Talvehooaja meelespea

ÜLD

  • Riikide kohalikel omavalitsustel või muudel organitel on õigus igal ajal kehtestada turismi-/ linna- või muu sarnane maks. See tuleb turisti poolt tasuda kohapeal, kas peale hotelli registreerimist või mis iganes muul ajal riigis viibides. Reisikorraldaja Novatours ei vastuta kohalike omavalitsuste või muude riigiametnike otsuste ees.
  • Sihtkohamaade seadusandlusest tulenevalt kehtivad Novatoursi kodulehel toodud hinnad reisijatele, kes omavad Eesti kodakondsust või elamisluba. Reisijatele, kellel ei ole Eesti passi või kehtivat elamisluba, võidakse mõnede sihtkohtade hotellides kehtestada kallimaid hindu. Teiste riikide kodanikel palume enne reisi tellimist täpsustada hinnad oma reisikonsultandi juures.

EGIPTUS

  • Egiptuse konsulaat Helsingis teatas 18.10.2017, et kodakondsuseta reisijate (halli passiga) viisade eelvormistamise tähtajad pikenevad. Uue korra järgi võib viisa vormistamisele kuluda Egiptuse Helsingi saatkonnas ligi 10 nädalat. Halli passiga reisijad, kes on juba reisi ostnud, kuid kellel ei ole võimalik viisat ette vormistada, saavad ostetud reisi vahetada mõne hilisema väljumise või teise Novatoursi poolt pakutava pakettreisi vastu. Sobiva reisi mitteleidmisel on võimalik saada makstud summad Novatoursilt tagasi. Võimalus reisi vahetamiseks või raha tagasisaamiseks kehtib üksnes nende kodakondsust mitteomavate reisijate puhul, kes on ostnud reisi Talv 2017-2018 hooaja Egiptuse reisidele.
  • Egiptuse turismiseadus seab ekskursioonikorraldajatele piirangud.
  • Immigratsiooni ning tolli-ja tsiviillennunduse eeskirjad tšarterlendudele Egiptusesse
  • Piirangud tšarterlendudel Egiptuse kodanikele
  • Egiptuse hotellide valimisel palume pöörata tähelepanu sellele, et riigiti kvalifitseeritakse majutusasutusi erinevalt. Mõned madalama kategooria hotellid ei pruugi vastata Euroopa sama kategooria standarditele.

DUBAI

  • Dubai on pidevalt arenev linn ning reisijatel tuleb arvestada mõningase ehitusmüraga.
  • Paljudes Araabia Ühendemiraatide hotellides ei ole tubades lisavoodeid, ehkki pakutakse võimalust vormistada broneering 2 täiskasvanule ja 1 lapsele või mõnedes hotellides ka 2 täiskasvanule ja 2 lapsele. Samuti on hotelle, kus broneerides 2+2 pannakse tuppa vaid üks lisavoodi. Küsige lisainformatsiooni oma reisikonsultandi käest.