambi rand, mis asub 1,5 km kaugusel lääne suunas. Siin on väga palju baare, kohvikuid ja kohalikke restorane. Nende kahe rannani on Kosi linnakesest lihtne saada ratta, mootorratta, takso ja bussiga või hoopis jalgsi.


Paradisi

Kohe Kosi linna ääres asub Paradisi, milles turistid imetlevad uskumatult ilusat Egeuse mere vaadet. Eriti tasub siin peatuda nendel, kes armastab olla looduse rüpes. Rattasõit ja kalapüük on üks kõige populaarsemaid meelelahutusi. Siit on lihtne saada Kosi saare ükskõik millise kohani, tutvuda unikaalse kreeka kultuuriga ja imetleda maastikuvaateid, panna oma jõud proovile ronides kaljudele või hellitavate päiksekiirte ja heasüdamlike kohalike elanike naeratuste vahel hingates rahulikult sisse vahemereõhku.

Kosi saar – ajaloo ja sõbralikkuse puhang

Kos on hubane Kreeka saar Egeuse mere kagu osas, Türgiga vahetus läheduses. Suuruselt kolmas Kreeka saar, mis kuulub Dodekaneeside hulka. Kogu Kosiga, mille pikkuseks on kõigest 45 km, on võimalik tutvuda paari päevaga. Siin on väga mugav ja huvitav sõita ratta, motorolleri, neljarattalise mootorratta või autoga.

Näita rohkem

Saar on tuntud oma hulgaliste ja suurepäraselt varustatud rattateede ning arenenud hotellide infrastruktuuri poolest.

Alates varakevadest kuni hilise sügiseni on saarel valdavalt päiksepaisteline ja soe ilm. Suvel ulatub temperatuur kuni 27–30 kraadini, mistõttu sobib ideaalselt nendele, kes soovivad puhata saare imelistel randadel.

Kosi saarel köidavad Teie tähelepanu eksootilised palmid ja iidsete kindluste varemed, kristallpuhta veega lahed ja valged rannad ning kohalikud elanikud, kes hämmastavad oma siira sõbralikkusega. Pilku rõõmustavad väikesed heledad majad, mis on iseloomulikud kogu Kreekale, vaadet täiendavad ajaloolised ehitised ja arheoloogilised mälestised. Saart elavdavad kohvikutes ja baarides puhkavad ning poodides ostlevad inimesed.

Kos on tuntud kui arstiteaduse isa Hippokratese kodumaa, kes sündis siin aastal 460. eKr. Eriti tihti külastatakse saarel igivana puud, mis on viiesaja aastane plaatan, ning mille all Hippokrates edastas oma õpilastele meditsiinisaladusi. Kuid see 12 meetrise diameetriga plaatan võib olla kõigest kunagi siin kasvava puu või puude järglane. Selles kohas korraldatakse pidevalt üritusi, mis meelitavad turiste ja kohalikke. Samaväärselt kutsub külastatajate suurt kogust ka teine kuulsus — tervisejumala Asklepiose pühakoda.

XIV.–XVI. sajandil kuulus saar Hospitalivendade ordule. Sel perioodil sai ehitatud püha Johannese rüütlite (Johanniitide) suur kiviloss. Hiljem võimutsesid Kosil türklased ja alates aastast 1948. kuulub saar Kreekale.

Kos köidab turiste ka rikkaliku taimestiku, vee-elamuste ja vahemerelise kliimaga. Pinnase viljakus saarel on tingitud selle vulkaanilisest päritolust ning vanasti oli Kos tuntud kui veini ja siidi tootja.

Reisi käigus tuleks siin kindlasti külastada kõrge mäe otsas asuvat Zia küla. Sellest avaneb ulatuslik ja värvirikas vaade, siin võib ennast kosutada joogi ja söögiga mugavates kreeka kõrtsides.

Zia külaga vahetus läheduses asuvad ka teised mugavad linnakesed, mida tasub samuti külastada. Asfendio köidab mitte ainult kauni vaate kui ka eksklusiivse arhitektuuri ja mitmesaja-aastaste kirikutega. Amaniou võlub eksklusiivse atmosfääriga, aga Antimachia — põllundustraditsioonidega. Erilise maastiku poolest erinev Kardamena rõõmustab oma imepäraste liivarandade, vee-elamuste, hulgaliste kultuuriürituste ja huvitavate ajalooliste mälestistega. Kefalas — traditsiooniline piirkond oma kitsaste tänavatega mäel ja ilusa lahega merel on tuntud tänu ülipuhastele randadele. Saarelinnake koos oma kirikuga on üks kõige enam pildistatav koht Kosil. Pikk liivarand ja head road meelitavad palju turiste Marmarisse, aga Mastichari linnake pakub mitte ainult türkiissinist vett ja valget liiva vaid rõõmustab ka värske kala, veespordi ja romantiliste päikseloojangute armastajaid.

Roheluses uppuv oliiviistandustega Pili linnake on tuntud oma ajaloo, festivalide ja ratsavõistluste poolest. Traditsioonilistes kivimajakestes on palju pisikesi kohvikuid, kuid joogiveega võib end kosutada ka lähedal asuvates purskavates allikates. Üks enim populaarne linnake on Tigaki, mis pidevalt köidab paljusid rahuliku puhkuse harrastajaid, keda rõõmustab imeliste iluaedade miljöö, madal taevasinine meri, stiilsed poekesed ja meelelahutuse küllus.

Kosi saare sadamast, mis avati kümme aastat tagas, on saanud Dodekaneeside arhipelaagi „südaˮ — seda nimetatakse parimaks purjespordi ja veesõidukitel sõitmise kohaks. Kosi saare kõige populaarsemad ekskursioonid on väljasõidud kohalikesse linnakestesse, läheduses asuvatele saartele ja Türgi rannikule.

Kosi saare kallastelt on näha Türgi Bodrumi kuurorti, mis asub kõigest 4 km kaugusel.

Näita vähem


VAATAMISVÄÄRSUSED

Siin on mõned soovitused - milliseid kohti külastada Kos saarel


Nisyrose saar

Üks kohtadest, mida peab nägema. See on vulkaanilise päritoluga saar, mis võlub mustade kaljukallaste, metsiku looduse ja ilusa kaiga. Saarel, mis asub Kosi saarest lõunas, on võimalik näha kolmekordset vulkaanikraatrit. Külastajad saavad seda näha seestpoolt, minnes täiesti põhjani. Legend sõnab, et kunagi elas siin vana kuri hiiglane Polybotes, keda merejumal Poseidon tahtis mõrvata. Ükskord tõstis Poseidon hiigelsuure kivi, milleks oli Kosi saare tükk ja viskas sellega hiiglast. Kivi teda ei tapnud, kuid surus ta igavesti kinni ning ta nutab siiani.


Kalymnose saar

See on nende sukeldujate lemmikkoht, kes toovad merepõhjast välja lõunamaades populaarseid käsnasid.

Kalymnose saar on käsnade poolest tuntud juba 500 aastat, seepärast peab tulles muretsema endale vähemalt ühe käsna. Lisaks nimetatakse saart kaljuronimise paradiisiks. Igapäevaselt koguneb siin järjest rohkem selle spordiala harrastajaid. Septembris organiseeritakse ka rahvusvahelist kaljuronimise festivali. Saarel on huvitav jalutada, imetleda sinise mere vaadet, mis sulandub üle kalju maastikupilti, peale selle võib külastada väikeseid käsnatöötlusvabrikuid ja kohalikke poode. Saarel on mesinikud, kelle mesi on tuntud kogu Kreekas.


Pserimose saar

Pärast Kalymnose saare külastust tasub vaadata ka vahetus läheduses asuvat väikest, 16 km2 pindalaga Pserimose saart. See on üks enam asustatud Dodekaneeside saartest, mille ainsaks asulaks on sadam. Pserimose külastuse ajal on meeldiv hellitada end ujumisega rahulikus õhkkonnas või jalutada vaadeldes karjamaal söövaid lambaid ja kitsesid, keda kasvatavad kohalikud elanikud.


Bodrum

Kärarikas Türgi kuurort Bodrum asub kõigest 4 km kaugusel ning seda on võimalik näha Kosi rannikult. Linnas, mis asub Türgi edela osas elu lausa keeb: siin asuvad elavad turud, kaua avatult olevad restoranid ja baarid. Tuntud Bari tänaval töötab palju baare, mida tasub külastada. Bodrumi külastuse ajal võib hellitada ennast tervendavate protseduuride, tõelise türgi sauna, vee-elamustega. Kuurort asub lahes, köidab samuti imetleva iluga: keerukalt paiknevate saarte, kaljuse ranna ja laguunidega. Bodrumis tasub külastada kivilossi, mis on ehitatud XV. sajandi alguses ja selles olevat veealuse arheoloogia muuseumit, tuntud Mausoleumi, roomaaegset amfiteatrit, antiikteatrit, osmani torni ja teisi ajaloopärandi mälestisi.


Kosi vanalinn

Kosi linn on väga mugav ja ilus. See lausa hõngub ajaloost, siin valitseb muinastsivilisatsiooni jälgede küllus. Kosi linna ajalugu algab aastast 366. eKr. Oma kuldajastu veetis see Hellenismi- ja roomlaste ajastul, siin toimus Ida ja Lääne tsivilisatsioonide ristumine. Isegi tänaste päevadeni elavduvad siin igapäevaselt muinasajal tuntud turud. Kui sisened Kosi linna sadamasse, külasta suursugust keskaegset Neratzia lossi, mis on ühendatud saarega silla abil. Kosil tasub külastada samuti ka Arheoloogilise muuseumi eksponaate, näiteks Hippokratese mosaiiki, Aphrodite ja Erose skulptuure. Samuti tasub kindlasti käia väikestes kohvikutes, et maitsta kohalikke delikatesse.


Zia küla

Kosi saarel tasub külastada kütkestavat Zia külakest, mis asub kõrgel Dikeose mäel. Zia külast, mida ümbritsevad rohelised puud ja kosed, avaneb suursugune vaade, eriti kütkestab loojuva päikese vaade. Väga huvitavad on ka kohalikud kirikukesed. Joogi ja söögiga kutsuvad teid kosutama kreeka köögiga kõrtsid ning pärast söömist võib jalutada ja ronida saare kõige kõrgemasse tippu.


(Kavo aradiso) Paradisio rand

Kuigi Kos on tuntud oma rannaäärsete mereveedega, siis kõigest 30 km kaugusel Kosist ja kõigest 7 km kaugusel Kefalosest Te avastate ühe kõige populaarsematest ja unikaalsematest Kosi randadest — Paradisio (mida lisaks nimetatakse „Mullideˮ rannaks). Selle erakordselt valge liiva ja vaimustavalt ilusa meresinise tõttu ei ole külastajatest seal puudust. Kõige rohkem on koht tuntud seepärast, et mereveest tõuseb hulgaliselt mullikesi, mis tekivad vahelduvas läheduses Nisyrose saarel asuva vulkaani tõttu. Rand on hästi hooldatud, seisab palju mugavaid lamamistoole, pakutakse mitmesuguseid vee-elamusi, pärast mida kutsutakse teid sööma kreeka kõrtside maitsvaimaid roogasid.

Ekskursioonid

Saa unustamatu reisielamus!


Egeuse kruiis

 • Terve päev
 • Meelelahutuslik

Lõõgastav päevane laevaretk Egeuse merel traditsioonilisel puidust kuunaril. Laeval on teatud hulk päevitustoole päikesevannide võtmiseks ja baar, kust endale reisipäeva jooksul jooki küsida.

Laev asub teele hommikul ja külastab oma teekonnal Pserimose, Plati ja Kalymnose saari, kus teil on võimalik laevalt ujumas või snorgeldamas käia ning õdusas restoranis lõunapaus teha (Kalymnosel).

Kalymnos on saar, mis on tuntud oma käsnatööstuse poolest. Tehes väikese jalutuskäigu, võite külastada pisikesi käsnapoode. Peatus Plati saare võimaldab teha pausi ujumiseks või snorgeldamiseks. Pserimos on kas reisi esimeseks või viimaseks peatuskohaks. See on imeilusa liivarannaga väike kaluritesaar.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, kaamera, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Bodrum

 • Terve päev
 • Tutvustav-ajalooline

Kogege päevareisi iidsesse kreeka linna Halikarnassosesse, Herodotose sünnikohta. Oma avaturu poolest kuulus Bodrum on tänapäeval üks Türgi populaarsemaid paiku. Laevasõit Bodrumi võtab aega 30 minutit. Pärast kohalesaabumist ning tolli- ja passikontrolli läbimist istuvad külalised bussidesse ja alustavad linnareisi. Esimeseks peatuseks on tuuleveskid, kus saab teha panoraamfotosid kogu Bodrumi lahest. Järgmine peatus on Myndose värav ja pärast seda amfiteater. Linnareis lõpeb kullakeskuses, kust külalistel on võimalik leida soodsa hinnaga kvaliteetseid ehteid. Varsti toimetavad väikebussid külalised tagasi kesklinna, kus neile on ette nähtud vaba aeg lõunatamiseks või poodlemiseks kuni kokkulepitud kohtumisajani bussijaamas kruiisisadamasse tagasisõiduks. Pärast tolli- ja passikontrolli läbimist väljub laev Bodrumist umbes kell 17.00.

Kaasa võtta: mugavad jalanõud, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Saare ringreis

 • Terve päev
 • Tutvustav

Päev algab kultuuriretkega läbi Kosi linna sajanditepikkuse ajaloo. Jalutuskäik lossi juures, iidse agoraa külastus ja vaimukogemus tutvumisest Hippokratese puuga, mille all ta legendi kohaselt oma järgijatele õpetust jagas. Seejärel on meie külalistel võimalus kogeda Kosi linna muljetavaldavat õhustikku. Võite jalutada läbi vanalinna väikeste käänuliste tänavate, mille meeleolu elavdavad väikesed kaunid poekesed. Tänavad jooksevad kokku rahvarohkele Eleftheriase väljakule. Mõne aja võib veeta turul, et osta kohalikke originaalsuveniire. Ringreis jätkub oliiviõli pressikojas, kus tutvustatakse traditsioonilist õlitootmist.

Järgmisena viiakse teid Ziasse, kus on veidi vaba aega suveniiride ostmiseks väikestest traditsioonilistest poekestest või lihtsalt läbi küla jalutamiseks ja imetlusväärse vaate pildistamiseks. Päeva jätkuks suundutakse Kefalosesse, kus meie külalised saavad vaatamisväärsustega tutvuda ja saare puutumatut loodust imetleda. Meie poolt valitud rannarestorani jõudes võivad külalised lõunalauas lõdvestuda või minna liivarannale, et Kefalose selges vees supelda.

Et kogeda traditsioonide hõngu, külastame Kefaloses järgmiseks Mylotopi folklooriküla. Meie külalised saavad teha peatuse, et hämmastavat panoraamvaadet nautida ja pildistada ning soovi korral traditsioonilises kohvik-restoranis (eraldi tasu eest) jooke ja suupisteid proovida. Kõik see kokku annab iseloomuliku pildi Dodekaneesi saarestiku arhitektuurist ja identiteedist.

Lõpetuseks külastame samuti Kefaloses asuvat mesilat, kus külalised saavad näha ja tundma õppida, kuidas mesilastelt mett kogutakse ja töödeldakse. Saab maitsta mõningaid traditsioonilisi mett sisaldavaid maiustusi ja osta käsitsi valmistatud mett.

Kaasa võtta: mugavad jalatsid, kaamera, mugavad jalanõud


Nissyros

 • Pool päeva
 • Aktiivne puhkus

Kuidas oleks uinunud vulkaani külastamisega?
Põnevuse armastajatele on retk Kosist lõuna pool asuvale vulkaanilisele Nissyrose saarele just õige valik. Kuum väävlilõhnaline allikas voolab välja suurest kraatrist, kuhu saab ka ise laskuda veendumaks, kas vulkaan on aktiivne või mitte. Laev väljub Kardamena sadamast ja saarele jõudmiseks kulub umbes tund. Kohale jõudes tehakse koos giidiga väike jalutuskäik läbi Mandraki küla ja kuulatakse teavet kuulsa Panagia Spiliani kloostri kohta – selle koobaskirik on vabal ajal külastamist väärt. Vulkaanil saavad külalised näha saare suurimat (27 m sügavust ja 350 m pikkust) Stefanose kraatrit ja põnevustpakkuvaks lähemaks tutvumiseks sellesse laskuda. Soovitame oma külalistel kanda mugavaid matkajalatseid, kuna laskumistee kraatrisse on järsk ja kraatri pind on küllaltki kuum. Mandrakisse naastes on ette nähtud vaba aeg Panagia Spiliani kloostri külastamiseks, lõunatamiseks või ostude tegemiseks saare väikestes poekestes. Kell 15.30 väljub laev Nissyrose sadamast ja jõuab tund hiljem Kardamenasse.

Kaasa võtta: mugavad jalanõud, päikesekreem, peakate/päikeseprillid


Zia päikeseloojang

 • Pool päeva
 • Meelelahutuslik

Zia küla Kosi saarel on imeilus külake 16 km kaugusel Kosi linnast, kõrgel Dikeose mäe küljel asuva Asfendiou küla lähedal. Zia on peidetud lopsakate roheliste metsade ja veevoogude keskele ning on tõmbepunktiks paljudele külastajatele nii Kreekast kui välismaalt. See idülliline paik Dikeose mäe nõlval pakub mitmeid hingetuksvõtvaid vaateid tervele Kosi saarele. Poolel teel Dikeose mäetippu asub rohelusse mattunud ja ohtrate allikate poolt kastetud Asfendiou koos Zia, Lagoudi, Evangelistria, Asomatose ja Agios Demitriose külakestega. Siin saab hommikul nautida metsavärskust ja õhtul unustamatut päikeseloojangut. Traditsioonilised majakesed, metsarajad ja panoraamvaated – see paik on ringijalutamiseks otsekui loodud. Üle Zia laiali olevad nägusad restoranid ja tavernid kutsuvad proovima Kreeka köögi maitsvaid roogasid. Õhtu algab sõiduga Ziasse ja jätkub jalutuskäiguga mööda maalilisi poekesi, mis pakuvad traditsioonilisi tooteid (ürte, vürtse, käsitööna valminud pitsi, vaipu ja keraamikat) . Zia on äärmiselt kuulus oma imelise loojanguvaate poolest, mida külalised saavad oma visiidi ajal nautida ning seda hingematvat kogemust ka fotodele jäädvustada. Õhtu ja imepärased muljed lõpevad tagasisõiduga majutuskohta.

Pasiimti: fotoaparatą.


Kosi õhtuaistingud

 • Pool päeva
 • Tutvustav

Teie õhtu algab veinidegustatsiooniga kuulsas Triantafyllopoulou veinitehases, kus saate nautida saare suurepäraseid veine.
Järgneb kultuuriretk läbi Kosi ajaloo sajandite. Jalutuskäik lossi juures, iidse agoraa külastus ja vaimukogemus tutvumisest Hippokratese puuga, mille all ta legendi kohaselt oma järgijatele õpetust jagas. Seejärel on teil võimalus kogeda Kosi linna muljetavaldavat õhtust õhustikku. Võite jalutada läbi vanalinna väikeste käänuliste tänavate, mille meeleolu elavdavad väikesed kaunid poekesed. Tänavad jooksevad kokku rahvarohkele Eleftheriase väljakule. Võite turul aega veeta ja kohalikke originaalsuveniire osta. Pärast vanalinna poode võite nautida värskendavaid kokteile baaritänaval või mekkida laia mezevalikut ühes paljudest sadamatrahteritest. Võrratu õhtu Kosi linnas!

Kaasa võtta: kaamera, mugavad jalanõud

Kommentaarid