NOVATURAS
Viimati vaadatud
Soovide nimekiri
Novatoursi hinnang
Veebiküpsiste seaded
Kutsume Sind liituma tänuväärse missiooniga, et saaksime koos aidata Baltikumi piirkonna hüljestel jõuda oma tõelisse koju - Läänemerre. Baltimaid ühendab enam kui 4000 km rannajoon, kuid siiani ei ole piirkonnas vigastatud mereloomadele ja -lindudele spetsialiseerunud asutust, kus neid ravida, kasvatada ja õpetada neid taas vabas looduses toime tulema. Läänemere hülgeid ravitakse siiani vaid Venemaal, Poolas ja Saksamaal. Suuremahulise kalapüügi ja teiste kahjulike põhjuste tõttu hätta sattunud mereloomad ja -linnud vajavad meie abi. Leedu keskkonnaministeerium ja kohalik meremuuseum on juba rehabilitatsioonikeskuse rajamiseks tugeva aluse pannud. Rahalised vahendid pole siiski piisavad. Oleme ulatanud sellele missioonile oma abikäe ja kutsume ka Sind panustama kaasaegse mereloomade rehabilitatsioonikeskuse ehitamiseks, sest Läänemeri on meil ühine ja mereloomade jaoks ei eksisteeri piire ega kodakondsust.

Aidata on väga lihtne!

  • Ostes Novatoursi reisipaketi veebist, eraklienditeenindusest või oma reisibüroost, on Sul võimalus annetada vabatahtlikult 3, 5 või 10 eurot Läänemere loomade rehabilitatsioonikeskuse ehituse jaoks.
  • Kogutud summa kantakse rehabilitatsioonikeskuse ehitusprojekti elluviimiseks Leedu meremuuseumile.
Pakkumine kehtib
07-10-201901-09-2021
Pakkumise tingimused

PROJEKTI UUDISED:

 

PROJEKTIST:

Projekti kestus: 2019-2021

Projekti eesmärk: koguda raha Läänemere loomade rehabilitatsioonikeskuse ehitamiseks.

Kohustused:

• Novatours kannab kogu annetustest kogutud raha Leedu meremuuseumile.

• Leedu meremuuseum on kohustatud kogutud raha kasutama ainult mainitud projekti elluviimiseks.

• Mõlemad pooled täidavad oma kohustusi lisatasudeta.  

 

Läänemere asukate rehabilitatsioonikeskuse ehitusprojekti maksumuseks on üle 3 miljoni euro, millest ligi 1,3 miljonit eurot eraldatakse Euroopa Liidu ja Leedu riigieelarvest, ülejäänud ligi 1,7 miljonit eurot peab eraldama Leedu meremuuseum.

Rehabilitatsioonikeskus saab vigastatud loomi vastu võtta juba paari aasta pärast. Leedu meremuuseumi direktori Olga Žalienė sõnul on keskuse eesmärgiks tagada mereloomade ja -lindude professionaalne taastusravi ning keskenduda ka teadusuuringutele.

Plaanis on ka mitmed uurimistööd, et parandada metsloomade ökoloogia, bioloogia ja etoloogia mõistmist, ning annaks ka teaduspõhiseid soovitusi, kuidas parandada loomade kaitset merel. Siiani tehakse selliseid uuringuid siinses piirkonnas ebasobivates tingimustes või teevad seda välismaa teadlased. Tulevasest uurimis- ja rehabilitatsioonikeskusest saab üks väheseid Euroopas ja isegi maailmas.